NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
Pfizer szantażował Kraje, aby utajniły umowy i domagał się od rządów Państw, by oddali  majątki państwowe.. ☀Autor Gabi☀
ALARM!!! Rozsyłać!!!! MOSSAD mobilizuje Wojsko Polskie...
Dlaczego Billa Gatesa nie można aresztować w Szwajcarii ☀Autor Gabi☀
Wartości rodziny Schwab. Czy prawdziwy Klaus Schwab to uprzejma postać starego wujka.. ☀Autor Gabi☀
Niemcy szykują się do wielkiej ofensywy. Będą szczepić nawet po 10 mln ludzi tygodniowo ☀Autor Gabi☀
Podatek katastralny wchodzi do gry? Ministerstwo odpowiada w sprawie nowego pomysłu ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

PRZERAŻAJĄCA CHOROBA KAPITULUJE STOPNIOWO

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MEDYCYNA

Dwa z trzech szczepów wirusa polio całkowicie usunięte z naszej planety

Jak zapewnia Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), to kamień milowy na drodze do całkowitej eradykacji choroby z naszej planety. W projekt zaangażowanych jest wielu naukowców, w tym fundacja Billa i Melindy Gates.

I choć w dzisiejszych czasach coraz rzadziej spotykamy osoby dotknięte polio, czyli wirusem zapalenia rogów przednich rdzenia kręgowego lub jego skutkami, to tak naprawdę mamy do czynienia z poważną chorobą nękającą nasz gatunek od starożytności. Wystarczy spojrzeć choćby na egipskie malowidła i rzeźby, na których widać ludzi z wiotkimi kończynami oraz dzieci chodzące o lasce, czyli problemami typowymi dla tego schorzenia. Do XIX wieku występowała jednak sporadycznie i dopiero później mieliśmy do czynienia z prawdziwą pandemią na półkuli północnej.

Liczba zachorowań spadła po wynalezieniu skutecznych szczepionek w latach pięćdziesiątych i sześćdziesiątych ubiegłego wieku, a następnie w krajach wysoko rozwiniętych została niemal całkowicie wyeliminowana. Sytuacja ciągle wyglądała jednak kiepsko w mniej rozwiniętych krajach i do roku 1988, kiedy to ogłoszono Globalną Inicjatywę na rzecz Eradykacji Polio, choroba dotykała ponad 1000 dzieci dziennie. Od tego czasu zaszczepiono ponad 2,5 mld dzieci w blisko 200 krajach, co kosztowało ok. 11 mld USD, ale się opłaciło – w 2018 roku, czyli 30 lat później, odnotowano jedynie 33 przypadki zachorowań na całym świecie!

Teraz zaś światowa organizacja zdrowia poinformowała, że całkowicie pozbyliśmy się kolejnego z trzech szczepów wirusa wywołującego polio. Eradykacja WPV2 została ogłoszona jako pierwsza w 2015 roku, z ostatnim przypadkiem zachorowania w Indiach w 1999 roku, a teraz mamy losy tego szczepu podzielił również WPV3 – nie został odnotowany od 2012 roku i można śmiało powiedzieć, że całkowicie zniknął z naszej planety (poza kilkoma laboratoryjnymi próbkami). Został nam zatem jeszcze tylko jeden, a mianowicie WPV1, ale za kilka lat i z nim powinniśmy sobie poradzić.

Jak twierdzi David Salisbury z niezależnej komisji Global Commission for the Certification of Poliomyelitis Eradication: – Dokonaliśmy całkowitej eradykacji dzikiego poliowirusa typu 3. To ogromne osiągnięcie, które powinno zachęcić nas do dalszej walki i dać motywację do wykonania ostatniego kroku – eradykacji dzikiego poliowirusa typu 1.  Obecnie występuje on w niewielkich ilościach tylko w Pakistanie i Afganistanie, bo od 2016 roku nie mieliśmy żadnego przypadku zachorowania w Afryce i choć wydaje się, że jego eradykacja powinna nastąpić już wkrótce, to należy pamiętać o trudnościach wynikających z napiętej sytuacji politycznej w tych regionach.

Źródło: GeekWeek.pl/WHO

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: