NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1160 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Bardziej inteligentne i sprawiedliwe zasady podatkowe mogą prowadzić do przyjaźni polsko-amerykańskiej

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Bardziej inteligentne i sprawiedliwe zasady podatkowe mogą prowadzić do przyjaźni polsko-amerykańskiej

Źródło: AP Photo / Evan Vucci

W ciągu 30 lat od upadku muru berlińskiego Ameryka i Polska nigdy nie miały bliższej więzi. Polska przekształciła się w rozwiniętą gospodarkę rynkową, wyrzuconą z kajdan państwa komunistycznego. 

Ameryka energicznie handluje z Polską, eksportując towary o wartości ponad 4 miliardów dolarów każdego roku do  siódmej co do wielkości gospodarki w Unii Europejskiej. Jeśli Polska będzie się nadal boom, szanse firm amerykańskich próbujących zdobyć przyczółek w odradzającym się kraju będą ogromne.  

Ale to duże, jeśli. Aby cieszyć się dobrobytem i uczciwie handlować ze Stanami Zjednoczonymi, Polska musi zrezygnować z niewłaściwie prowadzonej polityki, która podsyca kumoterstwo i wprowadzić zasady z korzyścią dla dużych, kontrolowanych przez państwo firm. Transakcje, takie jak podatek od wydobycia miedzi i srebra, stanowią znaczne przeszkody dla amerykańskich firm próbujących inwestować w tym kraju. Polsko-amerykańska przyjaźń może jeszcze bardziej utrudnić wspinanie się kraju na dobrobyt, ale tylko wtedy, gdy Polska odrzuci błędną politykę podatkową powstrzymującą naród. 

Polska prowadzi energiczny biznes  eksportując części samochodowe (13,2 mld USD w 2017 r.) I samochody (6,87 mld USD w 2017 r.), Dzięki czemu Polska zyskała reputację Detroit w Europie. Ale, bez wiedzy większości świata, naród ma  większe rezerwy miedzi i srebra niż elektrownie mineralne, takie jak Chiny i Kongo. Pomimo posiadania bezpieczniejszego i bardziej stabilnego systemu praw własności niż Chiny i Kongo, polska produkcja górnicza pozostaje daleko w tyle za tymi krajami rozwijającymi się. Na przykład w 2018 r. Kongo  wydobywało dwukrotnie tonę miedzi, którą zrobiła Polska. Chiny czterokrotnie prześcignęły Polskę. 

Brak wydobycia nie wynika z braku zasobów. Firmy muszą przemyśleć dwa razy przed wydobyciem w Polsce ze względu na duży, źle zaprojektowany podatek od produkcji miedzi i srebra. Wprowadzony w 2012 r. Prawie 90-procentowy „podatek od wydobycia niektórych minerałów” opiera się na skomplikowanej formule opartej na  wartości wydobywanych minerałów(nie odzyskane), niezależnie od tego, czy górnik osiąga zysk. W przypadku praktycznie każdego innego towaru lub usługi na rynku opodatkowanie rozpoczyna się dopiero, gdy sprzedawca produktów odzyska koszty i osiągnie zysk. Ta od dawna przestrzegana polityka podatkowa zachęca start-upy do podejmowania ryzyka produkcyjnego. I nawet jeśli wspomniane ryzyko nie przekłada się na sprzedaż lub zyski, rządy pozwalają przedsiębiorcom odejść od ich przedsięwzięć bez szkód. Ta polityka napędza rozsądne podejmowanie ryzyka, a ostatecznie wzrost gospodarczy, gdy firmy odnoszą sukcesy. 

Ale w polskim sektorze wydobywczym wydobycie miedzi i srebra musi opłacać rządowe pieniądze, nawet jeśli z produkcji wynika zerowy zysk. Według raportu Ernst & Young z 2019 r. Te źle przemyślane polityki podatkowe powstrzymują Polskę. Jak zauważają analitycy Ernst & Young  , „produkcja wydobywanej miedzi w Polsce w porównaniu z jej udokumentowanymi zasobami jest niska według międzynarodowych standardów. Wzrost wydobycia miedzi wymaga dużych nakładów inwestycyjnych i zastosowania obecnej technologii w celu uzyskania dostępu do głębszych złóż miedzi. Od czasu wprowadzenia podatku od wydobycia kopalin (MET) wydatki na poszukiwania miedzi w Polsce zostały znacznie zmniejszone. ”

Ten system podatkowy z 2012 r. Wstrzymuje również inwestycje, tworząc rygorystyczny system protekcjonizmu. W rzeczywistości podatek sprawia, że ​​budowa nowych kopalń jest komercyjnie niemożliwa dla nowych podmiotów. Próbowało wielu międzynarodowych graczy, w tym amerykańskie firmy wydobywcze, ale podatek natychmiast zablokował ich postępy i zmusił firmy do poszukiwania gdzie indziej. Te wypaczone zachęty w przeważającej mierze przynoszą korzyści polskiemu górnikowi  KGHM , największemu i jedynemu wydobywcy w Polsce. Skutecznie powstrzymując konkurencję, fatalnie wadliwy system podatkowy chroni monopol KGHM. Chociaż KGHM musi również płacić podatek, polisa została sprytnie i starannie zaprojektowana, aby upewnić się, że KGHM jest jedyną firmą wydobywczą, która nadal może prowadzić działalność.

Na szczęście polscy decydenci mogą łatwo rozwiązać te problemy i kontynuować rozwój kraju. A obniżając stawki podatku wydobywczego i wiążąc podatki z zyskami, a nie z ich pobieraniem, rząd może zachęcać do bardzo potrzebnych inwestycji w nowe branże. Amerykańscy decydenci polityczni mogą pomóc, współpracując ze swoimi polskimi odpowiednikami w celu opracowania rozsądnej polityki podatkowej. 

20-letni okres wzrostu w Polsce nie musi być jednorazowy. Dzięki rozsądnej polityce Polska może się podnieść na wyższy standard życia i pozostać otwarta na amerykańskie firmy. Polska i Ameryka mogą utrzymać swoją szczególną więź silną, z korzyścią dla gospodarstw domowych i firm w obu krajach. 

Ross Marchand jest dyrektorem ds. Polityki dla organizacji Taxpayers Protection Alliance. Townhall.com.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: