NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1159 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Dlaczego Prezydent, Premier, Sejm, Senat, ZUS, Urząd Skarbowy, Policja, Wojsko, służby zarejestrowane są jako firmy? ☀Autor Gabi☀
PIOTR RYBAK OCENIA SZANSE KANDYDATÓW NA POLITYKÓW
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
BARDZO WAŻNE: Andy Choinski "Zgadnij, co jest w szczepionkach" | Polski lektor oraz polskie napisy Cz. 1 do 3 ☀ OSTATNIE  VIDEO SZOKUJĄCE!! Autor Gabi☀
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Wiadomo, kim był pracownik z Polski, któremu wycięto organy w Meksyku. Nowe fakty ☀Autor Gabi☀
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Morawiecki zablokował podwyżki emerytur. Problem dotyczy ponad 44 tysięcy kobiet

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.
miejsce-na-reklame.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb
Mateuesz Mooawiecki nakazał wykreślić z porządku obrad Sejmu dyskusję nad senackim projektem ustawy dotyczącej emerytury dla ponad 40 tysięcy kobiet.
Mateuesz Mooawiecki nakazał wykreślić z porządku obrad Sejmu dyskusję nad senackim projektem ustawy dotyczącej emerytury dla ponad 40 tysięcy kobiet.  Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta

Premier Mateusz Morawiecki nakazał wykreślenie z porządku obrad dyskusji nad senackim projektem dotyczącym wypłaty wyrównań do emerytury dla ponad 40 tysięcy kobiet. Zobowiązania państwa wynoszą już około pół miliarda złotych – podaje „Gazeta Wyborcza”.

Problem dotyczy około 44 tysięcy Polek z rocznika 1953, które z wcześniejszej emerytury przeszły na powszechną w wieku 60 lat. Od 1 stycznia 2013 mają problem, gdyż okazało się, że ich emerytura została pomniejszona o kwotę już wypłaconych emerytur. To oznaczało, że każda z kobiet dostała o co najmniej 300 zł, a w niektórych przypadkach nawet 600 zł mniej miesięcznie emerytury.

Bój o wyrównanie i wypłatę zaległych pieniędzy kobiety toczą od 2013 roku w sądach powszechnych. Sprawą zajmował się Rzecznik Praw Obywatelskich i Trybunał Konstytucyjny, który uznał przepisy z 2013 roku za niekonstytucyjne. Minister Rafalska obiecywała szybkie rozwiązanie problemu kobiet. Do Sejmu wpłynął senacki projekt ustawy w tej sprawie.Jednak do dziś kobiety dostają mniej pieniędzy. i wygląda na to, że nic w tej sprawie się nie zmieni. Jak się bowiem okazuje, dyskusja nad projektem, która miała się odbyć w dniach 15-16 października, spadła z porządku obrad. To oznacza, że projekt najprawdopodobniej trafi do kosza. Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, prywatne śledztwo w tej sprawie przeprowadził senator Marek Borowski. Okazało się, że to premier Morawiecki nakazał zdjąć ten punkt z porządku obrad, bo „chce się sprawie jeszcze raz przyjrzeć”.
Łączna kwota zaległych świadczeń, o które ubiegają się poszkodowane kobiety, wynosi od 400 do 600 mln złotych.

Przypomnijmy, że posiedzenie zaplanowane na 15-16 października, z którego wykreślono sprawę, choć odbędzie się już po wyborach, będzie tak naprawdę kontynuacją przerwanego ostatniego posiedzenia Sejmu. Zbiorą się więc posłowie jeszcze z poprzedniej kadencji.

To sytuacja bez precedensu. Politycy PiS tłumaczyli, że to ze względu na kampanię, ale mało kto w to uwierzył. Rzeczniczka PiS Anita Czerwińska apelowała, by nie doszukiwać się w tym „niczego nadzwyczajnego”. Jednak nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie o to, kto w ogóle podpisał się pod wnioskiem o przerwanie ostatniego w tej kadencji posiedzenia Sejmu i jego kontynuację dopiero po wyborach.

źródło: „Gazeta Wyborcza”

„Wyborcza”: Premier nakazał zablokować podwyżkę emerytur dla kobiet z rocznika 1953. „Musi to przemyśleć”

Chodzi o urodzone w 1953 roku kobiety, które zdecydowały się na przejście na wcześniejszą emeryturę w wieku 55 lat i po przepracowaniu 30 lat. Emerytki pobierały świadczenie, ale równocześnie pracowały, bo liczyły, że dzięki temu po osiągnięciu wieku emerytalnego będą otrzymywały wyższą emeryturę. Ale od stycznia 2013 roku zaczęły obowiązywać nowe przepisy,  zgodnie z którym jeżeli ubezpieczony pobierał wcześniejszą emeryturę, to podstawę obliczenia emerytury powszechnej pomniejsza się o sumę pobranych już świadczeń.

To spowodowało, że kobiety urodzone w 1953 roku otrzymały świadczenia niższe, np. o 300 czy 600 zł.

Kobiety długo walczyły o swoje. W marcu 2019 roku Trybunał Konstytucyjny uznał, że to potrącenie jest niezgodne z ustawą zasadniczą. Natomiast wiele pań nadal miało problem z uzyskaniem pieniędzy, bo ZUS tłumaczył, że ich roszczenie się przedawniło.

Politycy zapowiadali, że trzeba zrobić z tym porządek. W Senacie powstał projekt ustawy, który zakładał, że każda kobieta urodzona w 1953 roku będzie miała prawo do wyrównania, jeśli tylko zgłosi się do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w ciągu pół roku od wejścia w życie senackiego projektu. Zmiany miał przegłosować Sejm.

Jednak jak donosi „Gazeta Wyborcza” może się to nie udać. – Przeprowadziłem małe śledztwo i okazało się, że to kancelaria premiera Morawieckiego wystąpiła o wykreślenie (punktu z obrad -red.) do marszałek Sejmu. Powód? Premier musi to jeszcze przemyśleć – twierdzi cytowany przez gazetę senator Marek Borowski, sprawozdawca i inicjator ustawy.

Obawia się również, że PiS może dążyć do tego, żeby nie przegłosować ustawy. Ostatnie zaplanowane posiedzenie Sejmu zaplanowano na 15 i 16 października.

Już po wyborach. W Sejmie obowiązuje zasada dyskontynuacji, więc jeśli projekt nie przejdzie na tym posiedzeniu, zostanie wyrzucony do kosza.

Na nowe prawo czeka 44,1 tys.Polek. Z danych ZUS wynika, że należy im się ok. 400-600 mln zł. Według naszych informacji to właśnie dlatego Morawiecki blokuje ustawę – pisze „Gazeta Wyborcza” i dodaje, że nie otrzymała w tej sprawie komentarza od Kancelarii Premiera.

tokfm.pl

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: