NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1164 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Polska rżnie lasy. Puste place widać z kosmosu!!!!" ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
SPORE ZMIANY!  RZĄD ZMIENIA KOLEJNOŚĆ SZCZEPIEŃ! ZASKAKUJĄCA DECYZJA ☀Autor Gabi☀
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Przywódca Ukrainy poczuł presję Trumpa przed objęciem urzędu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

KYIV, Ukraina (AP) – Ponad dwa miesiące przed telefonem, który rozpoczął dochodzenie w sprawie impeachmentu na prezydenta Donalda Trumpa, nowo wybrany przywódca Ukrainy był już zaniepokojony presją ze strony prezydenta USA, by zbadał swojego demokratycznego rywala Joe Bidena.

Wołodymyr Żeleński zebrał 7 maja w Kijowie niewielką grupę doradców na spotkanie, które miało dotyczyć potrzeb energetycznych jego narodu. Zamiast tego grupa przez większość trzygodzinnej dyskusji rozmawiała o tym, jak uporać się z naleganiami Trumpa i jego osobistego prawnika, Rudy’ego Giulianiego, na sondę i jak uniknąć uwikłania w wybory amerykańskie, według trzech osób zaznajomionych z szczegóły spotkania.

Rozmawiali z The Associated Press pod warunkiem zachowania anonimowości z powodu dyplomatycznej wrażliwości tej kwestii, która zaszkodziła stosunkom amerykańsko-ukraińskim.

Spotkanie odbyło się przed inauguracją Zelenskiego, ale około dwa tygodnie po tym, jak Trump zadzwonił, by złożyć gratulacje w noc wyborów ukraińskiego przywódcy 21 kwietnia.

Pełne szczegóły tego, o czym rozmawiali dwaj liderzy podczas tej niedzielnej rozmowy telefonicznej, nigdy nie zostały publicznie ujawnione i nie jest jasne, czy Trump wyraźnie poprosił o zbadanie Bidens.

Wspomnienia trzech osób różnią się od tego, czy Zelenskiy konkretnie zacytował tę pierwszą rozmowę z Trumpem jako źródłem jego niepokoju. Ale wszystkie ich relacje pokazują, że ukraiński elekt-prezydent był ostrożny wobec nacisków Trumpa na dochodzenie w sprawie byłego wiceprezydenta i interesów jego syna Huntera.

Tak czy inaczej, nowo wybrany przywódca kraju pośród Rosji i demokracji NATO zorientowanych na USA wiedział wcześnie, że istotne wsparcie wojskowe może zależeć od tego, czy będzie skłonny wybrać stronę w amerykańskiej walce politycznej. Były komik, który zdobył urząd w obietnicach oczyszczenia z korupcji, pierwszy ważny test polityki zagranicznej Zeleńskiego nie pochodził od jego wrogiej Rosji, ale od najważniejszego sojusznika kraju, Stanów Zjednoczonych.

Ludzie mówią, że na spotkaniu 7 maja wzięli udział jego dwaj najlepsi pomocnicy, Andrij Yermak i Andrij Bogdan. W pokoju był także Andrij Koboljew, szef państwowej spółki gazowniczej Naftogaz oraz Amos Hochstein, Amerykanin, który zasiada w radzie nadzorczej ukraińskiej spółki. Hochstein jest byłym dyplomatą, który doradzał Bidenowi w sprawach ukraińskich podczas administracji Obamy.

Biuro Zelenskiego w Kijowie nie odpowiedziało w środę na wiadomości z prośbą o komentarz. Biały Dom nie skomentował, czy Trump zażądał dochodzenia w wezwaniu z 21 kwietnia.

W kwietniowym wezwaniu Biały Dom zaoferował jedynie odsłanianie kości, mówiąc, że Trump wezwał Zeleńskiego i naród ukraiński do wprowadzenia reform, zwiększenia dobrobytu i „wykorzenienia korupcji”. W międzyczasie Trump i jego pełnomocnicy często wykorzystywali słowo „korupcja” odnoszące się do trwających miesiąc wysiłków nakłaniających Ukraińców do przeprowadzenia dochodzenia w sprawie Demokratów.

Trump powiedział, że wyda transkrypcję pierwszego wezwania, ale Biały Dom nie wypowiedział się w środę o tym, kiedy, a może tak się stanie.

Po tym, jak rozeszły się wieści, że informator z Białego Domu złożył skargę na jego wezwanie do Zelenskiego 25 lipca, Trump powiedział, że rozmowa była „idealna” i że poprosił swojego ukraińskiego odpowiednika, by zrobił „wszystko, co mógł, jeśli chodzi o korupcję, ponieważ korupcja jest masywny.”

Podczas rozmowy Trump poprosił Zelenskiego o „przysługę”, a następnie powiedział mu, że powinien zbadać Bidena i jego syna. Trump następnie poinformował Zelenskiego, że Giuliani i prokurator generalny Bill Barr skontaktują się z nim w sprawie wniosku, zgodnie z podsumowaniem wezwania opublikowanym przez Biały Dom.

W ciągu kilku dni Giuliani poleciał do Madrytu, aby spotkać się prywatnie z Yermakiem, doradcą Zelenskiego, który był na spotkaniu 7 maja.

Trump zaprzeczył, że śledztwo w sprawie Biden było warunkiem wydania pomocy wojskowej jako quid pro quo. Ale we wtorek ówczesny starszy dyplomata USA na Ukrainie, ambasador William Taylor, stanowczo zaprzeczył prezydentowi, mówiąc, że Trump zażądał, aby wszystko, czego Zelenskiy chciał, w tym pomoc i spotkanie w Białym Domu, było uwarunkowane publicznym ślubowaniem, że on otworzy dochodzenie.

Taylor opisał także wiele wcześniej nieujawnionych interakcji dyplomatycznych między wysłannikami Trumpa a wyższymi urzędnikami ukraińskimi, w których żądanie prezydenta dotyczące dochodzenia w sprawie Bidens w zamian za pomoc amerykańską było jasne.

Ciągły napływ nowoczesnej broni amerykańskiej jest postrzegany jako niezbędny do przetrwania ukraińskiego rządu, który został pogrążony w długotrwałej wojnie domowej z rosyjskimi separatystami na wschodzie powiatu. W 2014 r. Zamaskowane wojska rosyjskie przejęły kontrolę nad ukraińskim Półwyspem Krymskim, a później zaanektowały go, wywołując zachodnie sankcje wobec Moskwy.

Na wspólnej konferencji prasowej z Trumpem 25 września w ONZ w Nowym Jorku Zelenskiy zaprzeczył, że czuł się pod presją, by zbadać Bidens.

„Przykro mi, ale nie chcę brać udziału w demokratycznych, otwartych wyborach w USA” – powiedział ukraiński lider. „Mieliśmy chyba dobry telefon. To było normalne. Rozmawialiśmy o wielu rzeczach i myślę, a ty to czytasz, że nikt tego nie naciska. Popchnij mnie.”

Następnie Trump wtrącił: „Innymi słowy, bez nacisku”.

Jednak zanim wybrano Zelenskiy, rozpoczęła się już publiczna kampania mająca na celu wszczęcie dochodzeń w sprawie Bidens.

Przez tygodnie konserwatywne media w USA trąbiły bezpodstawne oskarżenia, że ​​Biden, najwyższy wysłannik administracji Obamy do rozdartej wojną byłej republiki radzieckiej, usiłował usunąć najwyższego prokuratora w kraju, aby utrudnić dochodzenie w sprawie Burisma, Ukraińca firma energetyczna, która później zatrudniła syna, aby służył w jej zarządzie.

Zarówno Trump, jak i Giuliani opublikowali publiczne komentarze i tweety dotyczące oskarżeń Biden, a prawnik prezydenta zasugerował w wywiadzie dla Fox News 7 kwietnia, że ​​Departament Sprawiedliwości USA powinien zbadać sprawę.

Na dzień przed spotkaniem Zelenskiego w dniu 7 maja ze swoimi doradcami Departament Stanu USA przypomniał ambasador Marie Yovanovitch, dyplomatę zawodową o reputacji przeciwdziałania korupcji. Jovanovitch był celem trwającej przez cały rok kampanii wymazów Giulianiego i jego współpracowników.

Kiedy Trump zadzwonił do Zelenskiego 25 lipca, aby pogratulować prezydentowi Ukrainy „wielkiego zwycięstwa” po tym, jak jego sługa partii Ludowej przejął kontrolę nad ukraińskim parlamentem, Zelenskiy zlekceważył jego dyskomfort.

„Za pierwszym razem zadzwoniłeś do mnie, aby pogratulować, kiedy wygrałem wybory prezydenckie, a po raz drugi dzwonisz do mnie, kiedy moja partia wygrała wybory parlamentarne”, powiedział Zelenskiy, według surowego zapisu. „Myślę, że powinienem częściej biegać, abyś mógł częściej do mnie dzwonić, a my możemy częściej rozmawiać przez telefon”.

___

Biesecker zgłosił się z Waszyngtonu.

___

Śledź reporterów śledczych Associated Press Desmonda Butlera na http://twitter.com/desmondbutler i Michaela Bieseckera na http://twitter.com/mbieseck

___

Skontaktuj się z globalnym zespołem śledczym AP pod adresem Investigative@ap.org.

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: