NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
CO MÓWIŁ O III R.P MINISTER Mieczysław Wilczek ZANIM "ZDECYDOWAŁ SIĘ " WYSKOCZYĆ Z 12 PIETRA HOTELU W WARSZAWIE ?
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Są oficjalne zalecenia ws. szczepień. Duże zmiany! ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
MOTORYZACJA -polskie projekty już nie polskie - TO IDZIE DO PRODUKCJI W NIEMCZECH - ZARAZ PO EPIDEMII
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najnowsze:Irakijczycy przeciwstawiają się represjom, aby zorganizować największe protesty

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BAGHDAD (AP) – Dziesiątki tysięcy Irakijczyków zgromadzonych w piątek na placu Tahrir w Bagdadzie w największych demonstracjach od czasu protestów antyrządowych, które wybuchły miesiąc temu, przeciwstawiając się siłom bezpieczeństwa, które zabiły dziesiątki osób, i ostro krytykując zaangażowanie Iranu w sprawy tego kraju.

Plac i szerokie bulwary prowadzące do niego były wypełnione machającymi flagami protestującymi, gdy siły bezpieczeństwa wzmocniły barykady na dwóch mostach prowadzących do silnie ufortyfikowanej Zielonej Strefy, siedziby rządu. Protestujący chcą głębokich zmian w systemie politycznym ustanowionym po inwazji kierowanej przez USA w 2003 r., Którą obwiniają za powszechną korupcję, wysokie bezrobocie i słabe usługi publiczne.

Co najmniej 255 osób zginęło w dwóch głównych falach protestów w ciągu ostatniego miesiąca, w tym pięć osób zmarło w piątek od ran odniesionych wcześniej, według bezpieczeństwa i urzędników medycznych, którzy przemawiali pod warunkiem anonimowości, ponieważ nie są upoważnieni do krótkich reporterów. Co najmniej 350 osób zostało rannych w piątek, gdy siły bezpieczeństwa wystrzeliły granaty z gazem łzawiącym i gumowe pociski, aby wypędzić ludzi z mostów.

Wielu protestujących skierowało swój gniew na Iran, który wyłonił się jako główny pośrednik władzy po obaleniu Saddama Husseina i ma bliskie powiązania z potężnymi partiami politycznymi i wspieranymi przez państwo bojownikami, które zostały zmobilizowane do walki z grupą państwa islamskiego, ale teraz stały się imponującą polityką odłam.

W Internecie krążyły filmy protestujących trzymających plakat ze skrzyżowanymi twarzami przedstawiającymi Najwyższego Przywódcę Iranu Ajatollaha Alego Chamenei i szefa jego elitarnej siły Qud, gen. Qassima Soleimaniego. Film pokazujący protestujących bijących plakat butami wyglądał na nakręcony w czwartek na placu Tahrir. W piątek protestujący maszerowali nad irańską flagą namalowaną na chodniku z dodatkiem swastyki.

W tym miesiącu protesty w Iraku i podobne demonstracje w Libanie podsycane są lokalnymi skargami i skierowane głównie do elit politycznych, ale stanowią także wyzwanie dla Iranu, który ściśle wspiera oba rządy. Coraz gwałtowniejsze represje w Iraku wywołały obawy przed reakcją Iranu i jego silnie uzbrojonych lokalnych sojuszników.

W piątek grupa około 50 kibiców milicji pojawiła się na proteście, zachęcając innych demonstrantów do skandowania: „Iran zdejmij ręce, ludzie cię nie chcą!”

Milicje, zwane Ludowymi Siłami Mobilizacyjnymi, oświadczyły w oświadczeniu, że stanęły przy protestujących i zobowiązały się do ich ochrony. Ale oświadczenie ostrzegało przed „obcymi interesami”, że mówi, że chce siać podział, aby spowodować „wewnętrzne walki, chaos i zniszczenie”.

Uwagi powtórzyły się z wypowiedziami Chamenei i wspieranej przez Iran bojowników Hezbollahu w Libanie, które oskarżyły niezidentyfikowane obce mocarstwa o manipulowanie protestami.

Wpływowy szyicki urząd Iraku, który jest postrzegany jako politycznie niezależny, potępił „ataki na pokojowych protestujących i wszelkie formy nieuzasadnionej przemocy”, mówiąc, że osoby odpowiedzialne powinny zostać pociągnięte do odpowiedzialności.

Szyicki duchowny Ahmed al-Safi, który wygłosił piątkowe kazanie w imieniu kierownictwa duchownego, powiedział, że władze nie powinny zezwalać „żadnej osobie, grupie lub stronniczemu podmiotowi, ani żadnej partii regionalnej lub międzynarodowej” narzucanie swojego poglądu ludowi irackiemu – pozorne odniesienie do Iranu.

Kazanie wygłoszono w świętym szyickim mieście Karbala, gdzie zamaskowani mężczyźni podejrzewani o powiązanie z siłami bezpieczeństwa otworzyli ogień do protestujących na początku tego tygodnia, zabijając co najmniej 18 osób.

Amnesty International twierdzi, że siły bezpieczeństwa w Bagdadzie wystrzelili granaty gazu łzawiącego klasy wojskowej bezpośrednio w tłum, powodując przerażające rany i czasami umieszczając pociski w ludzkich czaszkach. Podczas wcześniejszej fali demonstracji snajperzy zastrzelili protestujących w głowę i klatkę piersiową, a prawie 150 osób zabito w niecały tydzień.

Jeden z protestujących, Ahmad Fadel, pojawił się ubrany od stóp do głów w kamuflażu snajperskim przypominającym wymłócone siano.

„Cały Irak jest dziś przeciwko reżimowi oraz skorumpowanemu rządowi i partiom” – powiedział. „Noszę to jako formę wsparcia dla protestujących i wiadomość dla snajpera, który atakuje protestujących: Nie przestraszysz nas”.

Protestujący wezwali do rezygnacji rządu i gruntownych zmian w systemie politycznym ustanowionym po inwazji USA, która dzieli władzę między szyicką większością a sunnitami i kurdami.

Od tego czasu w Iraku odbywają się regularne wybory, ale zdominowały je sekciarskie partie polityczne, z których wiele jest blisko Iranu. Protesty miały miejsce w Bagdadzie i przeważnie szyickim południowym Iraku i były skierowane przeciwko rządowi szyickiemu. W południowym Iraku demonstranci zaatakowali i podpalili biura partii politycznych.

Protestujący oskarżają swoich władców o zmarnowanie bogactwa naftowego kraju, wskazując na jego słabą infrastrukturę i częste przerwy w dostawie prądu ponad 15 lat po obaleniu Saddama i zniesieniu międzynarodowych sankcji.

„Urodziłem się, aby być szanowanym wśród ludzi, którzy powinni być szanowani”, powiedział protestujący, który przedstawił się jako Abu Sajad. „Ale naszym zdaniem mamy najgorszy paszport na świecie i najgorszą narodowość. Jesteśmy krajem nr 1 pod względem korupcji. Mamy drugie lub czwarte największe zasoby ropy naftowej, ale jesteśmy biednym narodem. ”

Prezydent Barham Salih powiedział w czwartek, że zatwierdzi przedterminowe wybory po opracowaniu nowego prawa wyborczego, wyrażając poparcie dla protestujących, ale mówiąc, że reformy będą musiały zostać wprowadzone w życie środkami konstytucyjnymi. Powiedział, że premier Adel Abdul-Mahdi jest skłonny do rezygnacji, gdy przywódcy polityczni zgodzą się na zastąpienie.

Ale proces tworzenia nowego rządu może potrwać tygodnie, a nawet miesiące, a przetasowania gabinetów wydają się mało prawdopodobne, by zadowolić protestujących.

Tysiące zgromadziły się także na głównym placu w Najaf, innym świętym szyickim mieście, pod koniec czwartku. Grupy mężczyzn tańczyły i machały irackimi flagami, a ochotnicy rozdawali na miejscu kanapki z falafelami.

„To wielka rewolucja” – powiedziała Marwa Ahmed, jedna z kilku kobiet biorących udział w rajdzie. „Nie poddamy się ani nie wycofamy, dopóki nasze wymagania nie zostaną spełnione”.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: