NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
Pfizer szantażował Kraje, aby utajniły umowy i domagał się od rządów Państw, by oddali  majątki państwowe.. ☀Autor Gabi☀
ALARM!!! Rozsyłać!!!! MOSSAD mobilizuje Wojsko Polskie...
Dlaczego Billa Gatesa nie można aresztować w Szwajcarii ☀Autor Gabi☀
Wartości rodziny Schwab. Czy prawdziwy Klaus Schwab to uprzejma postać starego wujka.. ☀Autor Gabi☀
Niemcy szykują się do wielkiej ofensywy. Będą szczepić nawet po 10 mln ludzi tygodniowo ☀Autor Gabi☀
Podatek katastralny wchodzi do gry? Ministerstwo odpowiada w sprawie nowego pomysłu ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE ! ZAPRASZAM WSZYSTKICH CHĘTNYCH DO PUBLIKOWANIA , ZARÓWNO JUŻ PUBLIKUJĄCYCH W SIECI, JAK I DLA OSÓB CHCĄCYCH ZADEBIUTOWAĆ .Możliwość swobodnego prowadzenia własnego niezależnego STREAM LIVE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Starszy rabin ostrzega przed wzrostem antysemityzmu w Europie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MEDIOLAN (AP) – Naczelny rabin głównego ortodoksyjnego sojuszu rabinicznego w Europie mówi, że odrodzenie antysemityzmu na kontynencie „stanowi egzystencjalne zagrożenie dla społeczności żydowskiej”.

PLIK – Na zdjęciu z 12 lipca 2012 r. Rabin Pinchas Goldschmidt, szef Konferencji Europejskich Rabinów, gestykuluje podczas konferencji prasowej w Berlinie, Niemcy, czwartek, 12 lipca 2012 r. Naczelny rabin Goldschmidt przyzna nagrodę Moshe Rosen, która uznaje nie-Żydów, którzy promują dialog, zrozumienie i tolerancję dla zapewnienia żydowskiej przyszłości w Europie, założycielowi katolickiej organizacji charytatywnej Andrei Riccardi podczas ceremonii w czwartek, 24 października 2019 r. w Rzymie. (AP Photo / Gero Breloer, plik

Ostrzeżenie naczelnego rabina Pinchasa Goldschmita zabrzmiało, gdy Konferencja Europejskich Rabinów przyznała w czwartek w Rzymie nagrodę Moshe Rosen założycielowi katolickiej organizacji charytatywnej Sant’Egidio, Andrei Riccardi.

Goldschmidt powiedział, że nagroda uznaje nie-Żydów, którzy promują dialog, zrozumienie i tolerancję dla zapewnienia żydowskiej przyszłości w Europie, co powiedział: „Wierzę, że jest zagrożone”.

Goldschmidt powiedział The Associated Press, że cofająca się pamięć o Holokauście, rosnące skrajnie prawicowe nastroje i radykalny islam są kluczowymi czynnikami napędzającymi klimat antysemicki.

Atak na niemiecką synagogę dwa tygodnie temu był ostatnim gwałtownym przejawem tego trendu, ale zawiera także subtelniejsze negatywne stereotypy i słowne wyrażanie pogardy kulturowej.

„Ostatni ocaleni i ostatni sprawcy wkrótce opuszczą nasz świat, a Holokaust zmienia się z bycia żywą pamięcią w bycie częścią historii” – powiedział Goldschmidt. „Z pewnością jest to także zawirowania polityczne w Europie, które niepokoją wszystkie porozumienia i wartości uzgodnione w 1945 r., Po II wojnie światowej.”

Goldschmidt powiedział, że mnóstwo czynników – od ataków na Żydów i ingerencji w życie żydowskie, takich jak belgijskie prawo zakazujące koszernej rzezi zwierząt – sprawiło, że Europa jest mniej bezpieczna dla Żydów niż 20 lat temu.

Powiedział, że w tym okresie liczba Żydów w Europie zmniejszyła się z 2 do 1,5 miliona, głównie dzięki emigracji.

Riccardi jest doceniany za pracę 51-letniej społeczności Sant 'Egidio w celu zbudowania dialogu między świeckimi katolikami i Żydami, wykraczającego poza wysiłki Watykanu, by naprawić stosunki z Żydami z II Soboru Watykańskiego 1962.

Społeczność Sant-Egidio uważa, że zachowanie pamięci o Holokauście ma kluczowe znaczenie dla budowy zjednoczonej Europy i przez ostatnie 25 lat maszerowała ze społecznością żydowską w rocznicę deportacji Żydów rzymskich do nazistowskich Niemiec obozy śmierci.

Sant 'Egidio pomógł również stworzyć pomnik deportowanych Żydów na dworcu centralnym w Mediolanie i brał udział w spacerach po pomnikach w Antwerpii, Beligum i Peczu na Węgrzech.

„Myślę, że należy uznać, że jest to trudny moment, ponieważ nacjonalizm ponownie rodzi politykę nienawiści”, powiedział Riccardi AP. „A pierwszym rozdziałem, nie jedynym, ale pierwszym rozdziałem nienawiści politycznej jest antysemityzm”.

„To nas martwi i powinno nas obudzić”.

Riccardi powiedział, że można temu przeciwdziałać, utrzymując przy życiu pamięć o nazistowskim Holocauście, który zabił 6 milionów europejskich Żydów, tworząc solidarność między społecznościami żydowską i chrześcijańską w codziennym życiu oraz inwestując we wspólną kulturę.

„Antysemityzm jest jak burza, w pewnym momencie eksploduje. Musimy działać przy pierwszych znakach – powiedział.

Nagroda Moshe Rosen została nazwana na cześć nieżyjącego naczelnego rabina Rumunii, który chronił swoją społeczność podczas komunizmu.

Pierwszą laureatką dwa lata temu był były prezydent Francji Nicolas Sarkozy, aw ubiegłym roku nagrodę otrzymała litewska pisarka Ruta Vanagaite za pracę rzucającą wyzwanie konwencjonalnemu myśleniu w książce o zaangażowaniu jej kraju w nazistowską maszynę do zabijania, która eksterminowała 95% Żydów populacja.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: