NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1158 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Grupa praw: Rekordowa liczba rozbiórek domów w Jerozolimie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

JEROZOLIMA (AP) – władze Izraela wyburzyły w tym roku co najmniej 140 palestyńskich domów we wschodniej Jerozolimie, jak podała czwartek grupa praw, najwyższa roczna liczba od czasu, gdy zaczęła prowadzić ewidencję w 2004 roku.

Rozbiórka domów zbudowanych bez pozwoleń jest spowodowana znacznym wzrostem aktywności osadników żydowskich zarówno we wschodniej Jerozolimie, jak i na okupowanym Zachodnim Brzegu od czasu objęcia urzędu przez prezydenta Donalda Trumpa.

Izraelska grupa prawników B’Tselem powiedziała, że 238 Palestyńczyków straciło w tym roku swoje domy, w tym 127 nieletnich. Druga najwyższa odnotowana liczba wyburzeń miała miejsce w 2016 r., Kiedy rozebrano 92 domy.

Urzędnicy izraelscy nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

Izrael zajął wschodnią Jerozolimę, Zachodni Brzeg i Strefę Gazy w wojnie na Bliskim Wschodzie w 1967 r., Ziemie, które Palestyńczycy chcą dla swojego przyszłego państwa. W tym roku Izrael zaanektował wschodnią Jerozolimę ruchem nieuznanym na arenie międzynarodowej i uważa całe miasto za swoją stolicę.

Trump uznał Jerozolimę za stolicę Izraela w 2017 roku, zrywając z długotrwałym międzynarodowym konsensusem i gniewając Palestyńczyków, którzy w odpowiedzi zerwali wszystkie kontakty z Białym Domem.

Krótko po zdobyciu wschodniej Jerozolimy Izrael rozszerzył granice miasta, aby objąć duże obszary pustej ziemi, na których później zbudował osady żydowskie. Jednocześnie znacznie ograniczyło ekspansję palestyńskich dzielnic, zmuszając wielu w coraz bardziej zatłoczonych obszarach do nielegalnego budowania.

W ubiegłym miesiącu inna izraelska grupa praw, Peace Now, uzyskała oficjalne dane na temat pozwoleń na budowę we wschodniej Jerozolimie od 1991 r., Które dostarczyły mocnych dowodów na systematyczną dyskryminację mieszkańców Palestyny. Podczas gdy Palestyńczycy stanowią ponad 60% populacji wschodniej Jerozolimy, otrzymali zaledwie 30% zezwoleń.

W rezultacie Peace Now szacuje, że połowa z 40 000 budynków mieszkalnych wybudowanych w palestyńskich dzielnicach od 1967 r. Nie ma zezwoleń, co naraża je na ciągłe ryzyko wyburzenia.

W wielu przypadkach właściciele wyburzają własne domy, aby uniknąć wysokich opłat pobieranych przez władze Izraela. B’Tselem powiedział, że ze 140 urządzeń rozebranych w tym roku 31 zostało zdemontowanych przez ich właścicieli.

Powiedział, że struktury komercyjne są również wyburzone w najwyższym rekordowym tempie, z 76 rozebranymi do tej pory w tym roku, w porównaniu do 70 w całym 2018 roku.

Liczby B’Tselem dotyczą tylko domów zniszczonych, ponieważ zostały zbudowane nielegalnie, i nie obejmują zniszczonych z powodów karnych po atakach, które zabijają lub ranią Izraelczyków. Izrael twierdzi, że zburzenie domów rodzinnych rzekomych bojowników odstrasza przemoc, podczas gdy Palestyńczycy uważają ją za formę kary zbiorowej.

Izraelskie wojsko oświadczyło w czwartek, że zburzyło częściowo zbudowaną strukturę w obozie dla uchodźców w mieście Ramallah na Zachodnim Brzegu. Powiedział, że budowana jest na miejscu domu rodzinnego palestyńskiego bojownika, który zabił izraelskiego oficera podczas operacji w maju 2018 r. Powiedział, że rezydencja została rozebrana w grudniu tego roku, a żołnierze wrócili po tym, jak zauważyli ta nowa budowa była w toku.

Wojsko powiedziało, że podczas rozbiórki dziesiątki Palestyńczyków rzuciło w izraelskie wojska kamieniami i bombami ogniowymi, a żołnierze odpowiedzieli „środkami rozproszenia zamieszek”.

Wojsko powiedziało również, że aresztowało wielu „agentów” z islamskiej grupy bojowników Hamas.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: