NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Za granicą ustawiają się w kolejkach za jednym polskim produktem. Cała branża może liczyć zyski ☀Autor Gabi☀
"DGP": Rząd próbuje stłumić lekarski bunt  ☀Autor Gabi☀
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
Izrael znalazł nowy kij na niezaszczepionych. „Drakońska ustawa, która łamie etykę lekarską i prawa pacjenta”☀Autor Gabi☀
Reptilianie – czyli ludzie JASZCZURY. Czy naprawdę rządzą światem?
Kiedy skończy się „pandemia”? Prof. Gut: Raczej nigdy końca nie będzie ☀Autor Gabi☀
Gliński atakuje Bosaka. Zupełnie zbędny minister ośmiesza się na Twitterze [ZOBACZ JAK] ☀Autor Gabi☀
TAK WIDZĄ ŚWIAT PO PANDEMII I TAKĄ RZECZYWISTOŚĆ ZAPOWIADAJĄ JAKO NOWĄ NORMALNOŚĆ
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Analiza: ogłaszając zwycięstwo, Trump wzmacnia rękę Rosji

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

WASHINGTON (AP) – Prezydent Donald Trump ogłosił sukces w Syrii i stworzył moment na naklejce na zderzak, aby zilustrować obietnicę kampanii, która położy kres amerykańskiemu zaangażowaniu w „niekończące się wojny”.

Ale po nagłym wycofaniu się z czegoś, co nazwał „zakrwawionym piaskiem”, republikański prezydent przekazał rywalom wpływy amerykańskie nad ogromnym obszarem regionu i mógł doprowadzić Bliski Wschód do nowego sezonu niepewności.

W uwagach w Białym Domu Trump stwierdził, że amerykańskie administracje przed nim zmarnowały zbyt dużo pieniędzy i krwi na sekciarskie i plemienne walki, w których USA nie miały miejsca wtrącać się.

„Wydaliśmy 8 trylionów dolarów na wojny na Bliskim Wschodzie, nigdy tak naprawdę nie chcąc wygrywać tych wojen”, powiedział Trump w środę. „Ale po tym, jak wszystkie pieniądze zostały wydane, a wszystkie te życia stracone, młodzi mężczyźni i kobiety, ciężko ranni tak wielu, Bliski Wschód jest mniej bezpieczny, mniej stabilny i mniej bezpieczny niż przed rozpoczęciem tych konfliktów”.

Ale analitycy i prawodawcy powiedzieli, że Trump ogłosił zwycięstwo kryzysu na granicy Turcji i Syrii, który prawdopodobnie był jego własnym dziełem, a jednocześnie nie doceniał rzeczywistości, że wzmocnił on rękę Rosji.

Krytycy twierdzą również, że posunięcie to cofnie postępy poczynione przez siły kierowane przez USA w walce z grupą państwa islamskiego. Prezydent wciąż ma też wiele do zrobienia, aby naprawić szkody polityczne, które wyrządził we własnej bazie, wśród tych, którzy twierdzą, że porzucił Kurdów, długoletnich sojuszników USA, którzy walczyli ramię w ramię z siłami amerykańskimi, by odeprzeć grupę IS w północno-wschodniej Syrii .

Deklaracja sukcesu prezydenta nastąpiła dzień po tym, jak prezydent Rosji Władimir Putin i prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan porozumieli się w sprawie podziału kontroli nad obszarem wzdłuż granicy turecko-syryjskiej.

Turcja ma przejąć wyłączną kontrolę nad obszarami granicy syryjskiej schwytanymi podczas inwazji. Siły rządowe Turcji, Rosji i Syrii nadzorowałyby resztę regionu przygranicznego. Byli sojusznicy Ameryki, kurdyjscy bojownicy, oczekują od Rosji i Syrii zachowania niektórych elementów syryjskiej kurdyjskiej autonomii w regionie.

„Pozostaje tylko pytanie, czy prezydent Trump działa bezpośrednio na polecenie przywódców rosyjskich i tureckich, czy też jest świadomie ślepy na swoje niepowodzenia”, powiedział senator Bob Menendez, najwyższy rangą demokrata w Senackim Komitecie Spraw Zagranicznych .

Prezydent rzucił się na swoich sceptyków.

„Zadaniem naszego wojska nie jest pilnowanie świata” – powiedział Trump. „Inne narody muszą zintensyfikować działania i uczciwie się podzielić. Tak się nie stało. Dzisiejszy przełom jest kluczowym krokiem w tym kierunku ”.

Jest to najnowsza wersja starego trumpa Trumpa o szczypaniu grosza w Europie, który pozostawia rachunek dla swoich amerykańskich przyjaciół. Ale w tym konkretnym przypadku wydaje się, że czyni on cnotę przeniesienia wpływów politycznych i wojskowych na Bliskim Wschodzie do Rosji.

Trump, który w sposób pośredni oklaskiwał Rosję za patrolowanie części granicy syryjskiej, poparł ambicje Moskwy dotyczące zwiększenia wpływów w Syrii.

Czyniąc to, prezydent odwraca do góry nogami poprzednie wysiłki Waszyngtonu, aby ograniczyć wpływ Rosji na jedyny kraj Bliskiego Wschodu, w którym ma stałą obecność wojskową. Pentagon w latach Obamy odmówił współpracy z Rosją po interwencji zbrojnej w Syrii na rzecz prezydenta Syrii Baszara Assada.

„USA zasadniczo przekazały swoje wpływy i władzę w Syrii Rosjanom, Turkom i Irańczykom” – powiedział Seth Jones, ekspert ds. Przeciwdziałania terroryzmowi w Centrum Studiów Strategicznych i Międzynarodowych. „Myślę, że największym pojedynczym problemem długoterminowym jest to, że największą potęgą w regionie nie są Stany Zjednoczone – to Rosjanie”.

Szef Trumpa, Pentagon, Mark Esper, niedawno narzekał na to, co sugerował, że Turcja odwróciła się od Zachodu na rzecz bliższych stosunków z Rosją.

„Łuk ich zachowań w ciągu ostatnich kilku lat był okropny”, powiedział Esper o Turkach w wywiadzie dla Fox News z 13 października. „Mam na myśli, że wirują z zachodniej orbity, jeśli wolisz. Widzimy, jak kupują rosyjską broń, przytulając się do prezydenta Putina. Widzimy, jak robią te wszystkie rzeczy, które, szczerze mówiąc, dotyczą nas ”.

Wygląda na to, że Trump pozwolił także znieść opór Turcji zeszłego lata z powodu nalegania Waszyngtonu, że rezygnuje on z zakupu wyrafinowanego rosyjskiego systemu obrony powietrznej, który jest niezgodny z NATO, którego Turcja jest od dawna członkiem. Ten zakup broni miał spowodować sankcje gospodarcze USA wobec Turcji, ale nie wprowadzono takich kar.

Senator Lindsey Graham, R-S.C., Powiedział, że partnerstwo armii USA z Syryjskimi Siłami Demokratycznymi było fundamentalne dla zapobieżenia ponownemu pojawieniu się grupy IS w regionie.

„Nie ufam ani nie wierzę, że Turcja, Rosja lub Assad mają zdolność lub chęć ochrony Ameryki przed radykalnymi islamskimi zagrożeniami, takimi jak ISIS”, powiedział Graham, zwolennik Trumpa, który był krytyczny wobec wycofania się Syrii.

Kryzys rozpoczął się wcześniej w październiku, kiedy Trump nakazał wycofanie większości około 1000 żołnierzy amerykańskich w Syrii po tym, jak Erdogan powiedział Trumpowi w rozmowie telefonicznej, że siły tureckie mają zaatakować północno-wschodnią Syrię. Celem Turcji było odparcie kurdyjskich bojowników. Turcja postrzega Kurdów jako terrorystów i stale obecne zagrożenie wzdłuż swojej południowej granicy z Syrią.

W zeszłym tygodniu Trump ogłosił sankcje wobec Turcji po wojskowym ataku na Kurdów. Ale w środę potwierdził, że nie zostaną one nałożone po tym, jak Ankara zgodzi się na stałe zawieszenie ognia z Kurdami.

Ale nawet Trump zdawał się kwestionować trwałość pokoju.

„Zdefiniowałbyś również słowo„ stały ”w tej części świata jako nieco wątpliwe. Wszyscy to rozumiemy. Ale wierzę, że to będzie trwałe – powiedział Trump.

Gdy Trump ogłosił zwycięstwo, niektórzy narzekali, że Trump zwolnił Turcję bez konsekwencji.

„Nie do pomyślenia jest, aby Turcja nie poniosła konsekwencji za wrogie zachowania sprzeczne z interesami Stanów Zjednoczonych i naszych przyjaciół” – powiedział w tweecie sen. Mitt Romney z R-Utah.

Ale Trump odrzucił krytykę tych, którzy twierdzą, że zrzekł się amerykańskiej odpowiedzialności w jednym z najbardziej skomplikowanych dzielnic na świecie.

„Tymi samymi ludźmi, których obserwowałem i czytałem – udzielając mi i radom ze Stanów Zjednoczonych – byli ludzie, których obserwowałem i czytałem od wielu lat” – powiedział Trump. „To oni doprowadzili nas do bałaganu na Bliskim Wschodzie, ale nigdy nie mieli wizji ani odwagi, aby nas wydostać. Po prostu rozmawiają.

A dla Trumpa wydostanie się – jakkolwiek by to nie wyglądało – jest najważniejsze.

___

Powiązani pisarze prasowi Shelley Adler i Deb Riechmann przyczynili się do tego raportu.

___

OD REDAKCJI – Madhani obejmuje Biały Dom dla Associated Press. Burns pokrywa amerykańskie bezpieczeństwo wojskowe i narodowe dla Associated Press od 1990 roku.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: