NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE
Poland matters
1156 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB BEZ BLOKADY
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
Pfizer / BioNTech rozpoczyna eksperyment szczepień na 4000 ciężarnych kobiet ☀Autor Gabi☀
MARCIN BUSTOWSKI - JEGO PARTIA POLITYCZNA - CZYLI O CO WALCZYMY I Z KIM WALCZYMY
MINISTERSTWO SPRAW WEWNĘTRZNYCH I ADMINISTRACJI - Z DNIA 18.02.2021 -DECYZJA W SPRAWIE JANA ZBIGNIEWA POTOCKIEGO
DZIŚ O 24.00 - POLSKA ZAMYKA SIĘ GRANICE ZAMKNIETE DLA NIE ZASZCZEPIONYCH OBCOKRAJOWCÓW
Policjanci przerażeni widmem odszkodowań, które mogą być zmuszeni wyrokami sądowymi wypłacić !!  ☀Autor Gabi☀
MACIEJ MACIAK - NOWA SIŁA POLITYCZNA "RUCH MACIAKA" - SZCZEGÓŁY PROJEKTU
GRANICA POL-DE - CZY DO PRZEKROCZENIA POTRZEBNE JEST ŚWIADECTWO ZASZCZEPIENIA
Gdy książę Filip umrze, rozpocznie się operacja „Forth Bridge” ☀Autor Gabi☀
CZERWONE

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Polki i Polacy coraz bardziej podzieleni politycznie

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Tak przynajmniej uważa społeczeństwo. Wynika to z badania zamówionego przez Gazetę Wyborczzą. Ankieterzy pytali o opinie na temat polaryzacji na poziomie opinii politycznych.

Wyniki nie były zapewne pocieszające dla redaktorów ze stołecznej ul. Czerskiej, gdyż jako winnego „podziałom w społeczeństwie” respondenci nie wskazali masowo Prawa i Sprawiedliwości. Rzec można, że obciążyli odpowiedzialnością za „skłócanie ludzi” odpowiedzialnością zarówno stronę rządzącą, jak i opozycją bardzo proporcjonalnie.

Z badania przytaczanego przez gazetę wynika, że wskazując winnego tego stanu rzeczy Polacy skrajnie się różnią. 31 proc. wybiera odpowiedź: „dziś to bardziej Prawo i Sprawiedliwość dzieli i skłóca ze sobą Polaków”. Natomiast 26 proc. badanych obwinia za to opozycję.

Co ciekawe jednak, wyraźnie więcej, bo aż 41 proc. twierdzi, że „jedni i drudzy dzielą Polaków w takim samym stopniu”.

Na tej podstawie redaktorzy GW doszli do wiekopomnego wniosku, iż Polska nie dzieli się na dwa, lecz na trzy „plemiona”. Chodzi o to, że na Gazeta odkryła, iż istnieje wcale duża część społeczeństwa, która nie popiera żadnej ze stron bieżącego sporu politycznego głównego nurtu. Oznacza to, że Polki i Polacy zachowali jednak przytomność umysłu lub też ją odzyskują i przestają ekscytować się przesadnie sztuczną wojną pomiędzy PO i PiS.

W artykule na ten temat redaktorzy GW spekulują, iż linia podziału może przebiegać według schematu zwycięzcy transformacji vs. przegrani transformacji. Widać trzeba dwóch kadencji PiS, aby tak „skomplikowane” konkluzje zawitały również w Wyborczej. Potwierdzają to też korelacje zarobkowe wskazane w badaniu.

„Wśród osób o najniższych dochodach, poniżej 1500 zł miesięcznie na rękę, aż 60 proc. głosuje na PiS, a tylko 23 na KO. Wśród najbogatszych zaś wygrywa Koalicja Obywatelska, biorąc 45 proc., (PiS ma 25 proc.). Lewica najlepszy wynik – 15 proc. – osiąga wśród osób o średniowysokich dochodach (2500-4500 zł)” – przeczytać można m.in. w Gazecie Wyborczej. 

Sondaż dla GW przeprowadziła firma Kantar. Warto dodać, iż dane gromadzone były jeszcze przed wyborami parlamentarnymi – w połowie września br.

 

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: