NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
Pfizer szantażował Kraje, aby utajniły umowy i domagał się od rządów Państw, by oddali  majątki państwowe.. ☀Autor Gabi☀
ALARM!!! Rozsyłać!!!! MOSSAD mobilizuje Wojsko Polskie...
Dlaczego Billa Gatesa nie można aresztować w Szwajcarii ☀Autor Gabi☀
Niemcy szykują się do wielkiej ofensywy. Będą szczepić nawet po 10 mln ludzi tygodniowo ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO :-) 8.MARCA 2021
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

NEURONOWA SIEĆ SZTUCZNEJ INTELIGENCJI – POTRAFI ODCZYTYWAĆ FALE MÓZGOWE CZŁOWIEKA W CZASIE RZECZYWISTYM – CZYLI CZYTA MYŚLI !!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

TECHNOLOGIA

Sieć neuronowa czyta już fale mózgowe i odtwarza ludzkie myśli w czasie rzeczywistym

Naukowcy z rosyjskiej korporacji Neurobotics i Moscow Institute of Physics and Technology znaleźli sposób, by zwizualizować aktywność ludzkiego mózgu za pomocą obrazów natychmiast odtwarzających to, co zaobserwowały.

Dzięki temu możemy liczyć na nowy rodzaj urządzeń wspierających poudarową rehabilitację, kontrolowanych za pomocą fal mózgowych. Zespół opublikował swoje badania w bioRxiv i umieścił w sieci wideo pokazujące, w jaki sposób działa ich system odczytywania myśli. Jest to bardzo ważny krok, bo opracowanie sprzętu kontrolowanego falami mózgowymi i nowe terapie rehabilitacyjne wymagają od neurobiologów lepszego zrozumienia tego, w jaki sposób nasz mózg koduje informacje. Jedną z metod jest obserwacja aktywności mózgu osób, które poddawane są stymulacji informacjami wizualnymi, np. oglądających wideo.

Obecne rozwiązania ekstrakcji obserwowanych obrazów sygnałów mózgowych ograniczają się do rezonansu magnetycznego albo analizowania sygnałów z wszczepionych implantów, ale jak łatwo się domyślić, obie metody mają ograniczone możliwości zastosowania, zarówno w praktyce klinicznej, jak i codziennym życiu. I tu do akcji wkracza interfejs mózg-komputer opracowany przez MIPT i Neurobotics, który do nagrywania fal mózgowych wykorzystuje sieci neuronowe i elektroencefalografię/EEG, czyli wymaga jedynie przyłożenia do głowy nieinwazyjnych elektrod. Następnie, przez analizę aktywności mózgu, system rekonstruuje obrazy widziane przez człowieka w czasie rzeczywistym.

Jak twierdzi Vladimir Konyshev, przewodzący Neurorobotics Lab w MIPT: – Pracujemy nad inicjatywą, która skupia się na interfejsie mózg-komputer, pozwalającym na przykład pacjentom po udarach kontrolować egzoszkieletową rękę w celach neurorehabilitacji albo sparaliżowanym pacjentom prowadzić elektryczny wózek inwalidzki. Nadrzędnym celem jest jednak zwiększenie dokładności neurokontroli także u osób zdrowych.

W pierwszej części eksperymentu naukowcy poprosili 20 zdrowych osób o oglądanie przez 20 minut 10-sekundowych fragmentów filmów na YouTube, które należały do 5 starannie wybranych kategorii – kształty abstrakcyjne, wodospady, ludzkie twarze, poruszające się mechanizmy i sporty motorowe, ale konkretnie pierwszoosobowe nagrania ze skuterów śnieżnych, wodnych, motocykli i wyścigów samochodowych. Przez analizę danych EEG udało się pokazać, że wzory fal mózgowych są różne dla każdej z tych kategorii, co pozwoliło badaczom analizować odpowiedź mózgu w czasie rzeczywistym.

W drugiej fazie eksperymentu wybrano 3 losowe kategorie z pięciu oryginalnych, a naukowcy opracowali dwie sieci neuronowe – jedną do generowania przypadkowych obrazów z danych kategorii na podstawie szumów i drugą do generowania podobnego szumu na podstawie EEG. Kolejnym krokiem było wytrenowanie obu sieci, aby działały wspólnie i zmieniały sygnał EEG w faktyczne obrazy, podobne do tych obserwowanych przez uczestników eksperymentu. Żeby przetestować skuteczność swojego rozwiązania, uczestnikom badania pokazano wcześniej niewidziane materiały wideo ze wskazanych kategorii i gdy je oglądali, EEG nagrywało fale mózgowe i „karmiło” sieci neuronowe, które były w stanie generować przekonujące obrazy, które w 90% przypadków z łatwością można było przypisać do wskazanej kategorii. Mówiąc krótko, eksperyment zakończył się pełnym sukcesem, naukowcy przełamali kolejne granice i tylko czekać, jak nowy system zacznie być stosowany w praktyce.

Źródło: GeekWeek.pl/techxplore/Fot. techxplore

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

One thought on “NEURONOWA SIEĆ SZTUCZNEJ INTELIGENCJI – POTRAFI ODCZYTYWAĆ FALE MÓZGOWE CZŁOWIEKA W CZASIE RZECZYWISTYM – CZYLI CZYTA MYŚLI !!

  1. jak zaczna zapisywac na dysk ten syf myślowy to im się nie zmieści bo wielu ma taki śmietnik we łbie że to się ledwo mieści a już na kompach to całkiem, sieci AI mogą tylko zdurnieć

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: