NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Wiadomo, kim był pracownik z Polski, któremu wycięto organy w Meksyku. Nowe fakty ☀Autor Gabi☀
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Ogniste wiatry szaleją w Kalifornii, gdy gasną światła

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

GEYSERVILLE, Kalifornia (AP) – szybko rosnące pożary w Kalifornii zmusiły dziesiątki tysięcy ludzi do ewakuacji z domów w czwartek, gdy suche wiatry i wysokie upały podsycały płomienie i obawy w stanie, wciąż roztrzęsione przez niszczące pożary w ciągu ostatnich dwóch lat.

Dramatyczne pożary i ewakuacje – w pobliżu Los Angeles i kraju winiarskiego w Północnej Kalifornii – miały miejsce na tle przerw w dostawie prądu, które według firm użyteczności publicznej były konieczne, aby powstrzymać silne wiatry przed obaleniem drzew lub zrzuceniem gruzu na linie energetyczne i rozpalenie ognia.

Największa firma energetyczna w stanie Pacific Gas & Electric Co. ostrzegła, że w najbliższy weekend spodziewane są większe przerwy w dostawie prądu na dużej części zatoki San Francisco. Byłby to trzeci poważny awaria w tym miesiącu.

Urzędnicy powiedzieli, że nie wiedzą jeszcze, ile domów spłonęło w tym stanie i że nie zgłoszono żadnych bezpośrednich obrażeń. Nie jest jasne, jak zaczął się któryś z wybuchów.

W południowej Kalifornii dwa pożary rozlały się po wyschniętym zboczu na północ od Los Angeles, zmuszając co najmniej 40 000 ludzi do ucieczki z dzielnic, w których w ostatnich dziesięcioleciach powstały tysiące domów.

Co najmniej sześć domów spłonęło, gdy płomienie przetoczyły się przez suchą zaroślę na skraj społeczności w okolicy Santa Clarita. Wiatry wiejące z prędkością około 40 km / h popychały płomienie, a ogromne kilometry dymu były widoczne przez wiele kilometrów. Ludzie używali węży, aby chronić swoje właściwości.

Szef straży pożarnej hrabstwa Los Angeles, Daryl Osby, powiedział w czwartek wieczorem, że nie było ani jednego, ani drugiego ognia.

Gorące i suche wiatry w Santa Ana doprowadziły Edison z Południowej Kalifornii do odcięcia zasilania ponad 31 000 klientów. Rozważano dodatkowe przerwy w dostawie prądu dla ponad 386 000 klientów.

W kraju winiarskim Północnej Kalifornii władze nakazały ewakuacji 2000 ludzi, gdy pożar spłonął 49 budynków i eksplodował do 25 mil kwadratowych (65 kilometrów kwadratowych), rozpalony silnymi wiatrami, które skłoniły PG&E do wprowadzenia zaciemnień w całym regionie. Zawierało 5 procent.

Awarie dotknęły pół miliona ludzi lub prawie 180 000 klientów w 17 okręgach, z których większość straciła moc w środowe popołudnie i została przywrócona do czwartkowego wieczoru, powiedział Keith Stephens, urzędnik PG&E.

Chociaż przyczyna pożaru nie została jeszcze ustalona, PG&E zgłosiło problem z wieżą transmisyjną w pobliżu miejsca, w którym wybuchł pożar. Firma złożyła raport do publicznej komisji ds. Mediów, mówiąc, że znalazła „zepsutego skoczka” na wieży transmisyjnej około 21:20 w środę; było w tym samym miejscu, w którym pożar zaczął się kilka minut później.

Dyrektor generalny PG&E, Bill Johnson, powiedział, że jest za wcześnie, aby wiedzieć, czy wadliwy sprzęt rozpoczął pożar poza Geyserville. Powiedział, że wieża ma 43 lata, co nie jest rzadkością w branży, i był kontrolowany cztery razy w ciągu ostatnich dwóch lat i wydawał się być w „doskonałym stanie”.

Urzędnicy nakazali ewakuację z Geyserville, w której przebywa około 900 osób, i popularny przystanek dla turystów z okolicznych win, a także okolicznych mieszkańców. Blask zagroził słynnym winnicom i River Rock Casino, gdy na obrzeżach miasta szalały płomienie.

Seria śmiertelnie groźnych wybuchów przedarła się przez ten sam obszar w kraju winiarskim w Północnej Kalifornii dwa lata temu, zabijając 44 osoby.

Wśród uciekających z Geyserville był 81-letni Harry Bosworth, który obudził się przed wschodem słońca, by znaleźć na podjeździe wóz strażacki i strażaków. Gdy on i jego żona odjechali, płomienie otoczyły ich podjazd i ich stodoła zapaliła się.

„Widziałem nadchodzący ogień, więc stamtąd się stamtąd wydostaliśmy”, powiedział Bosworth po ucieczce do domu swojej córki w sąsiednim mieście Healdsburg.

Julia Jackson z Jackson Family Wines z Geyserville, która jest właścicielem ponad 40 etykiet win i tysięcy akrów winnic, opublikowała na Instagramie, że jej dom został „spalony na ziemię”.

„Rzeczy to po prostu rzeczy. Dzięki Bogu żyję – napisała. Jackson, która założyła konferencję poświęconą zmianom klimatu, powiedziała, że takie pożary są przyczyną jej pracy.

Pożar rozpoczął się w środę wieczorem w pobliżu Gejzerów, największego pola geotermalnego na świecie, gdzie prawie dwa tuziny elektrowni czerpią parę z ponad 350 studni górskich w celu wytworzenia elektryczności, powiedział dowódca incydentu Departamentu Leśnictwa i Ochrony Przeciwpożarowej Kalifornii Mike Parkes.

Powiedział, że był napędzany przez noc wiatrem o prędkości 76 km / h w trudnym terenie, do którego trudno było dotrzeć. Szeryf hrabstwa Sonoma, Mark Essick, powiedział, że niektórzy odmawiają wyjazdu pomimo niebezpieczeństwa.

„Przestrzegajcie naszego nakazu ewakuacji” – powiedział podczas telewizyjnej konferencji prasowej. „Naprawdę musimy być w stanie walczyć z ogniem, zamiast martwić się o ciebie.”

Pożar szalał wśród toczących się zaciemnień powstałych po tym, jak sprzęt elektryczny został obwiniony o to, że w ostatnich latach spowodował kilka pożarów, w których zginęło wiele osób i spalono tysiące domów.

Prognozy na weekend pokazały możliwe podmuchy wiatru o prędkości do 80 km / h, co skłoniło urzędników PG&E do ostrzeżenia o dalszych przestojach, prawdopodobnie rozpoczynających się w sobotę w większości rejonu zatoki San Francisco, z wyłączeniem samego miasta.

„Uważamy, że będzie to najsilniejszy wiatr morski nawet w tym sezonie, z dużym marginesem”, powiedział meteorolog PG&E Scott Strenfel, dodając, że będzie to „prawdopodobnie najsilniejszy wiatr morski, jaki widzieliśmy od lat”.

Johnson, dyrektor generalny PG&E, powiedział, że jest zbyt wcześnie, aby określić czas trwania przerw w weekendach, ale lokalni urzędnicy poinformowali, że zostali już powiadomieni o planowanych przerwach w pracy od 22:00 w sobotę do południa w poniedziałek

W styczniu PG&E złożyło wniosek o ochronę przed bankructwem, ponieważ poniosło straty w wysokości miliardów dolarów w wyniku takich pożarów. Firma energetyczna, będąca inwestorem, przeznaczyła miliardy na ubezpieczycieli i ofiary pożarów, jednocześnie borykając się z publicznym sprzeciwem związanym z obsługą awarii.

Gecker zgłosił się z San Francisco. Powiązani pisarze prasowi Janie Har i Juliet Williams w San Francisco oraz John Antczak i Christopher Weber w Los Angeles przyczynili się do tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: