NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY!  RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

GOGLE Z AR, VR I NOKTOWIZOREM DLA AMERYKAŃSKICH ŻOŁNIERZY

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MILITARIA

Amerykańska armia składa zamówienie na nowoczesne gogle z AR, VR i noktowizorem

Jedne gogle, by wszystkimi rządzić? A mówiąc całkiem serio, siły zbrojne USA poszukują dostawcy, który jest zainteresowany stworzeniem dla nich nowoczesnego urządzenia bojowo-treningowego na miarę XXI wieku.

Chodzi o gogle dla żołnierzy, które pozwalają przeprowadzić realistyczny trening za dnia i zapolować na wrogów nocą, co oznacza, że muszą być wyposażone we wsparcie dla wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości oraz noktowizję, między którymi można się przełączać naciskając odpowiedni przycisk. Dzięki temu w czasach pokoju żołnierze mogliby trenować w realistycznych środowiskach generowanych przez AR i VR, a podczas działań wojennych mieć dostęp do przydatnego narzędzia pozwalającego dobrze zorientować się w sytuacji na polu walki, również nocą.

I jest tylko jeden problem, jak na razie na rynku nie ma podobnego rozwiązania, więc potrzebna jest firma, która zdecyduje się je zaprojektować, trzymając się konkretnych militarnych wytycznych. W związku z tym amerykańskie siły zbrojne umieściły w serwisie FedBizOps stosowne ogłoszenie, w którym zachęcają dostawców przemysłu zbrojeniowego do dzielenia się pomysłami, w jaki sposób stworzyć taką technologię i potrzebne jej oprogramowanie, które będzie działać w ramach systemu Digital Soldier Architecture (FDSA).

Celem jest tu stworzenie cyfrowych gogli z noktowizorem, które będą miały również możliwość rzucenia na faktyczne pole walki kluczowych informacji, jak pozycje wrogich sił, identyfikacja sił wroga, bezpieczne ścieżki poruszania i wiele innych (będzie to zatem wyglądać nieco jako interfejs w grach wideo, szczególnie shooterach pokroju Call of Duty itp.). Połączenie tej rozszerzonej rzeczywistości z noktowizją gwarantuje zaś, że żołnierze nie będą musieli wracać do bazy, by wymienić urządzenie na takie aktualnie potrzebne albo nosić ze sobą dodatkowego wyposażenia i podmieniać go w ogniu walki – z nowym pomysłem wystarczą jedne gogle i dotknięcie przycisku, który zmieni ich tryb.

Co więcej, siły zbrojne wspominają również o wsparciu dla wirtualnej rzeczywistości, by jeszcze zwiększyć funkcjonalność gogli i wykorzystać je również podczas szkolenia. To samo urządzenie generować ma więc immersyjne realistyczne środowiska wojenne, żeby żołnierze mogli trenować w tych samych goglach, które będą z nimi później podczas walki, bo jak wiadomo dobrze znany sprzęt budzi zaufanie i zwiększa szanse powodzenia misji. Pentagon czeka na propozycje do 8 listopada i podaje przy okazji swoje wymagania dla FSDA, w których czytamy:

„Gogle powinny korzystać z możliwości jakie dają cyfrowe obrazy pola bitwy w wysokiej rozdzielczości, dane ukształtowania terenu 2D i 3D, kolorowego wyświetlacza wspomagającego ustalanie pozycji, zapewniać bardziej intuicyjny i ergonomiczny interfejs AR i bardziej realistyczne doświadczenie wirtualnej rzeczywistości. Co więcej, oprogramowanie musi również współpracować z androidowymi urządzeniami działającymi na Pentagon Tactical Assault Kit, radiami, danymi z bezzałogowych pojazdów, bezprzewodowymi celownikami broni i wieloma innymi narzędziami bojowymi”.

Źródło: GeekWeek.pl/militaryaerospace / Fot. militaryaerospace

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

One thought on “GOGLE Z AR, VR I NOKTOWIZOREM DLA AMERYKAŃSKICH ŻOŁNIERZY

  1. „androidowymi urządzeniami” jakie każdy prawie ma w kieszeni 🙂 ale jaja
    co do chełmów to Chiny służ pomocą bo usa wysrało tam cały przemysł bo miało być taniej

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: