Krzysztof Bosak / Fot. PAP
Krzysztof Bosak / Fot. PAP

Poseł-elekt Konfederacji Krzysztof Bosak odniósł się do TVN-owskich lamentów nad tym, że do Polski ściąga się tańszych specjalistów. Jak zauważa, o ile lewactwu podobało się ściąganie taniej siły roboczej, to wykwalifikowana kadra ściągana do kraju jest już „niesprawiedliwością”.

Karolina Kowalska z „Rzeczpospolitej” w programie „Wstajesz i wiesz” w TVN24 odniosła się do planów ściągnięcia do Polski lekarzy z Białorusi. Zwróciła uwagę, że „system kształcenia na Białorusi i Ukrainie jest inny niż u nas”.

– Mówi się, że tam wymagania wobec lekarzy są dużo mniejsze. Nasi lekarze – którzy muszą zrobić 13-miesięczny staż podyplomowy, później pięcioletnią, sześcioletnią czy siedmioletnią specjalizację – nie chcą być stawiani na równi z lekarzami, którzy potrzebują być może o połowę krótszego czasu, żeby zostać tymi specjalistami – powiedziała Kowalska.

– Jeżeli lekarz z Białorusi może uczyć się trzy lata, żeby zostać chirurgiem, a nasz lekarz musi się uczyć siedem lat, to jest to nierówne i niesprawiedliwe – dodała.

Do tych spostrzeżeń odniósł się poseł-elekt Konfederacji Krzysztof Bosak.

– Wymiana klasy robotniczej częściowo nastąpiła, teraz zaczyna się wymiana elit. Czy jesteśmy zbyt głupim narodem aby ze swojej populacji wykształcić kilka tysięcy ludzi potrafiących leczyć i utrzymać ich długoterminowymi kontraktami w Polsce? – napisał na Twitterze Krzysztof Bosak. Jak dodał poseł-elekt Konfederacji, „nikt nawet nie próbował”.

Zwrócił też uwagę na niesamowity relatywizm „elit” lewackich. – Napływ ponad miliona robotników nie był niesprawiedliwy dla polskich robotników, ale jak przyszło do wymiany elit to nagle przedstawiciele polskich elit stwierdzają, że to może być niesprawiedliwe. Ciekawa logika – podkreślił Bosak.

Krzysztof Bosak 🇵🇱

@krzysztofbosak

Wymiana klasy robotniczej częściowo nastąpiła, teraz zaczyna się wymiana elit.

Czy jesteśmy zbyt głupim narodem aby ze swojej populacji wykształcić kilka tysięcy ludzi potrafiących leczyć i utrzymać ich długoterminowymi kontraktami w Polsce?

Odpowiedź: Nikt nawet nie spróbował. https://twitter.com/tvn24/status/1191289418155544576 

tvn24

@tvn24

Aby zapełnić tysiące wakatów, Ministerstwo Zdrowia chce ściągnąć do Polski lekarzy z Ukrainy i Białorusi.https://www.tvn24.pl/ministerstwo-chce-sciagac-lekarzy-ze-wschodu-karolina-kowalska-komentuje,982707,s.html 

Krzysztof Bosak 🇵🇱

@krzysztofbosak

To jest zabawne: napływ ponad miliona robotników nie był niesprawiedliwy dla polskich robotników, ale jak przyszło do wymiany elit to nagle przedstawiciele polskich elit stwierdzają, że to może być niesprawiedliwe. Ciekawa logika!

Zobacz obraz na Twitterze
Twitter