NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Wiadomo, kim był pracownik z Polski, któremu wycięto organy w Meksyku. Nowe fakty ☀Autor Gabi☀
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najnowsze:MFW: Niestabilna polityka i ceny ropy hamują wzrost na Bliskim Wschodzie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

DUBAJ, Zjednoczone Emiraty Arabskie (AP) – Niepewność polityczna i niestabilne ceny ropy hamują w tym roku wzrost gospodarczy na Bliskim Wschodzie, ale trendy powinny odwrócić się w przyszłym roku, zgodnie z nowym raportem opublikowanym w poniedziałek przez Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

PLIK – Na zdjęciu z 24 czerwca 2019 r. Prezydent Donald Trump podtrzymuje podpisane zarządzenie o zwiększeniu sankcji wobec Iranu w Owalnym Biurze Białego Domu w Waszyngtonie z sekretarzem skarbu Stevenem Mnuchinem z lewej i wiceprezydentem Mike’em Pensów. Międzynarodowy Fundusz Walutowy stwierdził w raporcie opublikowanym w poniedziałek 28 października 2019 r., Że niepewność polityczna i niestabilne ceny ropy hamują wzrost gospodarczy na Bliskim Wschodzie w tym roku. Region ucieka od sankcji USA wobec Iranu i ataku z zeszłego miesiąca na największego na świecie przetwórcę ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej. (AP Photo / Alex Brandon, plik)

W raporcie prognoz regionalnych MFW przewiduje wzrost wzrostu o zaledwie 0,5% w 2019 r. W porównaniu do 1,6% w 2018 r. Oczekuje się, że wzrost aktywności w sektorach naftowym i gazowym spowoduje odbicie do 2,7% wzrostu w 2020 r., Choć liczba ta jest również niższa niż poprzednie prognozy.

Raport, który analizuje gospodarki 23 krajów w Afryce Północnej, Lewancie, Zatoce Perskiej, ale także w Dżibuti, Somalii, Afganistanie i Pakistanie, powiedział, że spadki były częściowo związane z wynikami krajów eksportujących ropę, których gospodarki oczekuje się wycofania 1,3% w tym roku. Najmocniejszym uderzeniem był Iran i Libia. MFW oczekuje cofnięcia wzrostu gospodarczego Iranu o 9,5% w 2019 r., Głównie z powodu sankcji USA wobec tego kraju, aw Libii spadku o 19,1% z powodu przedłużającego się konfliktu w tym kraju.

W ostatnich miesiącach seria tajemniczych tankowców zaatakowała amerykańską winę za Iran, czego Teheran zaprzecza. Iran, który poważnie ograniczył główny eksport ropy, zestrzelił także amerykańskiego drona wojskowego i przejął tankowce.

„Oczywiście, jakikolwiek wzrost napięcia będzie miał wpływ”, powiedział Jihad Azour, dyrektor Departamentu Środkowej i Azji Środkowej MFW, powiedział The Associated Press. „Myślę, że ważne jest to, że wszystkie te zmiany pokazują, że kraje w regionie muszą przeprowadzić reformy strukturalne, które pozwolą im osiągnąć wyższy poziom wzrostu”.

Atak z zeszłego miesiąca na największego na świecie przetwórcę ropy naftowej w Arabii Saudyjskiej spowodował, że ceny wzrosły o największy procent od czasu wojny w Zatoce Perskiej w 1991 roku. Azour powiedział jednak, że od tego czasu ceny się ustabilizowały, a ataki nie przyniosły trwałego efektu.

„Miały natychmiastowy wpływ, ale bardzo krótki, ponieważ bardzo szybko ogłoszono, że produkcja wróciła do normy i nie wywołała szoku podażowego na rynku”, powiedział Azour, były libański minister finansów. „Na rynku obserwuje się większą zmienność cen ropy, szczególnie w krótkim okresie. Jednak patrząc na średnioterminowe trendy, trendy wykazują powolny i stały spadek cen. ”

Ogólnie rzecz biorąc, MFW twierdzi, że ceny ropy wzrosły z 55 do 75 USD za baryłkę od początku roku. Cena wzorcowej ropy Brent wyniosła ponad 62 USD za baryłkę.

W przypadku krajów importujących ropę, takich jak Egipt, Jordania, Liban i inne w regionie, spadek wzrostu był mniej gwałtowny i spadł z 4,3% w 2018 r. Do oczekiwanych 3,6% w tym roku. Mauretania przełamała ten trend, zwiększając się z 3,6% do 6,6%.

Międzynarodowy pożyczkodawca powiedział, że gospodarki sześciu krajów Rady Współpracy Zatoki Perskiej: Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kuwejtu, Bahrajnu, Omanu i Kataru powinny wzrosnąć o 0,7%, w porównaniu z 2% w 2018 r. Azour powiedział, że to bardzo ważne aby kraje te nadal „dywersyfikowały gospodarkę, aby być mniej zależnym od sektora naftowego”.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: