„Nikt z PiS nie ujawni Aneksu, bo dowodzi o np. przestępczej działalności polityków PiS wobec prokuratora Marka Wełny. A także fakt iż w latach 2005-2007 PiS pozwalał żołnierzom WSI zarządzać największymi polskimi spółkami i dokonywać miliardowych transakcji.” – uważa Jan Piński, komentując wypowiedź prezydenta Dudy na temat aneksu.

Andrzej Duda zna treść aneksu i „nie widzi powodu dla którego ten aneks miałby być ujawniony do dyspozycji publicznej”. Jednak na ujawnionym przez Pińskiego nagraniu – fragmencie wywiadu – widać jak prezydent nerwowo reaguje na pytanie o aneks. Najpierw zastyga nieruchomo, mruga oczami a potem pochyla się i wydaje się jakby odpowiedź przychodziła mu z dużą trudnością. To bardzo charakterystyczne zachowanie.

Jan Piński@jzpinski

Nikt z @pisorgpl nie ujawni Aneksu, bo dowodzi o np. przestępczej działalności polityków PiS wobec prokuratora Marka Wełny. A także fakt iż w latach 2005-2007 PiS pozwalał żołnierzom WSI zarządzać największymi polskimi spółkami i dokonywać miliardowych transakcji. https://twitter.com/TomaszCK1/status/1186962950856290304 

TomaszCK 🐐@TomaszCK1

Aneks WSI

Osadzony film

Sprawa aneksu do raportu WSI była wielokrotnie przedmiotem rozgrywek politycznych. Od wielu lat nie została wyjaśniona.

źródło: Twitter