NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Największa Norymberga wszechczasów jest w drodze (uwaga: przetłumaczone z języka niemieckiego)  ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
MATERIAŁ NADESŁANY - ZBRODNICZY PLAN PRZECIW LUDZKOŚCI
Odważny! Były fan szczepień koronowych przyznaje: „Mam szkody spowodowane szczepieniami”  ☀Autor Gabi☀
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
Brzeg: Zmarła 49-letnia nauczycielka..☀Autor Gabi☀
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Członkowie Parlamentu Europejskiego w Kaszmirze podczas rzadkiej wizyty zagranicznej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

SRINAGAR, Indie (AP) – Grupa posłów do Parlamentu Europejskiego przybyła do administrowanego przez Indie Kaszmiru, pierwszej zagranicznej delegacji, która udała się do spornego regionu, odkąd Indie pozbawiły go częściowo autonomicznego statusu i nałożyły surowe represje na początku sierpnia .

Indyjski policjant skacze, gdy jego oficer kopie, by usunąć blokadę drogową postawioną przez protestujących w Srinagar, kontrolowanym przez Indian Kaszmirze, we wtorek, 29 października 2019 r. Grupa posłów do Parlamentu Europejskiego przybyła do spornego Kaszmiru we wtorek, pierwsza zagraniczna delegacja do podróżować do regionu, ponieważ Indie pozbawiły go częściowo półautonomicznego statusu i nałożyły surowe represje na początku sierpnia. (AP Photo / Mukhtar Khan)

Grupa z 11 krajów oceni sytuację w Kaszmirze – poinformowali indyjscy urzędnicy w poniedziałek po spotkaniu delegacji z premierem Indii Narendrą Modi.

Delegacja jest pierwszą zagraniczną grupą, która odwiedziła Kaszmir od czasu zaskakującej decyzji Indii w sierpniu o pozbawieniu regionu większości muzułmańskiej jego konstytucyjnych praw do samorządu i własności ziemi.

Decyzji towarzyszyła ostra walka z New Delhi, która wysłała dziesiątki tysięcy dodatkowych żołnierzy do już silnie zmilitaryzowanego regionu, nakładając ogólną godzinę policyjną, aresztując tysiące i przerywając praktycznie całą komunikację.

Od tego czasu władze złagodziły pewne ograniczenia, znosząc blokady dróg i przywracając numery stacjonarne oraz niektóre usługi telefonii komórkowej. Zachęcali uczniów do powrotu do szkoły, a firmy do ponownego otwarcia, ale Kaszmirczycy w dużej mierze pozostali w domu, wbrew obawom lub strachowi wśród groźby przemocy.

W trakcie trwających represji Kaszmirczycy po cichu odmówili wznowienia normalnego życia, co dezorientuje Indie kosztem ekonomicznym.

Wcześniej Indie odmawiały dostępu do regionu specjalnym sprawozdawcom ONZ, kongresmenom z USA, zagranicznym dziennikarzom i niektórym członkom parlamentu.

Brytyjski polityk powiedział we wtorek, że rząd Indii wycofał się z „drobnym wyjaśnieniem”, zapraszając go do bycia częścią delegacji po tym, jak zażądał rozmowy z miejscową ludnością bez eskorty policyjnej, podała agencja prasowa Press Trust of India.

Członek Parlamentu Europejskiego Liberalno-Demokratyczny Chris Davies powiedział, że decyzja pokazała, że rząd Indii próbuje ukryć „rzeczywistość swoich działań”.

„Nie jestem przygotowany do wzięcia udziału w akcji PR dla rządu Modi i udawania, że wszystko jest w porządku. Jest bardzo jasne, że zasady demokratyczne są obalane w Kaszmirze, a świat musi zacząć zwracać na to uwagę ”- powiedziała agencja informacyjna Davies.

Urzędnik w delegaturze Unii Europejskiej w Indiach powiedział wcześniej AP, że wizyta była nieoficjalna i była przeprowadzana przez niektórych posłów do Parlamentu Europejskiego osobiście.

W regionie we wtorek nastąpiło całkowite zamknięcie. Rynki nie otworzyły się rano i na drogach panował niewielki ruch.

Protestujący starli się z siłami rządowymi w kilku częściach Srinagar, głównego miasta, śpiewając hasła takie jak „Jedź do Indii, wracaj” i „Chcemy wolności” oraz blokując drogi poprzez spalanie opon i drewnianych bali.

Protestujący rzucali również kamieniami w siły rządowe, które strzelały gazem łzawiącym i granulkami strzelb.

Partie opozycyjne skrytykowały dążenie do zapewnienia rzadkiego dostępu członkom Parlamentu Europejskiego.

Rahul Gandhi z partii kongresowej napisał tweeta pod koniec poniedziałku: „Parlamentarzyści z Europy mogą udać się na wycieczkę z przewodnikiem po Dżammu i #Kaszmirze, podczas gdy indyjskim parlamentarzystom zakazano wstępu. Jest w tym coś bardzo złego. ”

Wielu przywódcom indyjskiej opozycji, którzy wcześniej próbowali odwiedzić region, nie zezwolono na to lub władze odesłały je z lotniska w Srinagar.

Partia Ludowo-Demokratyczna, regionalna partia proindyjska w Kaszmirze, której przywódcy zostali aresztowani przez Indie, powiedziała, że nie będzie częścią „retoryki”, którą Nowe Delhi chce zbudować, ukrywając „prawdziwą sytuację” w regionie.

Wizyta delegacji UE następuje dzień po tym, jak bandyci zabili czwartego kierowcę ciężarówki w ciągu ostatnich trzech tygodni w regionie. Strzelcy celowali w handlarzy jabłkami i kierowców ciężarówek, którzy zamierzali odjechać wraz z przesyłkami jabłek z południowej części Shopian w Kaszmirze, których przemysł jabłkowy ma kluczowe znaczenie dla jego gospodarki.

Tymczasem ONZ wyraziła we wtorek zaniepokojenie prawami człowieka w regionie. Rzecznik Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka powiedział, że region „jest nadal pozbawiony szerokiego zakresu praw człowieka” i wezwał władze Indii „do rozwiązania sytuacji i pełnego przywrócenia praw, których obecnie odmawia się”.

Rząd pod dowództwem Modi twierdzi, że decyzja o pozbawieniu Kaszmiru częściowej autonomii mogłaby doprowadzić do większego rozwoju gospodarczego w regionie, pozbawiając się poczucia odrębności, która, jak twierdzi, kultywowała ruch separatystyczny.

Kaszmir jest podzielony między Indie i Pakistan, ale obie są w całości przedmiotem roszczenia. Oba kraje stoczyły dwie wojny o kontrolę nad regionem.

Indie oskarżają Pakistan o uzbrojenie i szkolenie rebeliantów, którzy walczą o niepodległość Kaszmiru lub jego połączenie z Pakistanem od 1989 roku. Islamabad odrzuca zarzuty Indii i twierdzi, że zapewnia jedynie wsparcie moralne i dyplomatyczne. Około 70 000 osób zginęło w powstaniu zbrojnym i późniejszych represjach wojskowych w Indiach.

___

Powiązany pisarz prasowy Sheikh Saaliq w New Delhi przyczynił się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: