NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Za granicą ustawiają się w kolejkach za jednym polskim produktem. Cała branża może liczyć zyski ☀Autor Gabi☀
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Kiedy skończy się „pandemia”? Prof. Gut: Raczej nigdy końca nie będzie ☀Autor Gabi☀
Gliński atakuje Bosaka. Zupełnie zbędny minister ośmiesza się na Twitterze [ZOBACZ JAK] ☀Autor Gabi☀
"Lubią swoje własne towarzystwo. 11 wspólnych cech, które mają osoby bardzo inteligentne"
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Nastolatki boją się być offline

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania !   ♡♡♡ ZOBACZ TAKŻE POMAGAM ♡♡♡  https://zrzutka.pl/gc97mb

Dwa miesiące w roku – tyle czasu przeciętny nastolatek spędza w sieci. Co ósme dziecko korzysta z internetu przez 8 godzin i więcej. To może być prosta droga do FOMO (ang. Fear of Missing Out), czyli lęku przed odłączeniem.

4 godziny i 12 minut dziennie to średni czas, jaki młody człowiek w Polsce spędza w internecie. Takie są wyniki ogólnopolskiego badania uczniów na potrzeby raportu NASK Nastolatki 3.0. za rok 2018 i 2019 (analizowano odpowiedzi 13 i 17-latków). Z każdym kolejnym rocznikiem kontakt ten następuje wcześniej.

Ponad połowa, bo aż 56 proc. poddanych badaniu nastolatków przyznało, że powinno mniej korzystać z telefonu komórkowego, a ok. 40 proc. doszło do wniosku, że na ogół spędza z telefonem w ręku więcej czasu, niż planowało. To właśnie komórka jest najpopularniejszym urządzeniem za pośrednictwem którego nastolatki poruszają się w sieci.

Rosnący czas korzystania z internetu i coraz wcześniejsza inicjacja technologiczna dzieci może w przyszłości doprowadzić do wielu problemów. Jak czytamy w raporcie NASK Nastolatki 3.0., wypowiedzi blisko jednej trzeciej badanych wskazują na ryzyko silnego uzależnienia od smartfonów, czyli tzw. fonoholizmu. Innym negatywnym zjawiskiem jest lęk przed odłączeniem.

Pustka bez smartfona

Martwią się, gdy dostaną informację, że ich znajomi bawią się bez nich. Boją się, że ominie ich ważne wydarzenie towarzyskie w grupie rówieśniczej. Albo że coś umknie ich uwadze, kiedy smartfon znajdzie się poza zasięgiem wzroku. Takie objawy mają osoby, które cierpią na FOMO, czyli na lęk przed odłączeniem (ang. Fear Of Missing Out). To zjawisko, które może dosięgnąć każdego internauty, ale nastolatki są na nie szczególnie narażone. 21 proc. osób w wieku 15-24 lat doświadcza wysokiego FOMO.

– Podstawową potrzebą rozwojową nastolatków jest potrzeba przynależności do grupy rówieśniczej, bycia akceptowanym, a media społecznościowe są narzędziem, które  jest przez młodych ludzi używane bardzo intensywnie właśnie do podtrzymywania relacji z przyjaciółmi. Brak wiedzy na temat tego, co robią ich znajomi łatwo może zmienić się w poczucie własnej nieatrakcyjności towarzyskiej i wykluczenia z grupy. Dlatego młodzi ludzie są bardziej narażeni na FOMO – wyjaśnia Marta Witkowska, psycholog i terapeutka analityczna, ekspertka Akademii NASK.

 

Trzeba jednak pamiętać o tym, że nie każde dziecko, które intensywnie używa internetu – nadużywa go. – Nie chodzi o liczbę godzin spędzonych przed ekranem, ale o sposób, w jaki dziecko ten czas spędziło – mówi Witkowska. Jak wyjaśnia, nastolatek korzysta prawidłowo z sieci, kiedy użytkuje nowoczesne technologie w sposób zróżnicowany, a inne sfery jego życia – kontakty towarzyskie, nauka, zainteresowania – na tym nie cierpią. Problem zaczyna się wtedy, gdy pojawia się monotonia, a smartfon i internet stają się główną aktywnością dziecka. Nie jest ono w stanie odłożyć telefonu. Myśl o jego rozładowaniu wywołuje u niego lęk. Warto zwrócić również uwagę na nastrój dziecka i to, czy jego samoocena nie pogarsza się w związku z korzystaniem z internetu i mediów społecznościowych.

Jedna piąta nastolatków deklaruje, że nic nie jest tak przyjemne, jak korzystanie z telefonu. Prawie jedna trzecia twierdzi, że życie byłoby puste bez smartfona. Niewiele mniej młodych osób przyznaje, że nie jest w stanie wytrzymać bez komórki, albo że odczuwa potrzebę jej używania, zaraz po tym jak przestanie z niej korzystać. Z ciągłym funkcjonowaniem online mogą wiązać się niedociągnięcia w realnym świecie. 26 proc. nastolatków deklaruje, że czuje się zmęczona, niewyspana, albo zaniedbuje swoje obowiązki przez nadużywanie telefonu.

Lajk – waluta akceptacji

„Czuję się samotny. Nudzę się i mam wrażenie, że wypadam z obiegu. Cierpię na nudności, ból brzucha, zawroty głowy”. Tak mogą czuć się nastolatki z FOMO, odcięte od mediów społecznościowych. Jedna na pięć młodych osób z wysokim poziomem lęku przed odłączeniem, reaguje dolegliwościami fizycznymi na brak możliwości dostępu do ulubionych portali.

Nadużywanie telefonu wpływa na kondycję psychiczną nastolatków. Skutki uboczne zbyt częstego korzystania z internetu i portali społecznościowych na smartfonie opisano w poradniku przygotowanym – w ramach kampanii „Nie zagub dziecka w sieci” – przez Martę Witkowską z Akademii NASK.

Idealny świat kreowany w sieci może doprowadzić do spadku samooceny nastolatka. Pozycja towarzyska i status w grupie rówieśniczej są przeliczane na ilość lajków i komentarzy pod postami. Zdjęcia znajomych i celebrytów wydają się lepsze i ładniejsze, a własne życie nudne i ubogie w doświadczenia. Wtedy może pojawić się poczucie wykluczenia i potrzeba jeszcze większej aktywności w sieci, żeby nie wypaść z obiegu.

Nastolatki publikują więcej informacji o sobie, jeszcze więcej zdjęć i postów, co naraża je na utratę prywatności. Może też prowadzić do ryzykownych decyzji, takich jak publikacja zdjęć, które w sieci nigdy nie powinny się znaleźć, bo narażają na szwank reputację dziecka. Ale za to przyciągają uwagę. Pojawiają się także problemy w codziennym funkcjonowaniu – przewlekłe zmęczenie, trudności z koncentracją na wykonywaniu jednej czynności, zaburzenia snu.

Szczepionka na internet

– Problemem jest to, że rodzice, ustalając zasady korzystania z sieci przez dziecko, często ograniczają się do wyznaczenia limitu czasowego – mówi Marta Witkowska. A przestrzeganie tego limitu jest trudne do skontrolowania, bo nastolatek i tak nosi przy sobie telefon z dostępem do internetu. Zazwyczaj kończy się to potyczką o odłożenie komórki. Dużo bardziej korzystne dla obu stron będzie wspólne ustalenie konkretnych zasad, że np. nie korzystamy z komórki podczas posiłków, albo odkładamy smartfon czy laptop na godzinę przed snem.

Jak wyjaśnia Witkowska, rodzice powinni przyglądać się temu, w jaki sposób dziecko używa nowych technologii. – Najlepiej zebrać spostrzeżenia i argumenty dotyczące tego, co nas niepokoi, jasno zakomunikować je dziecku, zapytać, co samo sądzi o swoim korzystaniu z nowych technologii i wspólnie ustalić zasady – mówi.

Najważniejsze jest jednak, żeby rozmawiać z dzieckiem o różnicy między światem mediów społecznościowych a realną rzeczywistością. – To taka szczepionka na przekonanie, że to co widzę w Internecie jest lepsze i ciekawsze niż to, co przeżywam na co dzień – kończy Witkowska.

d.p.

INTERIA
0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: