NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1166 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Decyzja zapadła, będą masowe kontrole. Policja zainteresować się może także i tobą  ☀Autor Gabi☀
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
NOWE PRAWO DLA PIS - POLAK JUZ NIE DOWIE SIĘ CO KNUJE PIS W UMOWACH Z OBCYMI PAŃSTWAMI - NAWET JAK PODPISZĄ ROZBIÓR !
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Stanisław Michalkiewicz zamknięty! „W ten oto sposób zostałem osobą podejrzaną”☀Autor Gabi☀
POLSKA - wykupują całe bloki mieszkalne tysiące mieszkań - KTO REALIZUJE TEN SKUP ?
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Od Bejrutu po Hongkong protesty wywołują globalną frustrację

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Lala Koniecpolska

Hrabina w Arystokracja

BEIRUT (AP) – W Hongkongu był to skomplikowany spór o ekstradycję z udziałem podejrzanego o morderstwo. W Bejrucie był to proponowany podatek od popularnej usługi przesyłania wiadomości WhatsApp. W Chile była to 4-centowa podwyżka cen metra.

Siły bezpieczeństwa strzelają gazem łzawiącym i zamykają most prowadzący do Zielonej Strefy podczas demonstracji w Bagdadzie w Iraku, w sobotę, 26 października 2019 r. Protestujący z Iraku zebrali się na centralnym placu w stolicy Bagdadu w sobotę, gdy siły bezpieczeństwa wzniosły ściany wybuchowe, aby uniemożliwić im dotarcie do mocno ufortyfikowanego obszaru rządowego po dniu przemocy, w wyniku której zabito dziesiątki osób. (AP Photo / Hadi Mizban)

W ostatnich tygodniach wybuchły masowe protesty i starcia w odległych miejscach wywołane pozornie drobnymi działaniami, z których każdy był postrzegany jako ostateczna słoma. Demonstracje są podsycane lokalnymi skargami, ale odzwierciedlają ogólnoświatową frustrację z powodu rosnącej nierówności, skorumpowanych elit i złamanych obietnic.

Tam, gdzie w przeszłości fale protestów, takie jak arabska wiosna 2011 lub wiece, które przyspieszyły rozpad Związku Radzieckiego, miały na celu dyktatury, ostatnie demonstracje grzechotają wybrane rządy. Niepokoje na trzech kontynentach, w połączeniu z toksyczną dysfunkcją w Waszyngtonie i Londynie, budzą nowe obawy, czy liberalny porządek międzynarodowy, z wolnymi wyborami i wolnymi rynkami, może nadal dotrzymywać obietnic

LUDZIE Wciąż chcą upadku reżimu

Setki tysięcy Libańczyków wylało się na ulice po tym, jak rząd wprowadził nowy podatek od WhatsApp na piętach pakietu oszczędnościowego, który przyszedł w odpowiedzi na coraz poważniejszy kryzys fiskalny.

Protesty szybko przerodziły się w oskarżenie o cały porządek wojny powojennej , w którym sekciarskie porozumienie o podziale władzy przekształciło byłych wodzów i inne elity w stałą klasę polityczną. W ciągu trzydziestu lat od zakończenia wojny ci sami przywódcy korzystali z sieci patronackich, aby ponownie zostać ponownie wybranymi, nawet gdy rząd nie zdołał rzetelnie zapewnić podstawowych usług, takich jak energia elektryczna, woda i wywóz śmieci.

Podobna historia rozgrywa się w Iraku od inwazji kierowanej przez USA w 2003 r., Kiedy to rząd, który rozdziela władzę i najwyższe biura wśród szyitów i mniejszości sunnickiej i kurdyjskiej, zwapniał w zastój, a partie targują się o ministerstwa, gdy usługi i infrastruktura ulegają dalszemu pogorszeniu. ruina pomimo znacznego bogactwa naftowego kraju.

Policjant zamieszek usuwa antyrządowego protestującego, który swoim ciałem blokuje główną autostradę w Bejrucie w Libanie, w sobotę, 26 października 2019 r. Libańskie siły bezpieczeństwa odepchnęły protestujących, którzy odmówili opuszczenia blokad na drodze w centrum Bejrutu Sobota, aby ponownie otworzyć drogi zamknięte podczas kampanii nieposłuszeństwa obywatelskiego. (AP Photo / Hussein Malla)

„Złodzieje! Złodzieje! ”Protestujący w obu krajach skandowali w tym tygodniu.

„Ogromne niegospodarność gospodarcza w połączeniu z rosnącą korupcją doprowadziły do rozpadu dużych grup ludności arabskiej” – powiedział Fawaz Gerges, profesor stosunków międzynarodowych w London School of Economics. „Nic dziwnego, że miliony Arabów ma już dość”.

Protesty w obu krajach skierowane są do rządów bliskich Iranowi i wspieranych przez silnie uzbrojonych lokalnych sojuszników, budząc obawy przed gwałtownym sprzeciwem. Blisko 200 Irakijczyków zostało zabitych w ostatnich starciach z siłami bezpieczeństwa, a zwolennicy wspieranej przez Iran grupy bojowników Hezbollah walczą z protestującymi w Bejrucie.

„Nie ma magicznej kuli ani łatwej odpowiedzi na poważny kryzys rządów na ziemiach arabskich” – powiedział Gerges. „Walka będzie zacięta, długa i kosztowna, ale nie ma odwrotu”.

___

WSTĘP PRZECIW WSTĘPNYM CHINIE

Protesty w Hongkongu wybuchły na początku czerwca po tym, jak półautonomiczne miasto przyjęło ustawę o ekstradycji, która naraża mieszkańców na ryzyko wysłania do chińskiego systemu sądowego. W pewnym momencie protestujący powiedzieli, że wyprowadzili 2 miliony ludzi na ulice.

Władze były zmuszone porzucić propozycję ekstradycji , która została wywołana potrzebą rozwiązania statusu podejrzanego o morderstwo poszukiwanego za zabicie jego ciężarnej dziewczyny na Tajwanie. Ale do tego czasu ruch zaczął się rozrastać, aby uwzględnić żądania pełnej demokracji w formie bezpośrednich wyborów na najwyższego przywódcę miasta.

Od czasu, gdy Chiny przejęły kontrolę nad Hongkongiem z Wielkiej Brytanii w 1997 r., Przywódcy miasta zostali wybrani przez elitarny komitet złożony głównie z pro-pekińskich potentatów. Lokalni radni i połowa ustawodawcy azjatyckiego centrum finansowego są wybierani bezpośrednio, ale drugą połowę wybierają przedstawiciele branży finansowej, turystycznej, gastronomicznej, księgowej i innych branż, co zwiększa niezadowolenie społeczne z powodu stłumionych obietnic demokracji.

U podstaw ruchów protestacyjnych w Hongkongu narastają obawy o zacieśnianie się władzy Chin przez miasto i obawy, że Pekin rezygnuje z obietnic, że nie będą mieszać się z wolnościami obywatelskimi w zachodnim stylu Hongkongu, takimi jak wolność słowa i niezależne sądownictwo.

Lokalny mieszkaniec kłóci się z policjantem w Hongkongu w sobotę, 26 października 2019 r. Władze Hongkongu wygrały tymczasowy wyrok sądowy zakazujący komukolwiek publikowania danych osobowych lub zdjęć funkcjonariuszy policji w Internecie, w ich ostatnim wysiłku ruch protestacyjny miasta. (AP Photo / Vincent Yu)

Protestujący obawiają się również autorytaryzmu opartego na technologii w Chinach. Ubrani w maski, aby ukryć swoją tożsamość, wycięli „inteligentne latarnie” i rozbili kamery monitorujące. Martwią się, że systemy nadzoru twarzy oparte na sztucznej inteligencji przechwytują dane biometryczne i przesyłają je do przetworzenia przez chińskich gigantów technologicznych w celu ich śledzenia i identyfikacji.

NIE PRZESZKADZAJ W BOGATYM, DEMOKRATYCZNYM CHILU

W piątek około 1 miliona Chilijczyków wypełniło ulice stolicy Santiago, bardziej niż kiedykolwiek wyszło na ulice podczas dyktatury gen. Augusto Pinocheta lub demokratycznych rządów, które przyszły za nim.

Protesty wywołała podwyżka ceny metra, ale wkrótce przekształciła się w masowy ruch przeciwko nierównościom w jednym z najbogatszych krajów Ameryki Łacińskiej. W ostatnich dniach zginęło co najmniej 19 osób, ponieważ protestujący starli się z policją.

Protestujący próbowali wtargnąć na teren ustawodawcy Chile w piątek, prowokując ewakuację budynku. Policja wystrzeliła gaz łzawiący, aby odeprzeć setki demonstrantów na obrzeżach, gdy niektórzy prawodawcy i pracownicy administracji wybiegli z budynku legislacyjnego, który znajduje się w portowym mieście Valparaiso.

Antyrządowy protestujący wyciąga chilijską flagę podczas starć z policją w Valparaiso, Chile, w piątek, 25 października 2019 r. W piątek wybuchła nowa runda starć, gdy demonstranci wrócili na ulice niezadowoleni z ustępstw gospodarczych ogłoszonych przez rząd w próba ograniczenia tygodnia śmiertelnej przemocy (AP Photo / Matias Delacroix)

Marta Lagos, kierownik Latinobarometro, organizacji non-profit z Chile, powiedziała, że protesty ujawniły niedociągnięcia systemu politycznego kraju. „Awaria systemu partii politycznych w jego zdolności do reprezentowania społeczeństwa”, powiedział Lagos.

Walcząc o powstrzymanie sporów, administracja prezydenta Sebastiána Piñery ogłosiła podwyżkę płacy minimalnej, podniosła minimalne emerytury o 20% i cofnęła wzrost taryfy metra.

Wstrzymał wzrost cen energii elektrycznej o 9,2% do końca przyszłego roku, ale gdy analitycy przewidują jego rezygnację i nowe wybory, konsekwencje tego posunięcia mogą spaść na jego następcę.

___

CATALAN PROTESTY PODEJMUJĄ SILNY ZWROT

Przez lata katalońscy separatyści przeprowadzali pokojowe, świąteczne marsze, ale ruch w zeszłym tygodniu gwałtownie się zmienił, gdy wybuchły protesty w sprawie uwięzienia dziewięciu przywódców, którzy poprowadzili walkę o niepodległość od Hiszpanii w 2017 roku.

Ta nieudana próba pozostawiła ruch separatystyczny bez sterów, a 12 jego przywódców zostało aresztowanych, a większość pozostałych uciekła z kraju, w tym były prezydent Katalonii Carles Puigdemont.

Pojawiły się nowe kolekty aktywistów, w tym jedna nazywająca się Demokratyczną Tsunami, która korzysta z własnej aplikacji i zaszyfrowanych wiadomości wzywając do „nieposłuszeństwa obywatelskiego”.

Ale jedno z pierwszych wezwań do protestu, po wyroku Sądu Najwyższego z 31 października uwięzionym na przywódcach, zamieniło się w ogromne oblężenie międzynarodowego lotniska w Barcelonie, z uczestnikami zamieszek do późna w nocy z policją.

Grupa pożyczyła część taktyki i retoryki od protestujących w Hongkongu, a protestujący w obu miejscach zorganizowali demonstracje wspierające się nawzajem, chociaż większość protestujących w Hongkongu starała się nie naciskać na niepodległość od Chin – jednego z prezydentów Xi „Czerwone linie” Jinpinga.

To, że jeden ruch walczy z dominacją jednopartyjnych Chin, podczas gdy drugi powstaje przeciwko europejskiej demokracji, to rozróżnienie, które zaginęło w gazie łzawiącym.

___

Współtworzyli pisarze prasowi Kelvin Chan w Hongkongu i Aritz Parra w Madrycie.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: