HITLEROWCY Z ODDZIAŁÓW MSW UKRAINY „AZOV” ZAPOWIADAJĄ BUNT PRZECIW DECYZJOM PREZYDENTA I SAMOWOLNĄ AGRESJE NA ROSJĘ
Ostatnie wpisy M-forum av live J/C (zobacz wszystkie)
- Jak traktowano zboczeńców i zwyrodnialców wieki temu .. W POLSCE I W ŚWIECIE - 8 marca 2021
- BADANIE – Najgorsze wyniki notują najsilniej sfeminizowane uczelnie i wydziały, odchodzące od tradycyjnych wartości akademickich. ZNIEWIEŚCIENIE = SKRETYNIENIE - 8 marca 2021
- Radio kierowane przez Kubę Wątłego w ostatnim czasie zmaga się z falą odejść i z kłopotami finansowymi. - 8 marca 2021
- W wielu miejscach świata trwają już przygotowania do skrócenia dotychczasowego, standardowego czasu pracy. – Pracują mniej za taką samą pensje - 8 marca 2021
- Historia buntów chłopskich - 8 marca 2021
Rzeczniczka MSZ Rosji Maria Zacharowa skomentowała słowa lidera batalionu „Azow” Andrija Biłeckiego o „niedopuszczeniu kapitulacji” w przypadku wycofania wojsk z Donbasu.
Wcześniej Andrij Biłecki zagroził Wołodymyrowi Zełenskiemu, że przyprowadzi do Donbasu dziesięć tysięcy bojowników, jeśli ukraiński przywódca podejmie decyzję o wycofaniu z regionu.
Zdaniem Zacharowej takie oświadczenie pokazuje, kto ponosi winę za nieprzestrzeganie porozumień z Mińska.
Teraz cały świat usłyszał przyznanie prawdziwych sprawców o tym, kto i jak przez cały ten czas blokował wdrażanie porozumień z Mińska – napisała na Twitterze.
Z kolei rosyjski senator Aleksiej Puszkow zauważył, że groźby lidera batalionu Azow wobec prezydenta Ukrainy świadczą o podwójnej władzy w kraju.
„Powstaje pytanie: kto decyduje o polityce kraju – Zełenski czy Bilecki? Podczas gdy pierwszy w Tokio nosi płaszcz i białą muszkę, drugi określa zasady gry” – napisał Puszkow na Twitterze.
Azow jest jednym z „batalionów ochotniczych”, które zostały sfinansowane ze źródeł prywatnych i uczestniczyły w operacji wojskowej w południowo-wschodniej Ukrainie. Kijów stwierdził później, że w kraju nie powinno być żadnych nielegalnych grup zbrojnych, a ochotników zaproszono do przyłączenia się do szeregów Sił Zbrojnych.
Na początku października grupa kontaktowa w Mińsku zgodziła się na „formułę Steinmeiera”, która przewiduje wprowadzenie ustawy o specjalnej procedurze dla samorządu lokalnego w Donbasie i przeprowadzeniu tam wyborów lokalnych. Strony zgodziły się również na przesunięcie sił w Zołotoj i Pietrowski.
Ukraińscy nacjonaliści nazwali podpisanie dokumentu poddaniem się i przeprowadzili serię wieców w całym kraju. Jednocześnie strona rosyjska podkreśliła, że zorganizowanie nowego „szczytu normańskiego” jest możliwe po wycofaniu wojsk, co według DRL i ŁRL Kijów wielokrotnie naruszał.