NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1155 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
MACIEJ MACIAK & JACK CALEIB - WYSYP WODZÓW NARODU W CZASIE PANDEMII - O CO CHODZI ?
Wstrząsający raport z Wielkiej Brytanii:  szczepionka mRNA powoduje 978 nowych zachorowań na choroby oczu!9 osob straciło wzrok!!!
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
BANDEROWSKA RODZINA PATLEWICZÓW - IPN NIE ROZLICZONE ZBRODNIE POWOJENNE
Guru Covidian przyłapany. Co robi gdy kamery nie patrzą? ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najnowsze:Turecka armia mówi, że 1 zabito w północnej Syrii w chwiejnym rozejmie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

STAMBUŁ (AP) – kurdyjscy bojownicy zabili jednego tureckiego żołnierza i zranili pięciu innych wśród chwiejnego rozejmu w północnej Syrii, armia turecka podała niedzielę, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych wśród żołnierzy po rozpoczęciu operacji transgranicznej.

Turcja najechała północną Syrię 9 października, aby oczyścić granicę kurdyjskich bojowników po tym, jak prezydent Donald Trump powiedział, że rozkaże amerykańskim żołnierzom wycofanie się z tego obszaru. Turcja uważa grupę kurdyjską za poważne zagrożenie bezpieczeństwa ze względu na powiązania z długotrwałym powstaniem kurdyjskim we wschodniej Turcji. Nagła decyzja Trumpa spotkała się w Waszyngtonie z ostrą dwustronną krytyką za porzucenie kluczowego sojusznika USA przeciwko grupie Państwa Islamskiego.

Syryjskie siły kurdyjskie zawarły umowę z rządem syryjskim i Rosją po tym, jak zostały porzucone przez USA. Administracja Trumpa od tamtej pory dążyła do powstrzymania konfliktu między dwoma sojusznikami, dążąc do wywołania zawieszenia broni między Turcją a syryjskimi grupami kurdyjskimi.

Siły kurdyjskie wycofują się z obszaru w pobliżu granicy turecko-syryjskiej, nadzorowanego przez wojska rosyjskie, w pobliżu miasta Amuda, niedziela, 27 października 2019 r. Bojownicy kurdyjscy zabili jednego tureckiego żołnierza i zranili pięciu innych podczas chwiejnego rozejmu w północnej Syrii , Turecka armia powiedziała w niedzielę, zwiększając liczbę ofiar śmiertelnych wśród żołnierzy do 11 od rozpoczęcia operacji transgranicznej. (AP Photo / Baderkhan Ahmad)

Wojsko Turcji powiedziało, że atak miał miejsce w pobliżu przygranicznego miasta Ras al-Ayn, gdzie jego siły przeprowadzały zwiad. Obszar ten znajduje się w obrębie 30-kilometrowej (19 mil) głębokiej strefy granicznej, z której wycofują się siły kurdyjskie na mocy umowy wspieranej przez USA. Wojsko powiedział, że żołnierz został ranny w sobotę i zmarł w niedziele z ran.

Państwowa agencja informacyjna Syrii zgłosiła swoje siły w rejonie między Ras al-Ayn i Tal Tamr na południu zderzając się z „siłami tureckiej okupacji”. Nie było jasne, czy starcia miały miejsce z armią turecką czy wspieraną przez Turcję wojownicy. Powiedział także, że jego siły nadal rozmieszczają się na obszarach wzdłuż granicy.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Wielkiej Brytanii stwierdziło, że starcia syryjskich sił rządowych i sił kierowanych przez Kurdów przeciwko wspieranym przez Turcję bojownikom na południe od Ras al-Ayn. Siły wspierane przez Turcję znajdują się około 10 kilometrów od miasta Tal Tamr.

Pomimo pośrednictwa USA w zawieszeniu broni i drugim negocjowanym przez Rosję, sporadyczne potyczki były kontynuowane, a obie strony obwiniają się nawzajem za naruszenia. Tureckie wojsko powiedziało, że jego siły odpowiedziały „w ramach samoobrony” na atak rakiet, moździerzy i ciężkiego karabinu maszynowego.

150-godzinny rozejm wynegocjowany przez Rosję, pozwalający syryjskim kurdyjskim bojownikom zakończyć wycofanie się, kończy się we wtorek wieczorem. Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan zagroził w sobotę, że kraj wznowi działalność, jeśli siły kurdyjskie nie odejdą.

Obserwatorium powiedziało, że siły dowodzone przez Kurdyjczyków kontynuują wycofywanie się, pozostawiając wioski na obszarze Amuda, na wschód od Ras al-Ayn i blisko miasta Qamishli.

W oświadczeniu z niedzieli siły dowodzone przez Kurdów zwane Syryjskimi Siłami Demokratycznymi powiedziały, że „przenosi swoje siły” z dala od granicy zgodnie z porozumieniem rosyjsko-tureckim dotyczącym „powstrzymania rozlewu krwi”, podczas gdy straż graniczna syryjskiego rządu bierze ich pozycje wzdłuż granicy.

SDF wezwał Rosjan, aby dotrzymali swojej części porozumienia, otwierając dialog z centralnym rządem Damaszku. Administracja kurdyjska dąży do poziomu samorządności pod rządem centralnym, co Damaszek do tej pory odrzucał.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: