„Zdarzają się sytuacje, że taka kontrola trwa bardzo długo, jest opresyjna, a relacje z administracją podatkową są bardzo trudne. Większość kontroli kończy się decyzją negatywną dla podatnika, o sprawiedliwość trzeba walczyć w sądzie” – mówi ekspert Pracodawców RP w wywiadzie dla Rzeczpospolitej.

Firmy mają jednak dość takiego podejścia a wielu przedsiębiorców po prostu wynosi się poza granice kraju. Ostrożne szacunki mówią o tysiącach założonych działalności w Czechach i w Niemczech. Straty Polski z tego tytułu zaczynają iść w dziesiątki, jeśli nie setki milionów. Jeśli ten trend się utrzyma, to przy granicy z tymi krajami nie będzie już żadnych polskich firm – system prawny u naszych sąsiadów jest dużo bardziej stabilny a aparat skarbowy przyjaźniejszy i pomocny – komentują sprawę internauci.

Tymczasem w obronie przedsiębiorców stanął PSL, który chce znaczącego zmniejszenia restrykcji i uprawnień kontrolerów skarbowych. „Firmy są kołem napędowym polskiej gospodarki. Trzeba o nie dbać i promować jak najlepsze warunki do wzrostu gospodarczego” uważają ludowcy. Wspierać ich będzie zarówno Lewica jak i Konfederacja, które również dostrzegają ten problem.

źródło: Rzeczpospolita

Pracodawcy RP@PracodawcyRP

– Nastawienie fiskusa do jest tak nieprzyjazne, że wolą zapłacić więcej, niż ryzykować kontrolę – ostrzega w @rzeczpospolita nasz ekspert Łukasz Czucharski:https://bit.ly/2BBFvTK 

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej

Fiskus jest tak uciążliwy, że firmy wolą zapłacić więcej, niż ryzykować kontrolę | Media o nas

Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej

pracodawcyrp.pl