Komentatorzy sceny politycznej zwracają uwagę, że mafia VAT, o której pisze dzisiejsza Rzeczpospolita, pojawiła się w Ministerstwo Finansów w listopadzie 2015 roku. Ta data nie jest przypadkowa. Wtedy powstał rząd Beaty Szydło a ministrem finansów został… Mateusz Morawiecki. I to on, wraz z Banasiem, odpowiada za całą aferę – co najmniej za brak nadzoru i kontroli nad urzędnikami, których sam powołał na stanowiska w ministerstwie.

Jarosław Stróżyk@JStrozyk69

Uderza w artykule termin rozpoczęcia przestępstwa. Listopad 2015. Od pierwszego miesiąca urzędowania. https://www.rp.pl/Sadownictwo/310249879-Nikt-nie-widzial-przekretow-w-Ministerstwie-Finansow.html 

Nikt nie widział przekrętów w MF

W resorcie ścigali mafię, po godzinach – jak twierdzi prokuratura – sami mieli wystawiać puste faktury.

rp.pl

„KACZOR, przez lata ty i twoi lokaje wrzeszczeliście, że PO ukradła miliardy. Piąty rok twe psy gończe w które zmieniłeś służby RP tropią złodziei z PO. A kogo znajdą to Twój. Jedyna mafia VAT to jak się okazuje od Ciebie. To co, przeprosisz PO, czy podwiniesz ogon?” – skomentował to jeden z internautów.

Waldemar Kuczyński #SilniRazem@PanWaldemar

KACZOR, przez lata ty i twoi lokaje wrzeszczeliście, że PO ukradła miliardy. Piąty rok twe psy gończe w które zmieniłeś służby RP tropią złodziei z PO. A kogo znajdą to Twój. Jedyna mafia VAT to jak się okazuje od Ciebie. To co, przeprosisz PO, czy podwiniesz ogon? https://twitter.com/KuczynskiM/status/1187485818295934980 

Michał Kuczyński@KuczynskiM

Dyrektorów US powoływał Minister Finansów. Dyrektorów departamentów w MF także powoływał minister. Szefa KAS, Mariana Banasia również powołał minister.

Minister finansów Mateusz Morawiecki.

Coś mi się zdaje, że to kolejna odsłona walki w PiS o odsunięcie PMM od teki premiera.

źródło: Twitter