NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY!  RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najnowsze:Kalifornijczycy walczą z wiatrami, pożarami, zaciemnieniami

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SAN RAFAEL, Kalifornia (AP) – Kalifornijczycy znaleźli się w środę w obliczu wiatrów, pożarów i ciemności po kolejnym zaniku zasilania, które dotknęło ponad milion ludzi.

Frustracja i gniew narosły w całej Północnej Kalifornii, gdy Pacific Gas & Electric, największe narzędzie stanu, rozpoczęło trzecią rundę zamiatania przerw w dostawie prądu w ciągu tygodnia, aby zapobiec zanieczyszczeniu sprzętu elektrycznego przez gałęzie biczowane wiatrem lub przewrócenie się i wywołanie pożarów.

Tymczasem pożary nadal płonęły na obu krańcach stanu.

PG&E poinformowało, że wtorkowe zaciemnienia dotkną około 1,5 miliona ludzi w około 30 hrabstwach, w tym u podnóża Sierra, kraju winiarskiego i San Francisco Bay Area. Obejmowało 1 milion wciąż bez prądu z powodu zamknięcia w weekend.

Bez elektryczności w czwartek z rzędu we wtorek szef kuchni i firma cateringowa Jane Sykes zdała sobie sprawę, że będzie musiała wyrzucić jedzenie warte 1000 dolarów, w tym tacki z ciastkami, babeczkami i ciastem francuskim.

Nie miała też nadziei na spokojny sen – nie było sposobu, by uruchomić maszynę, na której polega, aby przeciwdziałać bezdechowi.

„Nie sądzę, żeby PG&E tak naprawdę to przemyślało” – ubolewała.

Przedstawiciele PG&E powiedzieli, że rozumieją trudności spowodowane przez awarie bezpieczeństwa, ale nadal nalegają, aby były konieczne.

W kraju winiarskim strażacy we wtorek poradzili sobie z podmuchami o prędkości 30 mil na godzinę (48,28 km / h), walcząc z pożarem, który spalił 86 domów i zwęglił obszar ponad dwukrotnie większy od San Francisco. Zagrożono około 90 000 budynków. Ponad 150 000 osób było objętych nakazami ewakuacji.

W północną środę spodziewano się złagodzenia wiatru, ale warunki czerwonej flagi pozostałyby z powodu upalnej, suchej pogody.

W międzyczasie dzikie wiatry w Santa Ana powróciły do Południowej Kalifornii, gdzie pożar, który wybuchł w poniedziałek w stonowanej dzielnicy Brentwood w Los Angeles, zniszczył kilkanaście domów.

Około 9 000 osób, w tym Arnold Schwarzenegger i LeBron James, pozostawało pod rozkazami ewakuacyjnymi.

Pożar ten został spowodowany, gdy sucha gałąź drzewa eukaliptusowego została wrzucona przez wysokie wiatry 30 stóp (9 metrów) do miejskiej linii Departamentu Wody i Energii, która zwarła się i zaiskrzyła, ogłosił we wtorek zakład użyteczności publicznej i straży pożarnej.

Władze podały, że linia energetyczna działała bezpiecznie, a DWP odciąła krzaki i drzewa z całej linii.

Burmistrz Eric Garcetti nazwał to „aktem Boga”.

National Weather Service ogłosiło ekstremalne ostrzeżenie o czerwonej fladze dla dużej części Południowej Kalifornii do czwartkowego wieczoru, a niektóre podmuchy wiatru osiągały prędkość 80 mil na godzinę (128,74 km / h). To może być najsilniejszy wiatr od lat.

Ostrzegali władze, że w połączeniu z suchym pędzlem i niską wilgotnością mogą przywrócić do życia tlący się ogień i rozprzestrzeniać żar, by rozpalić nowy ogień.

Edison z Południowej Kalifornii, który wcześniej dokonywał wyłączeń bezpieczeństwa, a następnie przywrócił zasilanie, ostrzegł, że może zaciemnić ponad 300 000 klientów lub około 600 000 osób.

Również we wtorek Edison ogłosił w kwartalnym raporcie o zarobkach, że „prawdopodobne”, że jego sprzęt spowodował zeszłoroczny Woolsey Fire, który zabił trzy osoby i zniszczył setki domów w próbce rozciągającej się z północy Los Angeles na południe przez Malibu do morza.

Nie odnotowano żadnych zgonów z powodu obecnych pożarów, ale weekendowe podmuchy mogły pochłonąć trzy życia. 55-letnia bezdomna kobieta została zmiażdżona przez spadające drzewo w niedzielę przy silnym wietrze na kempingu w Santa Cruz, a para zginęła tego samego dnia w odległej części hrabstwa Madera, gdy drzewo spadło na jeepa, który następnie rozbił się.

W północnej Kalifornii ludzie, którzy nie mieli innego dnia jako uchodźcy przeciwpożarowi, martwili się o ładowanie telefonów komórkowych i pojazdów elektrycznych, znajdowanie benzyny i gotówki, utrzymywanie ciepła i zapobieganie zepsuciu żywności.

Niektóre trafiły do centrów utworzonych przez PG&E, gdzie ludzie mogli pójść do zasilania elektroniki i uzyskać bezpłatną wodę, przekąski, latarki i latarnie słoneczne.

W hrabstwie Placer Angel Smith polegała na chusteczkach i kocach dla dzieci, aby utrzymać 13-miesięcznego syna Liama w cieple i czystości. Rodzina była bez prądu od sobotniej nocy i nie może czerpać wody bez prądu.

Poprowadziła kabel z generatora sąsiadów, aby utrzymać ładowanie telefonu i tabletu, aby mogli oglądać filmy. W niektórych częściach północnej Kalifornii oczekiwano, że temperatura spadnie poniżej zera.

„Najtrudniejsze dla mnie było upewnienie się, że utrzymuję syna w cieple, gdy robi się tu zimno” – powiedział Smith.

Firma PG&E, która zbankrutowała po tym, jak w ciągu ostatnich trzech lat obwiniono jej sprzęt o szereg katastrofalnych pożarów, w tym pożar, który zniszczył miasto Paradise i zabiła 85 osób, powiedziała, że jego głównym zmartwieniem jest bezpieczeństwo publiczne.

Ale rząd Gavin Newsom i najwyższe organy regulacyjne ds. Mediów oskarżyły firmę o niewłaściwe zarządzanie systemem elektroenergetycznym i od dziesięcioleci zaniedbują inwestycje niezbędne do zapewnienia jego większej trwałości. On i inni skarżyli się również na to, że narzędzie spartaczyło awarie, nie informując publicznie odpowiednio.

Prezes PG&E Corp. Bill Johnson powiedział, że rozmawiał z Newsom we wtorek i powiedział mu, że zgodził się z jego sugestią, aby firma udzielała kredytów klientom, którzy zostali dotknięci przez wyprzedzające odcięcia zasilania. Newsom zaproponował 100 USD na gospodarstwo domowe lub 250 USD na firmę.

Johnson powiedział, że zakład energetyczny zgodził się udzielić „jednorazowego kredytu na rachunku” osobom dotkniętym odcięciem zasilania z 9 października, które dotknęło około 2 milionów ludzi. Ale nie potwierdził żadnej liczby, mówiąc, że mechanika jeszcze nie została opracowana.

„Zgodziliśmy się pójść naprzód z jednorazowym kredytem na rachunki dla klientów dotkniętych tym wydarzeniem.”

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: