NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1155 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
MACIEJ MACIAK & JACK CALEIB - WYSYP WODZÓW NARODU W CZASIE PANDEMII - O CO CHODZI ?
Wstrząsający raport z Wielkiej Brytanii:  szczepionka mRNA powoduje 978 nowych zachorowań na choroby oczu!9 osob straciło wzrok!!!
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
BANDEROWSKA RODZINA PATLEWICZÓW - IPN NIE ROZLICZONE ZBRODNIE POWOJENNE
Guru Covidian przyłapany. Co robi gdy kamery nie patrzą? ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Rosyjskie wojsko wydaje zdjęcia satelitarne potwierdzające przemyt ropy syryjskiej przez USA

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Rosyjskie wojsko opisało amerykańskie plany jako „międzynarodowy bandytyzm państwowy”.

MOSKWA (Sputnik) – Rosyjskie Ministerstwo Obrony opublikowało zdjęcia wywiadu satelitarnego, dowodzące, że ropa z Syrii została wysłana za granicę pod strażą amerykańskich żołnierzy przed i po pokonaniu terrorystów Daisz, rzecznik rosyjskiego Ministerstwa Obrony gen. Igor Konashenkov powiedział w sobotę.

Pojazdy do tranzytu ropy gromadzą się w pobliżu stacji paliw Tall Daman w Syrii, 43 km na wschód od Deir ez-Zor

Rzecznik ministerstwa powiedział, że „zdjęcia wywiadu kosmicznego wykazały, że ropa była aktywnie wydobywana i masowo eksportowana do przetwarzania poza Syrią, pod niezawodną ochroną wojsk amerykańskich, przed i po klęsce terrorystów Daisz *”.

Pojazdy do tranzytu ropy gromadzą się w prowincji Deir ez-Zor w Syrii, 10 km na wschód od Al Mayadin
© ZDJĘCIE: MINISTERSTWO OBRONY FEDERACJI ROSYJSKIEJ
Zdjęcie satelitarne dostarczone przez rosyjskie Ministerstwo Obrony w sobotę pokazuje, że pojazdy tranzytu ropy gromadzą się w prowincji Deir ez-Zor w Syrii, 10 km na wschód od Al Mayadin, w ramach nielegalnej operacji USA w celu wysyłki ropy z Syrii.

Komentując wywiad satelitarny, generał dywizji Konashenkov powiedział, że operacje USA we wschodniej Syrii i jej działania dotyczące syryjskiej ropy naftowej można określić jedynie jako „międzynarodowy bandytyzm państwowy”. Dodał, że ropa naftowa Syrii należy do Republiki Arabskiej, a nie do Daesh lub do „amerykańskich obrońców z Daesh”.

Według rosyjskiego wywiadu nielegalne, nadzorowane przez USA wydobycie syryjskiej ropy było przeprowadzane przez „wiodące amerykańskie korporacje” i prywatnych kontrahentów wojskowych, przy użyciu sił specjalnych USA i energii powietrznej do ochrony. Konashenkov powiedział, że szacowany miesięczny przychód tego „prywatnego przedsiębiorstwa” wyniósł ponad 30 milionów dolarów, i że za tego rodzaju pieniądze Pentagon i CIA będą „gotowe” „strzec” syryjskich szybów naftowych przed „ukrytymi komórkami Daisz” w nieskończoność ”.

Pojazdy do tranzytu ropy gromadzą się w prowincji Deir ez-Zor w Syrii, 14 km na wschód od Al Mayadin
© ZDJĘCIE: MINISTERSTWO OBRONY FEDERACJI ROSYJSKIEJ
Pojazdy do tranzytu ropy gromadzą się w pobliżu stacji paliw Al-Omar w prowincji Deir ez-Zor, Syria, 14 km na wschód od Al Mayadin

Rzecznik Ministerstwa Obrony wskazał na kilka konkretnych przykładów zakresu operacji kierowanych przez USA. 23 sierpnia satelity podniosły klaster około 90 pojazdów, w tym 23 cysterny, skupionych w punkcie odbioru Daman, około 42 km na wschód od prowincji Deir ez-Zor. Następnie 5 września w prowincji Hasakah zauważono 25 pojazdów, w tym 22 ciężarówki z paliwem. 8 września w okolicach Der ez-Zor zauważono 36 kolejnych pojazdów, w tym 32 cysterny, a kolejne 41 pojazdów, w tym 34 ciężarówki z paliwem, zauważono w rejonie Mayadin w Deir ez-Zor.

Konashenkov powoływał się na kontrolowaną przez USA firmę „Sadcab” lub „Sedcab”, utworzoną pod egidą lokalnej autonomii kurdyjskiej, jako eksportującą ropę, a dochody trafiały na numerowane konta amerykańskich kontrahentów wojskowych i służb wywiadowczych.

© ZDJĘCIE: MINISTERSTWO OBRONY FEDERACJI ROSYJSKIEJ
Rosyjska mapa strategicznej sytuacji w Syrii na dzień 26 października 2019 r. Pomarańczowe obszary wskazują na kontrolę rządu syryjskiego. Obszary w kolorze piasku wskazują na syryjską kurdyjską kontrolę. Brązowy i ciemnobrązowy oznacza „strefę deeskalacji” i „strefę zdemilitaryzowaną”, a jasnoniebieski oznacza kontrolę sił proamerykańskich.

Mark Esper, szef Pentagonu, powiedział w piątek, że USA zamierzają w najbliższej przyszłości podjąć kroki w celu wzmocnienia swojej pozycji w syryjskim regionie Deir ez-Zor, aby uniemożliwić terrorystom dostęp do pól naftowych . Według sekretarza obrony Waszyngton studiuje ruchy sił w regionie, aby „zapewnić bezpieczeństwo pól naftowych”.

Prezydent Trump uniósł brwi w tweecie w zeszłym tygodniu, gdy powiedział, że zawieszenie broni między Turcją a syryjskimi siłami kurdyjskimi „ładnie się trzyma” i że USA „zabezpieczyły ropę”, nie wyjaśniając. Trump powtórzył swoje zdanie w piątkowym wywiadzie, mówiąc: „zabezpieczyliśmy olej i mamy olej, więc to dobrze”. W sobotniej prezentacji rosyjskie wojsko zaoferowało wgląd w skalę i zakres ropy, o której mówił pan Trump.

Waszyngton wycofał część swoich sił z północnej Syrii na początku tego miesiąca w obliczu nieuchronnej inwazji ze strony Turcji, która rozpoczęła operację rzekomo mającą na celu oczyszczenie obszaru sił Daisz i kurdyjskich sił zbrojnych, które Ankara klasyfikuje również jako terrorystów. W zeszłym tygodniu Stany Zjednoczone i Turcja osiągnęły porozumienie o zawieszeniu broni w regionie, a prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan spotkali się później w rosyjskim mieście Soczi w celu wypracowania porozumienia w sprawie wycofania sił kurdyjskich z obszaru przygranicznego z Turcją w zamian za wstrzymanie operacji tureckich i ustanowienie wspólnych patroli bezpieczeństwa w strefie operacji. Armia Syryjska zaczęła także rozmieszczać się na obszarach wcześniej kontrolowanych przez kurdyjskie milicje,z kilkoma osiedlami deklarującymi lojalność wobec rządu syryjskiego z powodu postrzeganej niezdolności sił kurdyjskich do ochrony miejscowej ludności.

* Daesh (znany również jako ISIS / ISIL / IS) to grupa terrorystyczna zbanowana w Rosji

 

 

zrodlo:sputniknews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: