NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najnowsze:Rząd Hongkongu wycofuje ustawę, która wywołała protesty

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

HONG KONG (AP) – władze Hongkongu w środę wycofały niepopularny projekt ekstradycji, który wywołał miesiące chaotycznych protestów, które odtąd przekształciły się w kampanię na rzecz większych zmian demokratycznych.

Pełny zasięg: Hongkong
Sekretarz bezpieczeństwa John Lee powiedział pół-autonomicznemu prawodawcy chińskiego terytorium, że rząd zawiesił ustawę, ponieważ doprowadziła do „konfliktów społecznych”.

Aby jasno określić stanowisko rządu, „formalnie ogłaszam wycofanie ustawy”, powiedział Lee prawodawcom. Pro-demokratyczni prawodawcy od razu próbowali go przesłuchać, ale odmówił odpowiedzi.

Nic nie wskazuje na to, że wycofanie projektu osłabi protesty, które będą miały miejsce już w piątym miesiącu. Zloty uderzyły w największy kryzys polityczny w mieście od dziesięcioleci, rozszerzając się na żądania powszechnych praw wyborczych i dochodzenia w sprawie zarzutów nadużyć policji, w tym ostatnio rozpylania meczetu i osób postronnych pod wysokim ciśnieniem barwionej na niebiesko wody z miejskiego ataku pojazd.

Długo oczekiwane złomowanie rachunku zostało przyćmione przez dramat związany z uwolnieniem z więzienia w Hongkongu podejrzanego o morderstwo w centrum kontrowersji dotyczących ekstradycji.

Chan Tong-kai, który ukończył osobne zdanie w sprawie prania pieniędzy, powiedział dziennikarzom po zwolnieniu w środę, że chciał oddać się władzom na Tajwanie, gdzie chciał zabić swoją ciężarną dziewczynę Poon Hiu-winga.

Tajwan ogłosił we wtorek, że jest skłonny wysłać delegację, aby sprowadzić Chana z powrotem na samorządną wyspę na proces, ale Hongkong odrzucił ofertę, mówiąc, że podejrzanemu należy zezwolić na lot bez opieki, aby się oddać.

Kontrowersje wynikają z niechęci Hongkongu do uznania legalności organów prawnych na Tajwanie, które przywódcy komunistyczni w Pekinie uważają za oderwaną prowincję.

Chiny odmówiły wszelkiego kontaktu z administracją bezpośrednio wybranego Tajwanu prezydenta Tsai Ing-wena z powodu jej odmowy poparcia stanowiska Pekinu, że wyspa jest terytorium Chin oczekującym na aneksję. Wydaje się, że zmusiło to Hongkong do odrzucenia współpracy z Tajwanem w związku z naleganiem Taipei na porozumienie o „wzajemnej pomocy prawnej” z Hongkongiem, które wymagałoby od ich instytucji wzajemnych kontaktów na równych zasadach.

Chan Tong-kai, środkowy, kłania się po rozmowie z mediami, gdy zostaje zwolniony z więzienia w Hongkongu w środę, 23 października 2019 r. Podejrzany o morderstwo, którego sprawa pośrednio doprowadziła do trwających protestów w Hongkongu, został zwolniony z więzienia w środę i powiedział reporterzy był gotów poddać się władzom na Tajwanie, gdzie jest poszukiwany za zabicie swojej dziewczyny. (AP Photo / Mark Schiefelbein)

Sama Tsai zastanowiła się w środę nad sprawą Chana, podkreślając, że chociaż zarówno domniemany sprawca, jak i ofiara pochodzą z Hongkongu, Tajwan był skłonny postawić Chana przed sądem, jeśli Hongkong nie.

Powiedziała jednak, że nie ma możliwości, by Chan po prostu złapała lot do Tajpej, i nalegała, aby Tajwan nie poświęcił swojej suwerenności w załatwianiu sprawy.

„Chciałbym wyjaśnić, że w tym przypadku morderca jest poszukiwanym podmiotem na Tajwanie. Jest już poszukiwanym podejrzanym o przestępstwa na Tajwanie z nakazem aresztowania ”- powiedział Tsai podczas wizyty na tajwańskiej wyspie Kinmen, niedaleko chińskiego wybrzeża.

„W związku z tym w tym przypadku nie ma problemu z bezpłatnymi podróżami lub po prostu byciem turystą. Jest tylko kwestia aresztowania i nie ma mowy o zwykłym oddaniu się – powiedział Tsai.

Tajwańska Rada do Spraw Kontynentalnych stwierdziła, że ​​zezwolenie podejrzanemu na morderstwo na samodzielne latanie zignoruje bezpieczeństwo pasażerów, a podejście Hongkongu pozwoliłoby Chanowi uczynić Hongkong „kryminalnym rajem, w którym mordercy mogą chodzić”.

20-letnia Chan wróciła w zeszłym roku do Hongkongu samotnie po podróży do Taipei na wakacjach z Poon, 21 lat. Jej ciało znaleziono później w walizce i porzucono na polu, podczas gdy Chan poszła z kartą bankową, telefonem komórkowym i innymi kosztownościami. .

„Jestem gotów, aby moje impulsywne działania i rzeczy, które popełniłem źle, poddały się, wróciły na Tajwan, by spotkać się z wyrokiem skazującym i stanąć przed sądem”, powiedział Chan dziennikarzom poza więzieniem, zanim został zabrany przez van do ekskluzywnej, zamkniętej społeczności poza mediami dosięgnąć.

Demonstranci machają flagami kolonialnymi w Wielkiej Brytanii i Hongkongu podczas wiecu poza konsulatem brytyjskim w Hongkongu, środa, 23 października 2019 r. Niektóre setki demokratycznych demonstrantów w Hongkongu utworzyły ludzki łańcuch w konsulacie brytyjskim, aby zebrać poparcie dla ich sprawa pochodzi od byłego władcy kolonialnego miasta. (AP Photo / Mark Schiefelbein)

Przywódca Hongkongu Carrie Lam wielokrotnie cytowała przypadek Chana jako uzasadniający proponowane zmiany w przepisach dotyczących ekstradycji, mówiąc, że nie można go wysłać na samorządną wyspę, ponieważ nie zawarto umowy o ekstradycji.

Ale propozycja wzbudziła powszechne obawy, że mieszkańcy Hongkongu, który utrzymał własne niezależne sądy od czasu powrotu z rządów brytyjskich na chińskie w 1997 r., Byliby narażeni na ryzyko wysłania do systemu sądowniczego kontrolowanego przez Partię Komunistyczną Chin kontynentalnych. Lam, w obliczu ostrej opozycji, została zmuszona w zeszłym miesiącu ogłosić, że zrzuci rachunek.

Protesty przyciągnęły międzynarodową uwagę, a koszykówka Hall of Famer Shaquille O’Neal stała się ostatnią, która ważyła. Bronił dyrektora Houston Rockets, Daryla Moreya, którego szybko usunięty tweet wspierający ruch rozpoczął burzę z Pekinem, która próbowała zlikwidować na NBA.

„Jedną z naszych najlepszych wartości tutaj w Ameryce jest wolność słowa – wolno nam mówić to, co chcemy powiedzieć, i możemy mówić o niesprawiedliwościach i tak po prostu idzie”, powiedział O’Neal w TNT pregame show przed nocą otwarcia sezonu we wtorek. „Daryl Morey miał rację. Ilekroć na świecie dzieje się coś złego, powinieneś mieć prawo powiedzieć „To nie w porządku” i tak właśnie zrobił.

W środę wieczorem setki demokratycznych protestujących utworzyły ludzki łańcuch w konsulacie brytyjskim w Hongkongu, aby zebrać poparcie dla ich sprawy od byłego władcy kolonialnego miasta.

Wydarzenie zorganizowano w celu wsparcia debaty w czwartek w brytyjskim parlamencie na temat tego, czy zaoferować obywatelstwo brytyjskie Hongkongom w świetle niepokojów, które ogarnęły miasto od początku czerwca.

Współtwórca prasowy, dziennikarz prasowy Taijing Wu w Tajpej na Tajwanie, przyczynił się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: