NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1155 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
MACIEJ MACIAK & JACK CALEIB - WYSYP WODZÓW NARODU W CZASIE PANDEMII - O CO CHODZI ?
Wstrząsający raport z Wielkiej Brytanii:  szczepionka mRNA powoduje 978 nowych zachorowań na choroby oczu!9 osob straciło wzrok!!!
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
BANDEROWSKA RODZINA PATLEWICZÓW - IPN NIE ROZLICZONE ZBRODNIE POWOJENNE
Guru Covidian przyłapany. Co robi gdy kamery nie patrzą? ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

ZBRODNIARZ CZY UCHODŹCA ?? Fotograf Al Harreth Rabbah,

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Fotograf Al Harreth Rabbah, który sfilmował zamordowanie kurdyjskich jeńców przez rebeliantów syryjskich sprzymierzonych z turecką armią, w 2015 roku przebywał jako uchodźca w Niemczech.

Nagranie, które pojawiło się w sieci 12 października, trzy dni po tureckiej inwazji, pokazuje egzekucję dwóch jeńców kurdyjskich. Jeden z nich był w wojskowym ubraniu, drugi ubrany po cywilnemu. Zbrodni wojennej dokonało ugrupowanie Ahrar al-Szarkija (Ahrar al-Sharquiya) wchodzące w skład Syryjskiej Armii Narodowej (Syrian National Army), dawniej Wolnej Syryjskiej Armii (FSA), popieranej przez Turków. SNA wraz z tureckim wojskiem stanowi trzon ugrupowań, które 9 października rozpoczęły inwazję na kurdyjskie regiony w północno-wschodniej Syrii.

blob:https://www.nytimes.com/adbc3f77-b534-449f-bf44-0c61733386f7

Ahrar Al Szarkija to ugrupowanie salafickiego dżihadu współpracujące we wcześniejszych etapach syryjskiej wojny z Al-Nusrą, syryjską częścią Al-Kaidy. Pomimo konfliktu z ISIS, członkowie tego ugrupowania pomagali przemycać dżihadystów ISIS na terenie Syrii.

Autorem nagrania jest syryjski fotograf, który podróżuje wraz z bandami Ahrar al-Szarkija – Al Harreth Rabbah (Alhareth Rabah). Na wideo z miejsca egzekucji Rabbah mówi: „Dzisiaj brygada 123 Wolnej Syryjskiej Armii przejmuje kontrolę nad drogą pomiędzy Aleppo i Al-Hasakah, w ten sposób odcina dostawy zaopatrzenia dla parti [PKK]”. Zapytany o okoliczności przez dziennikarzy, „France 24 Observers”, którzy monitorują obecnie zbrodnie wojenne w Syrii, Rabbah tłumaczył, że pracuje dla ugrupowania jako fotograf. Wideo z egzekucji zrobił na polecenie jednego z żołnierzy SNA.

Harald Doornbos

@HaraldDoornbos

6/ Fast forward now from Germany 2015/2016 to last week:

This is Alhareth Rabah on October 12th, filming himself as his group Ahrar al-Sharqiya blocked the M4-road in Northern Syria and started executing Kurds, including female politician Hervin Khalaf and her entourage.

Osadzony film

Ludzie o tym mówią: 471

Kolejną zbrodnią, którą syryjski fotograf nagrał, była egzekucja ośmiu cywilów. Wśród nich znalazła się kurdyjska centro-lewicowa polityk Hevrin Khalaf. W tym, jak i w poprzednim przypadku tłumaczył działania SNA tym, że zabici nie zastosowali się do nakazu zatrzymania przy blokadzie, nie otwierali drzwi, bądź według niego strzelali do bojowników.

Jak szybko odkryto, dzięki zdjęciom zamieszczanym na Instagramie, Al Harreth Rabbah w roku 2015 trafił do Niemiec jako uchodźca. Według ustaleń holenderskiego korespondenta Haralda Doornbosa, przebywał on w okolicach miasta Lutherstadt. Ze zdjęć i opisów na koncie można domyślać się także, że znalazł schronienie w klasztorze Helfta.

Al Hareth Rabbah w Niemczech (zdj. Instagram)
Al Hareth Rabbah w Niemczech (zdj. Instagram)

Nie ma informacji, które wskazywałyby na to, że Rabbah bierze udział w konflikcie i bezpośrednio odpowiada za zbrodnie. Jednak co najmniej dwuznaczne moralnie jest przyłączanie się w roli fotografa do ugrupowania odpowiedzialnego wcześniej za zbrodnie w Syrii. Zwłaszcza, że na jednym ze swoich zdjęć z Niemiec (zdjęcie na górze strony) pokazuje sympatię do salafizmu, unosząc w górę palec w znaku tauhid. Wygląda więc na to, że został fotografem ugrupowania.

Rabbah przygotowuje się do wyprawy. Czy tylko jako fotoreporter?(zdj. Instagram)
Rabbah przygotowuje się do wyprawy. Czy tylko jako fotoreporter?(zdj. Instagram)

Nie wiadomo, kiedy Rabbah udał się do Syrii. Na jednym ze zdjęć widać go już wraz z ugrupowaniem Ahrar al-Szarkija w trakcie tureckiego ataku na Afrin, na początku 2018 roku.

Rabbah w Syrii, styczeń 2018 (zdj. Instagram)
Rabbah w Syrii, styczeń 2018

Konto Instagrama  zostało po ujawnieniu tych informacji usunięte. Zdjęcia pochodzą z kopii na Twitterze.

Jan Wójcik

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: