NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Mam to w d...! Tak lekarz skomentował szpitalny skandal. Chodzi o..  ☀Autor Gabi☀
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
Polecieli do Meksyku, wycięto im organy? Jeden Polak zmarł, drugi jest w śpiączce  ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

NAJNOWSZE WYNIKI BADAŃ DNA WSKAZUJĄ PRAOJCZYZNĘ CZŁOWIEKA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

PRZYRODA

Badania DNA pokazują, że ojczystą ziemią człowieka są mokradła Południowej Afryki

Historia naszego gatunku wciąż ma wiele dziur i niedopowiedzeń, ale dzięki nowym technologiom dowiadujemy się coraz więcej. Przed nami jeszcze wiele odkryć, a najnowsze już zaskakują.

Badacze z Australii i Południowej Afryki poinformowali właśnie, że za sprawą interdyscyplinarnych badań z zakresu genetyki, geologii i historii klimatu zidentyfikowali miejsce, które może być nazwane ziemią ojczystą współczesnego człowieka. Od jakiegoś czasu wiemy już, że człowiek anatomicznie współczesny pojawił się w Afryce jakieś 300 – 200 tysięcy lat temu, a następnie rozprzestrzenił się po Eurazji i całym świecie, ale dotąd nie mieliśmy pojęcia, skąd dokładnie miały miejsce te migracje.

Dziś za sprawą badań DNA okazuje się, że z ogromnych mokradeł Południowej Afryki – bo choć kluczową rolę w zapełnianiu luk w naszej historii wciąż stanowią skamieliny, to należy pamiętać, że to nie jedyna metoda. Wiele zagadek można rozwiązać za pomocą badań DNA, a konkretniej DNA mitochondrialnego, czyli materiału genetycznego w postaci kolistego DNA znajdującego się w macierzy mitochondrium, czyli strukturze odpowiedzialnej za produkowanie dla komórek energii. W odróżnieniu od normalnego DNA, mtDNA ewoluuje ekstremalnie powoli, co oznacza, że jest świetne w przechowywaniu antycznych rodowodów.

– Mitochondrialne DNA zachowuje się jak kapsuła czasu naszych przodków, powoli kumulując zmiany generacyjne. Porównując kompletny kod DNA lub genom mitochondrialny różnych osobników możemy ściśle określić, jak bardzo są spokrewnione – twierdzi prowadząca badania Vanessa Hayes. W związku z tym naukowcy stworzyli porównawczy katalog wczesnych ludzkich genomów, skupiając się na genomie L0, który jest najczęstszy u populacji subsaharyjskich, a następnie pobrali próbki od 1000 chętnych z Namibii, żeby prześledzić zmiany i odtworzyć drzewo genealogiczne naszych najwcześniejszych przodków lepiej niż kiedykolwiek.

Wykorzystując te dane o L0, a także informacje na temat tego, jak kolejne pokolenia rozchodziły się w świat, byliśmy w stanie dotrzeć do najstarszego matrylinearnego systemu pokrewieństwa homo sapiens, jakieś 200 tysięcy lat temu. Wtedy okazało się, że pochodzimy z obszaru na południe od rzeki Zambezi, na których dziś mamy takiej kraje, jak Botswana, Namibia i Zimbabwe. Dziś znajdziemy tam wprawdzie głównie pustynie i solniska, ale setki tysięcy lat temu obszar ten był domem największego afrykańskiego systemu jezior znanego jako Makgadikgadi. Zaczął on wysychać jeszcze przed pojawieniem się tam człowieka, ale w czasach pierwszych homo sapiens wciąż były tam rozległe mokradła.

To właśnie te idealne warunki rozwojowe były domem dla pierwszych ludzi przez ponad 70 tysięcy lat, a następnie nastąpiły dwie duże migracje. Jakieś 130-110 tysięcy lat temu pierwsza grupa migrantów powędrowała na północny wschód, a w jej ślady poszła też kolejna, ale wybrała kierunek południowo-zachodni – trzecia grupa do dziś pozostała zaś w „domu”. A skąd pomysł na takie wycieczki? Głównie stąd, że na skutek zmian klimatycznych krajobraz zaczął się zmieniać, odsłaniając nowe obszary, więc w końcu pojawiła się taka możliwość. Czy tak faktycznie było? Trudno powiedzieć, bo warto pamiętać, że nowe badania nie do końca pokrywają się z ostatnimi, które sugerowały, że mniej więcej w czasie, kiedy afrykańska grupa miała była zamknięta na mokradłach, homo sapiens miał być już obecny w Maroko, Grecji czy Izraelu.

Źródło: GeekWeek.pl/Garvan Institute of Medical Research

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: