Dostajesz na rękę 1300 złotych emerytury i liczysz na dużą podwyżkę?

Nic z tego, rząd PiS po wyborach (co za przypadek!) doszedł do wniosku, że nie da ci jej. Dostaniesz około 40 złotych więcej i to tylko wtedy, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem. Okazuje się bowiem, że PiS rozdmuchał wydatki do takiego stopnia, że dla emerytów już nie starczy.

Nakręca się spirala inflacji. Emeryci już to raz przeżyli w swoim życiu. Pieniądze na początku lat dziewięćdziesiątych były coraz mniej warte. W najgorszej sytuacji znaleźli się właśnie emeryci, którzy z dnia na dzień tracili oszczędności życia. Teraz sytuacja zaczyna być podobna. Drożyzna w sklepach to efekt spadku wartości pieniądze, czyli inflacji, nakręcanej przez absurdalne wydatki rządu.

Emeryci są grupą, która powinna dostawać więcej pieniędzy – uważają z kolei ludowcy. PSL zaproponował więc rozwiązanie, które dałoby od ręki bardzo duży wzrost emerytur, emerytura bez podatku. To dobry wstęp do likwidacji podatku dochodowego w ogóle.

źródło: Twitter  / Gazeta Wyborcza

Bertold Kittel@Bertold_K

Waloryzacja emerytur i rent 2020 po staremu. Bo budżet się nie spina: „Otóż ktoś, kto ma dziś np. 1300 zł emerytury, zamiast obiecanych 70 zł podwyżki, dostanie ok. 42 zł, a ktoś, kto ma 1500 zł, zamiast 70 zł będzie mógł liczyć na ok. 48 zł” http://wyborcza.pl/7,155287,25340918,przed-wyborami-pis-obiecal-hojniejszy-system-waloryzacji-emerytur.html 

Waloryzacja emerytur i rent 2020 po staremu. Bo budżet się nie spina

W kampanii wyborczej PiS obiecał, że każdy emeryt otrzyma minimum 70 zł podwyżki brutto. Teraz okazuje się, że to zbyt kosztowne dla budżetu.

wyborcza.pl

Twitter