NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najnowsze:Separatyści ścierają się z policją w Barcelonie po wielkim wiecu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BARCELONA, Hiszpania (AP) – Policja i brutalni protestujący w spokojnym hiszpańskim regionie Katalonii starli się w sobotę po masowym wiecu w Barcelonie przeciwko uwięzieniu dziewięciu przywódców separatystów za ich role w nielegalnej secesji w 2017 roku.

Zaostrzenie przemocy nastąpiło po tygodniu napiętego spokoju, bez większych incydentów, po sześciu dniach, gdy Katalonia była bujana przez zamieszki każdej nocy po wyroku Sądu Najwyższego z 14 października, który uznał 12 katalońskich przywódców za winnych buntu i innych przestępstw. Wybuch doprowadził do 500 osób, w tym prawie połowy policji, doznanych obrażeń i około 200 aresztowań.

Setki głównie zamaskowanych młodych ludzi otoczyło komendę policji krajowej w centrum Barcelony i rzucało kolorowe pilki na funkcjonariuszy. Kiedy przerzucili się na padanie kamieni i butelek, policja narodowa z wsparciem regionalnej policji Katalonii oskarżona o huśtanie się pałek i wystrzeliwanie pocisków z pianki. Po chaotycznym momencie udało im się przedłużyć obwód, podczas gdy protestujący podpalili kosze na śmieci na środku ulic.

Regionalne służby ratunkowe podały, że 15 osób było leczonych z powodu obrażeń w wyniku starć, w tym fotograf AP, który został uderzony pałką policyjną w twarz. Katalońska policja regionalna powiedziała, że jeden z jej oficerów został poważnie ranny. Co najmniej jedna osoba musiała zostać założona na noszach przez lekarzy i zabrana karetką pogotowia.

W przeciwieństwie do najgorszych zamieszek w zeszłym tygodniu, które trwały godziny, porządek został przywrócony stosunkowo szybko.

Wcześniej w sobotę policja Barcelony podała, że 350 000 ludzi spokojnie zgromadziło się w stolicy regionu, wiele machając flagami niepodległościowymi dla Katalonii. Zlot został zorganizowany przez główne ugrupowania prosecesyjne, które chcą stworzyć nowe państwo w północno-wschodnim rogu Hiszpanii. W rajdzie nie było powtarzających się incydentów, które przyciągnęły rodziny z bogatego regionu.

„Nie możemy zaakceptować faktu, że (więźniowie) zostali skazani na dziewięć do 13 lat za obronę samostanowienia Katalończyków” – powiedziała podczas pokojowego protestu przewodnicząca prosecesyjnej oddolnej grupy ANC Elisenda Paluzie.

Dziewięciu urzędników katalońskich zostało skazanych na 9–13 lat za działania w sądzie przez Sąd Najwyższy. Cztery z nich zostały również skazane za niewłaściwe wykorzystanie środków publicznych. Pozostałe trzy zostały ukarane grzywną za nieposłuszeństwo. Wszyscy zostali uniewinnieni z poważniejszej zbrodni buntu, która pociąga za sobą wyroki do 25 lat. Najbardziej prawicowi politycy w Hiszpanii nazwali ten wyrok miękkim.

Rząd Hiszpanii powiedział separatystom Katalonii, że parlament narodowy będzie musiał zmienić Konstytucję, która uważa naród za niepodzielny, aby secesja regionu była legalna.

Największa katalońska społeczność pro-hiszpańska zrzeszająca katalońskie społeczeństwo obywatelskie zwołała niedzielę w Barcelonie. Około połowa mieszkańców 7,5 Katalonii sprzeciwia się zerwaniu stuletnich więzi z resztą kraju.

Kryzys kataloński stanie się kluczową kwestią w wyborach narodowych w Hiszpanii 10 listopada, w których socjalistyczny premier Pedro Sánchez będzie próbował utrzymać się przy władzy.

Również w sobotę skrajnie prawicowa partia Hiszpanii Vox przyciągnęła kilka tysięcy ludzi na wiec polityczny w centrum Madrytu. Vox próbuje się określić jako najlepszą opcję powstrzymania zerwania Hiszpanii.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: