NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
MACIEJ MACIAK & JACK CALEIB - WYSYP WODZÓW NARODU W CZASIE PANDEMII - O CO CHODZI ?
Wstrząsający raport z Wielkiej Brytanii:  szczepionka mRNA powoduje 978 nowych zachorowań na choroby oczu!9 osob straciło wzrok!!!
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
BANDEROWSKA RODZINA PATLEWICZÓW - IPN NIE ROZLICZONE ZBRODNIE POWOJENNE
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Putin chce zwiększyć siłę Moskwy dzięki szczytowi Rosja-Afryka

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

MOSKWA (AP) – prezydent Rosji Władimir Putin w środę podczas pierwszego w historii szczytu Rosja-Afryka walczył z dziesiątkami przywódców narodów afrykańskich, podczas gdy para bombowców zdolnych do broni jądrowej odbyła bezprecedensową wizytę na kontynencie, odzwierciedlając nowy nacisk Moskwy na siłę.

Przemawiając na dwudniowym szczycie, w którym wzięli udział przywódcy 43 z 54 afrykańskich krajów, Putin okrzyknął „ogromny potencjał wzrostu” kontynentu i wynegocjował umowy dotyczące wykorzystania jego bogactw, w tym diamentów, uranu i ropy naftowej.

Putin powiedział, że roczny handel Rosji z narodami afrykańskimi podwoił się w ciągu ostatnich pięciu lat, przekraczając 20 miliardów dolarów, i wyraził przekonanie, że może się podwoić „co najmniej” w ciągu najbliższych czterech lub pięciu lat.

Prezydent Rosji Władimir Putin, po prawej, wita prezydenta Republiki Południowej Afryki Cyryla Ramaphosę na linii bocznej kurortu nad Morzem Czarnym w Soczi, Rosja, środa, 23 października 2019 r. (Siergiej Fadejewec, agencja TASS News Pool Zdjęcie za pośrednictwem AP

W ostatnich latach Rosja pracowała nad zwiększeniem wpływów w Afryce, korzystając z pozornie słabnącego zainteresowania USA kontynentem pod rządami prezydenta Donalda Trumpa. Moskwa dążyła do ożywienia stosunków wypracowanych podczas zimnej wojny, kiedy wlała fundusze i broń do Afryki w rywalizacji z USA, i pracowała nad pielęgnowaniem nowych więzi, takich jak stosunki z Afryką Południową.

Niektórzy analitycy twierdzą, że Rosja spóźnia się na kontynent, na którym Chiny zainwestowały w ostatnich latach setki miliardów dolarów w infrastrukturę i inne projekty. Ale Moskwa przedstawia się jako wolna od dawnego bagażu kolonializmu i niewolnictwa, które prześladują bardziej tradycyjne mocarstwa.

„To było już dawno spóźnione”, powiedział prezydent Ugandy Yoweri Museveni, że Rosja jest gospodarzem takiego szczytu. Ugandyjski lider, tradycyjnie sojusznik bezpieczeństwa USA w Afryce, powiedział, że wraz z Putinem rozmawiali na różne tematy, od szczepionek dla zwierząt gospodarskich po technologię kosmiczną.

Rosja już buduje swój status największego dostawcy broni w Afryce. Podpisał umowy o współpracy wojskowej z co najmniej 28 krajami na kontynencie, większością w ciągu ostatnich pięciu lat.

Rosyjscy urzędnicy rozmawiali o możliwości wykorzystania przez rosyjskie samoloty wojenne i okręty wojenne portów i baz lotniczych w niektórych krajach afrykańskich. W środę dwa rosyjskie bombowce strategiczne Tu-160 zdolne do broni jądrowej przybyły do ​​Południowej Afryki z wizytą rosyjskiego Ministerstwa Obrony opisaną jako znak „strategicznego partnerstwa”.

Putin zauważył, że Moskwa umorzyła dług w wysokości 20 miliardów dolarów – nie powiedział przez jaki okres – i udzieliła pomocy narodom afrykańskim. Powiedział, że Rosja jest gotowa pomóc wykorzystać zasoby naturalne i zaoferować swoje technologie na kontynencie, a także z zadowoleniem przyjął niedawne utworzenie afrykańskiej strefy wolnego handlu.

Rosyjska agencja geologiczna podpisała umowy z Sudanem Południowym, Rwandą i Gwineą Równikową w celu poszukiwania zasobów węgla na swoich terytoriach. A największa rosyjska firma naftowa, Rosnieft, powiedziała, że ​​przygotowuje się do eksploracji morskich zasobów ropy naftowej Mozambiku.

Angolski minister ds. Zasobów mineralnych i ropy naftowej Diamantino Azevedo powiedział, że jego kraj pracuje nad rozszerzeniem współpracy z rosyjską firmą diamentową Alrosa.

Putin spotkał się również z kilkoma przywódcami afrykańskimi w celu omówienia potencjalnych projektów.

Powiedział prezydentowi Afryki Południowej Cyrylowi Ramaphosie, że Moskwa chce dalej rozwijać handel z krajem, jedną z najbardziej rozwiniętych gospodarek kontynentu. Handel osiągnął w ubiegłym roku 1 miliard dolarów.

Putin pogratulował premierowi Etiopii Abiyowi Ahmedowi wygrania Pokojowej Nagrody Nobla w tym miesiącu, chwaląc jego wysiłki na rzecz pokoju z długoletnią rywalką Erytreą.

Biuro Abiya powiedziało, że on i Putin rozmawiali o współpracy w dziedzinie obronności, edukacji, „technologii nuklearnej do celów pokojowych” i zacieśnieniu stosunków handlowych.

Rozmawiając z namibijskim prezydentem Hageem Geingobem, Putin ogłosił, że Rosja może pomóc w wykorzystaniu ogromnych zasobów uranu, diamentów i innych bogactw mineralnych w tym kraju. Z kolei Geingob powitał Rosję, wysyłając doradców wojskowych.

Musegeni z Ugandy podziękował Putinowi za dostarczenie samolotów bojowych, czołgów i innej broni i powiedział, że jego kraj chętnie zdobędzie więcej, jeśli Rosja zapewni pożyczki.

Prezydent Republiki Środkowoafrykańskiej Faustin Archange Touadera powiedział również, że jest wdzięczny za rosyjską broń i poprosił o dalszą pomoc wojskową, mówiąc, że jego rząd potrzebuje jej do walki z ugrupowaniami zbrojnymi konkurującymi o złoto, diamenty i bogactwo uranu. Podobno rosyjscy prywatni kontrahenci i eksperci ds. Bezpieczeństwa pomogli w szkoleniu wojska w kraju.

W ubiegłym roku trzech rosyjskich dziennikarzy zginęło w Republice Środkowoafrykańskiej podczas dochodzenia w sprawie rosyjskiego kontrahenta wojskowego Wagnera. Sprawców nie znaleziono, a rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział, że Putin i Touadera omówili sprawę zabójstwa.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow obiecał, że Moskwa pomoże krajom afrykańskim zwiększyć ich pozycję na arenie międzynarodowej, w tym potencjalną stałą reprezentację w Radzie Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych, czego narody afrykańskie poszukiwały od lat.

„Nieustannie podtrzymujemy rolę Afryki jako jednego z wiodących ośrodków ewoluującego świata wielobiegunowego” – powiedział Ławrow.

Współautorka pisarki prasowej Cara Anna w Johannesburgu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: