NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
Pfizer szantażował Kraje, aby utajniły umowy i domagał się od rządów Państw, by oddali  majątki państwowe.. ☀Autor Gabi☀
ALARM!!! Rozsyłać!!!! MOSSAD mobilizuje Wojsko Polskie...
Wartości rodziny Schwab. Czy prawdziwy Klaus Schwab to uprzejma postać starego wujka.. ☀Autor Gabi☀
Dlaczego Billa Gatesa nie można aresztować w Szwajcarii ☀Autor Gabi☀
Podatek katastralny wchodzi do gry? Ministerstwo odpowiada w sprawie nowego pomysłu ☀Autor Gabi☀
Niemcy szykują się do wielkiej ofensywy. Będą szczepić nawet po 10 mln ludzi tygodniowo ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

WERYFIKACJA FAKTU AP: atuty na ekstremistów, impeachment

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – Prezydent Donald Trump sfabrykował opowieść o zapowiedzi ataku Osamy bin Ladena z 11 września i ostrzeżenia przed wojną w Iraku przed weekendem przesadnych przechwałek i błędnych twierdzeń o walce USA z ekstremistami.

W niedzielnym przemówieniu krajowym z okazji śmierci Abu Bakra al-Baghdadiego, przywódcy grupy Państwa Islamskiego, Trump zwiększył swoją wagę w ocenie zagrożenia, nie przestając oszukiwać, że sprowadza żołnierzy z Syrii do domu.

Te uwagi pomogły w osiągnięciu tygodnia, w którym Trump i jego sojusznicy z GOP wielokrotnie odrzucali postępowanie o impeachment jako nielegalne oszustwo. Sędzia federalny orzekł w piątek, że tak nie jest.

Spójrz na twierdzenia prezydenta, które obejmują także gospodarkę, środowisko i inne tematy:

WOJNA W IRAKU

TRUMP: „W Iraku – tak spędzili – wszedł Prezydent Bush. Zdecydowanie się z tym nie zgadzałem, chociaż nie było to wtedy moją specjalistyczną wiedzą, ale miałem bardzo dobry instynkt. Weszli i powiedziałem: „To ogromny błąd”. I nie było broni masowego rażenia. Okazało się, że miałem rację. ”- konferencja prasowa w niedzielę.

FAKTY: Nie ma dowodów, że Trump wyraził sprzeciw wobec wojny w Iraku przed inwazją Stanów Zjednoczonych, pomimo jego powtarzających się nalegań. Raczej zaoferował letnie wsparcie. Wątpliwości co do konfliktu zaczął dopiero po jego rozpoczęciu w marcu 2003 roku.

Jego pierwszy znany publiczny komentarz na ten temat pojawił się 11 września 2002 r., Kiedy zapytano go, czy popiera potencjalną inwazję na Irak w wywiadzie dla prowadzącego radio Howarda Sterna. „Tak, tak sądzę,” odpowiedział Trump. 21 marca 2003 r., Zaledwie kilka dni po inwazji, Trump powiedział, że „z wojskowego punktu widzenia wygląda to na ogromny sukces”.

Później tego samego roku zaczął wyrażać zastrzeżenia.

___

BIN LADEN

TRUMP: „Piszę książkę … Około rok przed upadkiem World Trade Center ukazała się książka. Mówiłem o Osamie bin Ladenie. Powiedziałem: „Musisz go zabić. Musisz go zabrać. ”Nikt mnie nie słuchał.” Trump dodał, że ludzie powiedzieli mu: „Przewidziałeś, że Osama Bin Laden musi zostać zabity, zanim zburzy World Trade Center.” To prawda. ”- Konferencja prasowa.

FAKTY: To nieprawda.

Jego książka z 2000 roku, „The America We zasługujemy”, wspomina mimochodem bin Ladena, ale jedynie wskazała przywódcę Al-Kaidy jako jedno z wielu zagrożeń dla bezpieczeństwa USA. W książce nie mówi też, że bin Laden powinien był zostać zabity.

W ramach krytyki tego, co uważał za przypadkowe podejście Billa Clintona do amerykańskiego bezpieczeństwa jako prezydenta, Trump napisał: „Pewnego dnia powiedziano nam, że mroczna postać bez stałego adresu o imieniu Osama bin Laden jest publicznym wrogiem numer jeden, a myśliwce odrzutowe w USA zniszczyć jego obóz w Afganistanie. Ucieka z powrotem pod jakąś skałą, a kilka cykli wiadomości później dotyczy nowego wroga i nowego kryzysu ”.

Książka nie wzywała do dalszych działań USA przeciwko bin Ladenowi lub al-Kaidie w celu śledzenia ataków Clintona zamówionych w 1998 r. W Afganistanie i Sudanie po tym, jak al-Kaida zbombardowała ambasady USA w Kenii i Tanzanii. Ataki USA miały zakłócić sieć bin Ladena i zniszczyć część infrastruktury Al-Kaidy, na przykład fabrykę w Sudanie związaną z produkcją składnika gazu nerwowego. „Chybili” w tym sensie, że bin Laden nie został w nich zabity, a al-Kaida była w stanie wybuchnąć 11 września trzy lata później.

W fragmentach poświęconych terroryzmowi książka Trumpa poprawnie prognozuje, że USA były narażone na atak, który sprawiłby, że bombardowanie World Trade Center w 1993 r. Byłoby blade w porównaniu. Było to wówczas powszechne zaniepokojenie, jak zasugerował Trump, stwierdzając „żaden rozsądny analityk nie odrzuca tej możliwości”.

Mimo to Trump nie powiązał tego zagrożenia z Al-Kaidą i pomyślał, że atak może nastąpić za pomocą zminiaturyzowanej broni masowego rażenia, takiej jak urządzenie nuklearne w walizce lub wąglik.

___

TRUMP: „Nikt nigdy nie słyszał o Osamie bin Ladenie aż do World Trade Center.” – konferencja prasowa.

FAKTY: To nieprawda. Bin Laden był dobrze znany CIA, innym operacjom bezpieczeństwa narodowego, ekspertom i opinii publicznej na długo przed 11 września, przy czym CIA miała jednostkę całkowicie poświęconą bin Ladenowi w połowie lat 90. XX wieku. W tym czasie debata dotyczyła tego, czy Clinton i następca prezydenta George W. Bush mogli zrobić więcej przeciwko Al-Kaidie, aby zapobiec atakom z 2001 roku.

SYRIA

TRUMP: „Chcę, aby nasi żołnierze wrócili do domu lub walczyli o coś, co ma znaczenie. Powiem ci, kto nas kocha: Rosja i Chiny. Ponieważ podczas gdy oni budują swoje wojsko, wyczerpujemy tam nasze wojsko. ”- konferencja prasowa w niedzielę.

FAKTY: Jego twierdzenie, że wycofanie wojsk amerykańskich z Syrii strategicznie szkodzi Rosji, jest bardzo wątpliwe.

Zarówno Rosja, jak i Iran mogą zyskać, a Rosja podjęła kroki, aby wprowadzić się i zwiększyć swoje wpływy w Syrii po tym, jak Trump ogłosił wycofanie się. W ubiegłym tygodniu prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan osiągnęli porozumienie w sprawie podziału kontroli nad obszarem wzdłuż granicy turecko-syryjskiej, umożliwiając oddziałom syryjskim powrót na znaczną część terytorium i zapewnienie bojowników kurdyjskich z dala.

Kurdowie kiedyś mieli nadzieję, że sojusz z Waszyngtonem w walce z IS wzmocni ich ambicje w zakresie autonomii, ale teraz mają nadzieję, że uda im się wydobyć ustępstwa z Rosji i Syrii, aby zachować przynajmniej niektóre aspekty ich rządów.

„USA zasadniczo przekazały swoje wpływy i władzę w Syrii Rosjanom, Turkom i Irańczykom” – powiedział Seth Jones, ekspert ds. Przeciwdziałania terroryzmowi w Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych.

Iran i Rosja są kluczowymi sojusznikami rządu prezydenta Syrii Baszara Assada, z wojskami w terenie w Syrii. Chociaż mogą publicznie sprzeciwić się tureckiemu wtargnięciu do Syrii, prawdopodobnie nie mają nic przeciwko operacji zmniejszającej siły kurdyjskie sprzymierzone z USA.

Wydaje się, że niektóre najazdy Turcji w Syrii były skoordynowane z Rosją i Iranem.

___

TRUMP: „Kiedy ci zboczeńcy głupcy, którzy przez 20 lat nazywali Bliski Wschód mylnie, pytają, co wyciągamy z umowy, po prostu mówię: OLEJ, A MY ZWRÓCAMY NASZYCH ŻOŁNIERZY, ISIS ZABEZPIECZONY!” – tweet piątek .

FAKTY: Żołnierze nie wracają pomimo krzyku tweeta.

Większość z około 1000 żołnierzy opuszczających Syrię wyjeżdża do Iraku lub innych miejsc na Bliskim Wschodzie, takich jak Jordania. A niektórzy pozostaną w Syrii.

Trump zdawał sobie z tego sprawę, choć rezerwuje tweety typu „all-cap”, aby podkreślić repatriację wojsk.

W poprzednim tweecie oświadczył: „Nasi żołnierze wyjechali i wyjeżdżają z Syrii do innych miejsc”, zanim „PRZYJMUJE DOM” w czasie, którego nie określa.

Powiedział w zeszłym tygodniu, że niektóre siły mogą pozostać w Syrii, aby zabezpieczyć pola naftowe i upewnić się, że nie wpadną w ręce odradzającej się grupy Islamskiego Państwa.

Pentagon twierdzi, że wciąż pracuje nad planami kontynuowania kampanii anty-IS w Syrii i Iraku. Ponadto USA wysyłają więcej żołnierzy do Arabii Saudyjskiej.

___

TRUMP: „Siły amerykańskie pokonały 100% kalifatu ISIS w ciągu ostatnich dwóch lat.” – zauważa środa o Syrii.

FAKTY: Jego twierdzenie o 100% porażce jest mylące, ponieważ IS wciąż stanowi zagrożenie. Śmierć al-Baghdadi podczas amerykańskiego nalotu nie oznacza, że ​​zagrożenie minęło.

Nikt nie zaprzecza, że ​​IS straciło kalifat – duży obszar terytorium, który kiedyś kontrolował w niektórych częściach Syrii i Iraku. Ale grupa pozostaje zagrożona ponownym pojawieniem się, jeśli warunki, które pozwoliły na jej powstanie, takie jak wojna domowa w Syrii i brak skutecznego zarządzania w Iraku, nie zostaną skorygowane.

Eksperci z ONZ ostrzegli w sierpniu, że przywódcy IS dążą do konsolidacji i stworzenia warunków do „ewentualnego odrodzenia w Iraku i Syrii”.

Jeden ekspert w dziedzinie walki z terroryzmem powiedział, że śmierć al-Baghdadiego to nie koniec IS.

„Przeciwdziałanie terroryzmowi musi być częścią strategii, ale sprowadzenie strategii do zwykłych nalotów operacyjnych i celowania dronów, jak wydaje się chcieć ta administracja, gwarantuje wieczną wojnę”, powiedziała Katherine Zimmerman z American Enterprise Institute. Powiedziała, że ​​siła ekstremistów i ich siła polegają na wsparciu, jakie mają lokalnie wśród pozbawionych praw obywatelskich i pozbawionych ekonomicznie populacji.

Innym problemem jest to, że chaos wywołany przez najazd turecki z 9 października, który nastąpił po decyzji Trumpa o oddaleniu około dwudziestu żołnierzy amerykańskich od strefy ataku, może pozwolić większej liczbie bojowników Państwa Islamskiego na ucieczkę z więzień obsługiwanych przez Kurdowie teraz atakowani.

___

OSKARŻENIE

TRUMP: „Śledztwo na Ukrainie jest tak samo skorumpowane i fałszywe, jak wszystkie inne śmieci, które miały miejsce przed nim”. – tweetuje w sobotę.

TRUMP: „Scame Impeachment Scam.” – piątek tweet.

ARIZONA REP. ANDY BIGGS, republikański członek Komisji Sądownictwa Domowego: „Adam Schiff jest idealną osobą, którą Demokraci chcą prowadzić bezpodstawną próbę zamachu stanu w celu obalenia wybranego przywódcy naszego rządu” – tweetuje w sobotę.

FAKTY: Według sędziego federalnego postępowanie w sprawie impeachmentu nie jest oszustwem.

W rządzącym piątku sędzia dystryktu USA Beryl Howell potwierdził, że House Demokratowie byli legalnie zaangażowani w śledztwo w sprawie impeachmentu – a nie nielegalne „oszustwo” lub „zamach stanu”, jak często twierdzą Trump i jego sojusznicy z GOP.

Howell złożył tę deklarację, nakazując Departamentowi Sprawiedliwości zeznanie tajnego wielkiego jury House’a zeznania specjalnego śledztwa Roberta Muellera w Rosji.

Howell orzekł, że Republikanie niesłusznie argumentowali, że postępowanie w sprawie impeachmentu było niezgodne z prawem, ponieważ nigdy nie przeprowadzono formalnego głosowania. Sędzia wyjaśnił, że Izba powinna mieć swobodę dochodzenia w sprawie zarzutów niewłaściwego postępowania prezydenckiego, ponieważ jest to jedyny organ federalny uprawniony do tego na mocy konstytucji.

Marszałek domu, Nancy Pelosi, D-Calif., W zeszłym miesiącu ogłosił postępowanie w sprawie oskarżenia przeciwko Trumpowi. Oskarżyła go o nadużywanie władzy prezydenckiej, szukając pomocy od obcego rządu w celu podważenia demokratycznego rywala Joe Bidena i pomocy jego własnej reelekcji. Ten ruch nastąpił po złożeniu skargi przez demaskatora, oficera CIA, który postawił zarzuty.

Proces impeachmentu został określony w Konstytucji, dając Kongresowi uprawnienia do impeachmentu i osądzenia prezydenta w ramach jego obowiązków jako równorzędnej gałęzi rządu w celu kontroli prezydenta, gdy popełnia on zdradę, przekupstwo lub „inne wysokie przestępstwa i wykroczenia. ”

___

TRUMP, w sprawie rozmowy telefonicznej z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Żeleńskim, która jest w centrum śledztwa w sprawie impeachmentu: „Nigdy nie sądzili, że to zrobię – opublikowałem transkrypcję, wykonaną przez stenografów, dokładnie takiej rozmowy, jaką miałem”. Posiedzenie gabinetu 21 października.

FAKTY: Nieprawda. Notatka z rozmowy telefonicznej Trumpa z 25 lipca z samym Zelenskimy wyjaśnia, że ​​nie oddaje dokładnych słów między liderami.

Dokument mówi, że „nie jest dosłowną transkrypcją”, a zamiast tego „zapisuje notatki i wspomnienia dyżurnych ds. Sytuacji Sytuacyjnych i personelu politycznego NSC wyznaczonych do słuchania i upamiętniania rozmowy w formie pisemnej podczas rozmowy. Na dokładność zapisu może wpływać wiele czynników. ”Przywołano potencjalne czynniki, takie jak jakość połączenia telefonicznego, różnice w akcentach„ i / lub interpretacji ”.

NSC odnosi się do Rady Bezpieczeństwa Narodowego.

TRUMP, w sprawie śledztwa w sprawie impeachmentu przez Demokratów w sprawie jego rozmowy telefonicznej z prezydentem Ukrainy: „Teraz mają coś, co powinno być wyjątkowo łatwe do pokonania, ponieważ mam doskonały telefon. Wykonałem idealny telefon – niezbyt dobry telefon; idealne połączenie. W rzeczywistości mój przyjaciel, który jest świetnym prawnikiem, powiedział: „Czy wiesz, że będzie to przedmiotem całej tej kontroli? Ponieważ sposób, w jaki się wyraziłeś, jest to jak idealne połączenie. ”” – Spotkanie gabinetu.

FAKTY: Chociaż Trump ma prawo widzieć perfekcję w swoich słowach i czynach, wydaje się, że używa tego terminu, aby zasugerować, że jego zachowanie w rozmowie telefonicznej było z książki i potwierdzone jako takie przez anonimowego przyjaciela prawnika. To trudny argument do utrzymania.

W swoim telefonie Trump powiedział Zelenskiyowi: „Chciałbym, abyś wyświadczył nam przysługę” i zbadał Joe Bidena, jego syna biznesmena i Demokratów, którzy wracają do wyborów w USA w 2016 r. Dyplomata William Taylor zeznał w zeszłym tygodniu, że Trump bezpośrednio połączył swoją prośbę o tę przysługę z pomocą wojskową, którą nagle zawiesił na Ukrainie.

Jeśli chodzi o to, że wezwanie jest „idealne”, to w rzeczywistości było wystarczająco niepokojące, że prawnicy Białego Domu przenieśli jego przybliżony zapis do bardzo bezpiecznego systemu, w którym dostęp do niego miałby mniej urzędników, niż ma to zwykle miejsce w przypadku rozmów między Trumpem a światowymi liderami .

Trump często wskazuje na innych, którzy opisują jego rozmowę jako idealną, nawet jeśli tak nie jest. W tym miesiącu Trump stwierdził, że przywódca większości Senatu Mitch McConnell, R-Ky, powiedział mu, że wezwanie jest „najbardziej niewinne”, jakie przeczytał, ale McConnell powiedział, że nigdy nie rozmawiał o rozmowie telefonicznej z Trumpem na Ukrainie.

___

OPŁATY PREZYDENCKIE

TRUMP: „Rozdaję pensję. Chyba blisko 450 000 USD. … Mówią, że żaden inny prezydent tego nie zrobił. Jestem zaskoczony, szczerze mówiąc z tobą. Mówią, że George Washington mógł być jedynym innym prezydentem, który to zrobił. ”- Spotkanie gabinetu.

FAKTY: Jego historia prezydencka jest błędna.

Nie jest jedynym prezydentem od Waszyngtonu, który rozdał swoją pensję: Herbert Hoover i John F. Kennedy przekazali je na cele charytatywne.

I Waszyngton nie zdradził go. Początkowo próbował odmówić wypłaty, ale zgodził się ją przyjąć po naleganiu Kongresu.

Wynagrodzenie prezydenckie wynosi 400 000 $ plus 50 000 $ na pokrycie wydatków.

___

KOREA PÓŁNOCNA

TRUMP, w sprawie przywódcy Korei Północnej Kim Jong Un: „Możesz skończyć w wojnie. Prezydent Obama mi to powiedział. Powiedział: „Największy problem – nie wiem, jak go rozwiązać”. Powiedział mi, że nie wiem, jak go rozwiązać. Powiedziałem: „Czy kiedykolwiek do niego dzwoniłeś?” „Nie”. Właściwie próbował 11 razy. Ale mężczyzna po drugiej stronie – dżentelmen po stronie nie odebrał swojego wezwania. DOBRZE? Brak szacunku. Ale odbiera mój telefon. ”- Spotkanie gabinetu.

FAKTY: Ta historia Kim Ghosting Obama wydaje się być czystą fikcją.

Ben Rhodes, który był członkiem zespołu bezpieczeństwa narodowego Obamy przez oba okresy, powiedział, że Obama nigdy nie próbował zadzwonić ani spotkać się z Kim.

„Szczerze mówiąc, nawet nie pamiętam, że cały czas byłem w jednym spotkaniu w Białym Domu, gdzie ktoś nawet zasugerował pomysł rozmowy lub spotkania Kim”, powiedział Rhodes dla The Associated Press.

Obama objął prezydenturę, mówiąc, że byłby skłonny spotkać się z Kim i innymi amerykańskimi przeciwnikami „bez warunków wstępnych”, ale nigdy publicznie nie dążył do takiego kontaktu z przywódcą Korei Północnej.

Spotkał się z prezydentem Kuby Raulem Castro i rozmawiał telefonicznie z prezydentem Iranu Hassanem Rouhani, ale w 2009 roku zajął lodowate stanowisko z Kimem, gdy Korea Północna eskalowała testy rakietowe i nuklearne.

„Odkąd wstąpiłem do biura, jedyną rzeczą, o której jasno wiedziałem, było to, że nie wynagrodzimy tego rodzaju prowokujących zachowań”, powiedział w 2013 roku. „Nie możesz uderzyć swoją łyżką na stole i jakoś sobie poradzisz. ”

Trump przedstawił swoją dyplomację z Kim jako dzieje ze względu na specjalną osobistą chemię i przyjaźń, mówiąc, że „nie spieszy się”, aby przekonać Kim do pełnego zaangażowania w denuklearyzację.

___

BIDEN

JOE BIDEN, odpowiadając na tweeta Trumpa odnoszącego się do postępowania o impeachment prowadzonego przez House Demokratów jako „linczu”: „Impeachment nie jest„ linczowaniem ”, jest częścią naszej Konstytucji. Nasz kraj ma mroczną, haniebną historię z linczowaniem, a nawet myśl o zrobieniu tego porównania jest odrażająca. To nikczemne. ”- ćwierkanie wtorek.

FAKTY: Biden może chcieć posłuchać własnych słów na temat swobodnego używania tego słowa.

Klip z października 1998 r. W wywiadzie dla CNN pokazuje, że używa tego samego słowa w odniesieniu do procesu impeachmentu przeciwko demokratycznemu prezydentowi Billowi Clintonowi.

„Nawet jeśli prezydentowi zostanie oskarżone, historia będzie kwestionować, czy był to tylko lincz partyzancki, czy też było to coś, co w rzeczywistości spełniało standard, bardzo wysoki próg, ustalony przez założycieli co stanowiło nie do uniknięcia przestępstwo – powiedział Biden w tym wywiadzie.

W tweecie później we wtorek Biden przeprosił za nawiązanie do podobnego odniesienia dwie dekady temu, podczas gdy argument, że przestępstwo Trumpa było bardziej skrajne.

KLIMAT

TRUMP: „Wycofałem Stany Zjednoczone z okropnego, jednostronnego porozumienia klimatycznego z Paryża. To była totalna katastrofa dla naszego kraju. … Więc zlikwidowaliśmy ten. ”- zauważa środa w Pittsburghu.

FAKTY: Stany Zjednoczone nie wycofały się z porozumienia i nie zostaną wydane przed następnymi wyborami, najwcześniej.

Zgodnie z warunkami umowy, pierwszego dnia, kiedy Trump może rozpocząć formalny proces wycofania się z przełomowej umowy z 2015 r., 4 listopada Stany Zjednoczone mogą złożyć zawiadomienie ONZ. Wycofanie trwa rok, co oznacza, że ​​USA mogą oficjalnie opuścić dzień po wyborach prezydenckich 3 listopada 2020 r.

Zgodnie z umową każdy kraj stworzył i wybrał własne cele dotyczące ograniczenia zanieczyszczenia węglem.

___

GOSPODARKA

TRUMP: „Kiedy objąłem urząd, wszyscy mówili, że Chiny będą największą gospodarką na świecie w ciągu pierwszych dwóch lat.” – zauważa środa dla reporterów.

FAKTY: Nie wszyscy tak mówili, ponieważ szanse na to są nikłe.

Nawet gdyby gospodarka Stanów Zjednoczonych w ogóle nie wzrosła od 2016 r., Produkt krajowy brutto Chin – najszersza miara wydajności gospodarczej – musiałby wzrosnąć o niewyobrażalne 79% w ciągu trzech lat, aby pociągnąć nawet w przypadku Ameryki. To powoduje wzrost o ponad 21% rocznie – coś, do czego nawet chińska gospodarka z nadmiernym naładowaniem nigdy się nie zbliżyła.

___

Powiązani pisarze prasowi Seth Borenstein, Paul Wiseman, Robert Burns i Zeke Miller przyczynili się do tego raportu.

___

Znajdź kontrole faktów AP na stronie http://apne.ws/2kbx8bd

Śledź @APFactCheck na Twitterze: https://twitter.com/APFactCheck

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: