NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1155 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
MACIEJ MACIAK & JACK CALEIB - WYSYP WODZÓW NARODU W CZASIE PANDEMII - O CO CHODZI ?
Wstrząsający raport z Wielkiej Brytanii:  szczepionka mRNA powoduje 978 nowych zachorowań na choroby oczu!9 osob straciło wzrok!!!
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
BANDEROWSKA RODZINA PATLEWICZÓW - IPN NIE ROZLICZONE ZBRODNIE POWOJENNE
Guru Covidian przyłapany. Co robi gdy kamery nie patrzą? ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Nieobecny Trump, ASEAN wytycza ścieżkę dla bloku handlowego prowadzonego przez Chiny

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

NONTHABURI, Tajlandia (AP) – Liderzy z szybko rozwijających się gospodarek Azji Południowo-Wschodniej, Chin, Japonii i innych mocarstw regionalnych dążą do przełomu w sprawie umowy o wolnym handlu i planu radzenia sobie z napięciami terytorialnymi na dorocznym szczycie, który odbył się w pobliżu Bangkoku w niedzielę .

Tajlandzki premier Prayuth Chan-ocha przemówił na spotkaniu Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej, mówiąc, że grupa zamierza osiągnąć podstawowe porozumienie w sprawie regionalnego kompleksowego partnerstwa gospodarczego, 16-osobowego bloku handlowego obejmującego prawie jedną trzecią całego światowego handlu.

Prayuth powiedział, że celem było zawarcie ostatecznej umowy do przyszłego roku.

Dodał, że ASEAN ma również nadzieję ustanowić kodeks postępowania z Chinami w odniesieniu do spornych wód na Morzu Południowochińskim.

Prezydent Donald Trump pominął w tym roku szczyt ASEAN i powiązane spotkania, zamiast tego wysłał swojego doradcę ds. Bezpieczeństwa narodowego Roberta O’Briena. W ubiegłym roku Trump wysłał wiceprezydenta Mike’a Pence’a. W tym roku obaj są zajęci prowadzeniem kampanii w domu.

Premier Chin Li Keqiang powiedział innym przywódcom, że Pekin jest zaangażowany w centralną rolę 10-narodowego ASEAN w regionie.

„Biorąc pod uwagę złożoność sytuacji międzynarodowej i regionalnej, nasza współpraca opiera się na stabilnej strukturze i idzie naprzód w pozytywny sposób”, powiedział Li. „Jest to korzystne dla regionu i wszystkich zaangażowanych stron.”

„Wspieramy stabilność w regionie i dzięki temu byliśmy w stanie poradzić sobie z niestabilnością w innych częściach świata”, powiedział Li.

W długiej problematycznej kwestii Morza Południowochińskiego Li z zadowoleniem przyjął postępy Chin i ASEAN w negocjacjach dotyczących regionalnego „kodeksu postępowania”, który ma na celu oswojenie agresywnych działań, które mogłyby rozpocząć zbrojne konfrontacje w jednej z najbardziej spornych na świecie regiony.

Po latach oskarżania o opóźnianie rozpoczęcia rozmów przy budowie sztucznych wysp z posterunkami wojskowymi na spornych rafach, Chiny zgodziły się rozpocząć negocjacje, a obie strony ogłosiły, że pierwsza z trzech oczekiwanych rund zakończy się w lipcu.

Li nazwał ten postęp „bardzo ważnym punktem orientacyjnym” dla stabilności regionu. Powiedział, że Chiny są zdecydowane poczynić postępy w negocjacjach z członkami ASEAN, z których czterech – Brunei, Malezja, Filipiny i Wietnam – jest uwikłanych w spory terytorialne.

Ale rozmowy są bardzo kontrowersyjne i wielu wątpi, że Chiny są gotowe podpisać kodeks, który wiele rządów, w tym USA, ma nadzieję, że będzie prawnie wiążący i wystarczająco silny, aby powstrzymać prowokacyjne działania na ruchliwej drodze wodnej o kluczowym znaczeniu dla globalnego handlu.

W kwestii handlu urzędnicy ASEAN planują przedstawić przywódcom raport z negocjacji RCEP. W projekcie tego raportu opublikowanym przez The Associated Press stwierdzono, że rozmowy powinny zostać sfinalizowane do lutego 2020 r. I poparte przez przywódców krajów członkowskich na przyszłorocznym szczycie, który odbędzie się w Wietnamie.

Członkowie ASEAN to Brunei, Kambodża, Indonezja, Laos, Birma, Malezja, Filipiny, Singapur, Tajlandia i Wietnam. Razem stanowią szybko rozwijający się regionalny rynek liczący prawie 650 milionów ludzi.

Proponowany blok handlowy RCEP ma na celu zniesienie barier handlowych i ustanowienie standardów w handlu między ASEAN a sześcioma innymi narodami: Chinami, Japonią, Indiami, Australią, Nową Zelandią i Koreą Południową.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: