NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
KOMENDA GŁÓWNA POLICJI INFORMACJA - 05.02.2021 - W SPRAWIE ZBIGNIEWA JANA POTOCKIEGO
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
NOWY TARYFIKATOR KAR DLA POLAKÓW - STAWKI NAWET 400% W GÓRĘ !! Mandat do 5 tys. zł – takiej kary domaga się premier Mateusz Morawiecki.
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
Ratownicy medyczni "antyszczepionkowcami"? ☀Autor Gabi☀
Analne testy na COVID-19 w Polsce? Niedzielski zabrał głos ☀Autor Gabi☀
PIS - KUPUJE CZOŁGI US ARMY Z DEMOBILU JAKO PODSTAWOWY CZOŁG ARMI POLSKIEJ - SZOK !
Kupujesz mięso w Biedronce lub Lidlu? Jest ostrzeżenie GIS ☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

PiS po cichu wycofał się z waloryzacji emerytur korzystnej dla najbiedniejszych

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Jeszcze na miesiąc przed wyborami PiS zapowiadał reformę systemu waloryzacji rent i emerytur. Na czym miała ona polegać? Otóż seniorzy otrzymujący najniższe świadczenia zamiast corocznej waloryzacji procentowej (która najczęściej przekłada się na 20-40 zł podwyżki) mieliby otrzymywać minimalną gwarantowaną waloryzację w wysokości 70 zł. Po wyborach nagle okazało się, że korzystna dla najbiedniejszych emerytów zmiana jest już nieaktualna. PiS po cichu wycofał się z pomysłu i w przyszłym roku waloryzacja odbędzie się według dotychczas obowiązujących zasad.

Przypomnijmy – w ujawnionym we wrześniu programie wyborczym PiS znalazła się informacja o reformie systemu waloryzacji. Propozycją, o której politycy partii rządzącej wówczas mówili była opcja wprowadzenia minimalnej kwotowej waloryzacji emerytur i rent (nie niższej od 70 zł), w przypadku gdy coroczna procentowa waloryzacja nie przełoży się na określony poziom kwotowy (wspomniane 70 zł).

Powyższa propozycja miała przede wszystkim uwzględniać interesy najbiedniejszej grupy emerytów i rencistów. Do tej pory bowiem na bazie aktualnie obowiązujących przepisów (które przewidują coroczną waloryzację na poziomie wskaźnika inflacji powiększonego o 20 proc. wzrostu realnych wynagrodzeń), spora część seniorów otrzymujących najniższe świadczenia nie mogła liczyć na podwyżki większe niż 20-40 zł. Wprowadzenie minimalnej waloryzacji kwotowej na poziomie 70 zł byłoby zatem korzystne dla kilku milionów emerytów i rencistów.

Co się jednak stało po wygranych przez PiS wyborach? System waloryzacji emerytur, którego reforma miała wejść w życie już od przyszłego roku, pozostanie niezmieniony. To oznacza, że najbliższa waloryzacja, która będzie miała miejsce w marcu 2020 r., prawdopodobnie wyniesie tylko ok. 3,24 proc.

Ekonomiści tłumaczą, że brak reformy mechanizmu waloryzacji to efekt napiętego budżetu. Należy bowiem zauważyć, że wprowadzenie minimalnej kwotowej waloryzacji na poziomie 70 zł, przełożyłoby się na dodatkowe wydatki rzędu kilku miliardów złotych w skali roku. W takich okolicznościach rządowi lepiej będzie skupić się tylko na tzw. trzynastej emeryturze, która z pewnością jest atrakcyjniejsza pijarowo od reformy mechanizmu waloryzacji (gdzie wiele osób zapyta – „ale o co chodzi?”). Gorzej, gdy przyszłoroczna sytuacja budżetowa będzie na tyle zła, że nie pozwoli na realizację żadnej z w/w propozycji…

Źródła informacji:
> PiS szykuje rewolucję w waloryzacji rent i emerytur. Minimum 70 zł miesięcznie podwyżki (businessinsider.com.pl)
> PiS rezygnuje. Nie będzie korzystnych zmian w waloryzacji emerytur

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: