NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
PATRIOTYCZNA TV I REDAKTORZY - OSADOWSKI OLSZAŃSKI - ŻYCZĄ DZIECKU - ŻEBYŚ ZDECHŁ MAŁY SKURWYSYNU - FRAGMENT PROGRAMU Z Y.T
OGÓLNOPOLSKI LICZNIK ZGONÓW W POLSCE W WYNIKU POWIKŁAŃ POSZCZEPIENNYCH COVID-19
BARDZO MĄDRY FACET !- O PRZYCZYNACH I SKUTKACH SKURWIENIA SIĘ OJCZYZNY !
AKCJA PUBLICZNEGO ZADAWANIA PYTAŃ - POLITYKOM - "POLAK PYTA POLITYKA"
POLACY NARÓD PRZEKLĘTY ? dziwne zbiegi okolicznosci - rzecz o opiece NMP nad Polską!
!! 16.04.2020 pilne !!ZMIANY NA STRONIE !!! ODBLOKUJ TREŚCI I FILMY NA STRONIE M-FORUM -1 ROK , 90 DNI ,1 MIESIĄC ,1 TYDZIEŃ, 1 DZIEŃ-  INSTRUKCJA A.V
Są oficjalne zalecenia ws. szczepień. Duże zmiany! ☀Autor Gabi☀
Dla wszystkich zaszczepionych szczepionką Pfizer/BioNtech
   POLITYKA STRONY M-FORUM !!! - WSZYSTKIE ZAMIESZCZANE MATERIAŁY ORAZ PREZENTOWANE I PROPAGOWANE - Poglądy i opinie zawarte w artykułach mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. !!!! REDAKCJA M-FORUM AV LIVE MA NA CELU PUBLIKOWANIE WSZYSTKICH INFORMACJI KTÓRE SĄ CENZUROWANE BEZ WZGLĘDU NA ZABARWIENIA POLITYCZNE , RELIGIJNE I OBYCZAJOWE - ZA KOMENTARZE I WYPOWIEDZI CZYTELNIKÓW I WIDZÓW NIE BIERZE ODPOWIEDZIALNOŚCI , Z WYJĄTKIEM TREŚCI O CHARAKTERZE PRZESTĘPCZYM KTÓRE BĘDĄ USUWANE BEZ OSTRZEŻEŃ     UWAGA !! WAŻNE - Poglądy i opinie zawarte w artykule mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji. Zamieszczane artykułu są w wiekszości re- publikacjami materiałów z innych stron - REDAKCJA NIE INGERUJE W ICH TREŚCI W CELU ZACHOWANIA BEZSTRONNOŚCI , A CELEM PUBLIKACJI JEST PODDANIE TYCH MATERIAŁÓW POD OSĄD I KRYTYKĘ CZYTELNIKÓW W KTÓRE OPINIE NIE MOŻE INGEROWAĆ AUTOR MATERIAŁU W FORMIE MODERACJI LUB CENZURY

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Najnowsze:Irak : żołnierze USA z Syrii opuszczą Irak za 4 tygodnie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

BAGHDAD (AP) – żołnierze USA wycofujący się z północno-wschodniej Syrii do Iraku „przejeżdżają” i opuszczą kraj w ciągu czterech tygodni, powiedział minister obrony Iraku w środę.

Minister obrony Iraku Najah al-Shammari, środkowa prawica i sekretarz obrony USA Mark Esper, środkowa lewica, reprezentują hymny narodowe swojego kraju podczas ceremonii powitalnej w Ministerstwie Obrony w Bagdadzie w Iraku, w środę, 23 października 2019 r. Esper przybył do Bagdadu z wizytą mającą na celu ustalenie szczegółów dotyczących przyszłości wojsk amerykańskich wycofujących się z Syrii do sąsiedniego Iraku. (AP Photo / Hadi Mizban)

Najah al-Shammari zwrócił się do The Associated Press po spotkaniu w Bagdadzie z odwiedzeniem sekretarza obrony USA Marka Espera, który przybył, gdy przywódcy Iraku obrzucali się doniesieniami, że USA mogą chcieć zwiększyć liczbę żołnierzy mających siedzibę w Iraku, przynajmniej tymczasowo.

Wojsko Iraku poinformowało we wtorek, że wojska amerykańskie opuszczające północno-wschodnią Syrię nie mają pozwolenia na pobyt w Iraku w oświadczeniu, które wydaje się zaprzeczać Esperowi, który powiedział, że wszystkie wojska amerykańskie opuszczające Syrię będą kontynuować operacje przeciwko grupie państw islamskich z Iraku do zapobiec jego odrodzeniu w regionie.

Później dodał, że żołnierze będą tam tymczasowo, dopóki nie będą mogli wrócić do domu, ale nie wyznaczono żadnego okresu.

Esper powiedział wcześniej w środę, że USA nie planują opuszczenia tych żołnierzy w Iraku „na czas nieokreślony” i że planuje rozmawiać z przywódcami irackimi w tej sprawie.

Al-Shammari powiedział, że Esper udał się do Iraku na zaproszenie Irakijczyków. W środowych rozmowach powiedział, że obie strony zgodziły się, że amerykańskie wojska przekraczające Syrię „przejeżdżają” przez Irak, a następnie udadzą się do Kuwejtu, Kataru lub Stanów Zjednoczonych „w terminie nieprzekraczającym czterech tygodni”.

Minister iracki powiedział, że samoloty, które miały wywieźć wojska amerykańskie z Iraku, już nadleciały.

Wizyta Espera w Bagdadzie nastąpiła dzień po tym, jak Rosja i Turcja osiągnęły porozumienie, które rozłożyłoby ich siły wzdłuż prawie całej północno-wschodniej granicy, aby wypełnić pustkę pozostawioną po nagłym wycofaniu się prezydenta Donalda Trumpa z tego obszaru, co zasadniczo oczyściło drogę za inwazję turecką na początku tego miesiąca.

W środę nie było jasne, co to oznacza dla sił USA.

Trump rozkazał wycofać większość około 1000 żołnierzy amerykańskich w Syrii po tym, jak prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan stwierdził w telefonie, że jego siły mają zamiar zaatakować Syrię, by odeprzeć syryjskich kurdyjskich bojowników, których Ankara uważa za terrorystów.

Wycofanie w dużej mierze porzuca kurdyjskich sojuszników, którzy od kilku lat walczą z grupą Państwa Islamskiego u boku wojsk amerykańskich. W południowej syryjskiej placówce Al-Tanf pozostanie od 200 do 300 żołnierzy USA.

Esper powiedział, że wojska wkraczające do Iraku będą miały dwie misje, jedną w celu obrony Iraku przed odrodzeniem bojowników Państwa Islamskiego, a drugą w celu monitorowania i wykonywania misji kontr-IS.

Stany Zjednoczone mają obecnie ponad 5000 amerykańskich sił w Iraku na podstawie umowy między dwoma krajami. USA wycofały swoje wojska z Iraku w 2011 roku, kiedy zakończyły się tam operacje bojowe, ale wróciły po tym, jak grupa Państw Islamskich zaczęła przejmować duże połacie kraju w 2014 roku.

Liczba amerykańskich sił w Iraku pozostała niewielka ze względu na wrażliwość polityczną w tym kraju po latach, które niektórzy Irakijczycy uważają za okupację USA podczas wojny, która rozpoczęła się w 2003 roku. Przywódcy iraccy mogą prywatnie zaakceptować więcej sił USA do walki z IS, ale martw się, jeśli powszechnie wiadomo, że odbędą się reakcje ze strony obywateli.

Oddziały amerykańskie w Syrii walczyły przez pięć lat razem z siłami dowodzonymi przez Kurdyjczyków w północno-wschodniej Syrii i udało się obalić rządy bojowników IS – kosztem tysięcy żołnierzy kurdyjskich. Zgodnie z nową umową znaczna część tego terytorium zostanie przekazana rywalom z USA.

Największymi zwycięzcami są Turcja i Rosja. Turcja uzyskałaby wyłączną kontrolę nad obszarami granicy syryjskiej schwytanymi podczas inwazji, podczas gdy tureckie, rosyjskie i syryjskie siły rządowe nadzorowałyby resztę regionu przygranicznego. Byli sojusznicy USA, kurdyjscy bojownicy, pozostali z nadzieją, że Moskwa i Damaszek zachowają część syryjskiej kurdyjskiej autonomii w regionie.

 

zrodlo:apnews.com

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: