NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1160 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀
Wiadomo, kim był pracownik z Polski, któremu wycięto organy w Meksyku. Nowe fakty ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Facebook pozywa izraelską firmę nad oprogramowaniem szpiegującym WhatsApp

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Facebook pozwał we wtorek izraelską firmę hakerską NSO Group w amerykańskim sądzie federalnym za rzekome wymierzenie około 1400 użytkowników jej zaszyfrowanej usługi przesyłania wiadomości WhatsApp za pomocą wysoce zaawansowanego oprogramowania szpiegującego.

Pozew złożony w San Francisco jest według Facebooka pierwszą tego rodzaju czynnością prawną dotyczącą prawie całkowicie nieuregulowanego królestwa.

Facebook twierdzi, że NSO Group naruszyło prawo, w tym amerykańską ustawę o oszustwach komputerowych i nadużyciach, podstępnie wykorzystując lukę w popularnym programie komunikacyjnym, umożliwiając penetrację smartfona tylko przez nieodebrane połączenia.

„Skierowano go do co najmniej 100 obrońców praw człowieka, dziennikarzy i innych członków społeczeństwa obywatelskiego na całym świecie” – napisał szef WhatsApp, Will Cathart w artykule opublikowanym przez The Washington Post.

Powiedział, że odkąd w maju odkryto działanie szkodliwego oprogramowania, Facebook dowiedział się, że osoby atakujące korzystały z serwerów i usług hostingu internetowego wcześniej powiązanych z NSO Group, która została powszechnie potępiona za sprzedaż narzędzi nadzoru represyjnym rządom.

Grupa NSO wydała oświadczenie, w którym nie odmówiła hakowania WhatsApp, ale oświadczyła, że kwestionuje zarzuty i poprzysiągła „energicznie z nimi walczyć”.

„Jedynym celem NSO jest dostarczanie technologii licencjonowanym rządowym organom wywiadowczym i organom ścigania, aby pomóc im w walce z terroryzmem i poważną przestępczością”, powiedziała firma. „Nasza technologia nie jest zaprojektowana ani licencjonowana do użytku przeciwko działaczom na rzecz praw człowieka i dziennikarzom. Pomógł uratować tysiące istnień ludzkich w ostatnich latach. ”

Powiedział, że silnie zaszyfrowane platformy są używane przez pierścienie pedofilów, handlarzy narkotyków i terrorystów oraz że technologie NSO „zapewniają proporcjonalne, zgodne z prawem rozwiązania”.

Facebook żąda w pozwie odmowy NSO Group dostępu do usług i systemów Facebooka i dochodzi nieokreślonych szkód.

Cathart powiedział, że liderzy firm technologicznych „powinni dołączyć do wezwania specjalnego sprawozdawcy ONZ Davida Kaye o natychmiastowe moratorium na sprzedaż, transfer i używanie niebezpiecznych programów szpiegujących”.

„To jest ogromne. Naprawdę cieszę się, gdy firma technologiczna umieściła swój potężny zespół procesowy w imieniu użytkowników ”- napisał na Twitterze Alex Stamos, badacz z Uniwersytetu Stanforda i były dyrektor ds. Bezpieczeństwa na Facebooku.

WhatsApp to najpopularniejsze na świecie oprogramowanie komunikacyjne, z około 1,5 miliardem użytkowników w 180 krajach.

John Scott-Railton, badacz z internetowym organem nadzorującym Citizen Lab, nazwał hack „bardzo przerażającą podatnością”, gdy został wykryty. „Nie ma tu nic, co mógłby zrobić użytkownik, oprócz braku aplikacji”.

Następnie Citizen Lab zgłosił się na ochotnika do pomocy Facebookowi w dochodzeniu.

Pozew twierdzi, że złośliwy kod z NSO został wysłany od 29 kwietnia do 10 maja przez serwery WhatsApp. Celem było zainfekowanie około 1400 urządzeń, których użytkownikami byli adwokaci, dziennikarze, obrońcy praw człowieka, dysydenci polityczni, dyplomaci i inni urzędnicy rządowi. Stwierdzono, że docelowe numery telefonów znajdują się w krajach takich jak Bahrajn, Zjednoczone Emiraty Arabskie i Meksyk.

Oprogramowanie szpiegowskie NSO było wielokrotnie instalowane w celu atakowania takich osób. Co najważniejsze, oprogramowanie szpiegujące było zamieszane w makabryczne zabójstwo saudyjskiego dziennikarza Jamala Khashoggi, który został rozczłonkowany w konsulacie Arabii Saudyjskiej w Stambule w zeszłym roku i którego ciała nigdy nie znaleziono.

W pozwie Facebook twierdzi, że po tym, jak publicznie ogłosił, że zidentyfikował i wyeliminował lukę, pracownik NSO skarżył się: „Właśnie zamknąłeś nasz największy pilot do piwnicy … Jest to w wiadomościach na całym świecie”.

Oprogramowanie szpiegujące nie wpłynęło bezpośrednio na szyfrowanie typu end-to-end, dzięki czemu czaty i połączenia WhatsApp są prywatne. Po prostu wykorzystał błąd w oprogramowaniu WhatsApp jako pojazd infekcyjny.

Flagowe złośliwe oprogramowanie NSO Group, o nazwie Pegasus, pozwala szpiegom skutecznie przejąć kontrolę nad telefonem – zdalnie i potajemnie kontrolując swoje kamery i mikrofony ze zdalnych serwerów oraz odkurzając dane osobiste i dane geolokalizacyjne.

Europejska firma private equity, Novalpina Capital LLP, kupiła w lutym pakiet większościowy NSO Group. W oświadczeniu z maja oświadczył, że „wysoce ukierunkowane technologie przechwytywania”, które produkuje NSO Group, „odgrywają kluczową rolę w ochronie społeczeństwa” i mogą to robić bez uszczerbku dla praw do prywatności i wolności słowa.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: