NAJCZĘŚCIEJ OGLĄDANE + NAJNOWSZE
Poland matters
1162 views
POLITYKA 2019
778 views
JACK CALEIB STREAM + FILMY KINOWE
NAJCZĘŚCIEJ CZYTANE
POSEŁ MAJKA UJAWNIA - KULISY SEJMOWE R.P III - SZANTAŻE , KORUPCJA , KARIERY
"Nie daj się dźgnąć szczepionką COVID-19!!!!!, dopóki tego nie przeczytasz!!!!!!
To oni zniechęcają Polki i Polaków do szczepień! ☀Autor Gabi☀
"Oto, jak możesz uniknąć masek i nakazów szczepień!!!!"
Złe wieści dla milionów Polaków.. ☀Autor Gabi☀
Posłuchaj tego doktora i byłego profesora szkoły medycznej o spisku kryminalnym i eksperymentalnych szczepionkach ☀Autor Gabi☀
Szokujące nagrania z Wuhan! Ten materiał miał nie ujrzeć światła dziennego [VIDEO] Włącz napisy PL ☀Autor Gabi☀
Jest zgoda na przywóz z Niemiec do Mirska 54 000 ton odpadów ☀Autor Gabi☀

M-forum A.V Live.

TO PORTAL NA KTÓRYM CODZIENNIE ZNAJDZIESZ PONAD 100 INFORMACJI INFO NIUS W TYM MATERIAŁY CENZUROWANE LUB ZABRONIONE NA INNYCH PORTALACH POPRAWNYCH POOLITYCZNIE WESPRZYJ DOWOLNĄ KWOTĄ ROZWÓJ JEDYNEJ W POLSCE NIEZALEŻNEJ STRONY INFORMACYJNEJ przycisk Przekaż darowiznę poniżej :-) Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników. PORTAL M-FORUM DZIAŁA W TAKIEJ FORMIE NA PODSTAWIE PRZEPISÓW KONSTYTUCJI Art. 54. Zasada wolności poglądów 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Dz.U.1997.78.483 – Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 2 kwietnia 1997 r. W JAKI SPOSÓB MOŻESZ NAM POMÓC – ZOSTAŃ AUTOREM Witam zaproszenie dla Youtuberów , Dziennikarzy , Blogerów do współpracy , sporadyczne publikowanie na stronie M-forum – p.s bardzo ważne dla twórców z Y.T , F.B . VIMEO DAILMOTION – każdorazowe wejście w wasz materiał na naszej stronie , jest zaliczane na wymienionych platformach jako pełne wejście monetyzowene i zaliczane do ruchu na waszej głównej stronie działalnosci przekłada sie to na pozyskiwanie nowych widzów na waszych kanałach i REKLAMIE !

CZERWONE
miejsce-na-reklame.

Arcybiskup Jędraszewski do władz Krakowa: dajcie działkę!

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes

Wydawało się, że ostatnie skandale związane z Kościołem katolickim w Polsce: pedofilia, chciwość kapłanów i mowa nienawiści, spowodują opamiętanie czy choćby choćby chwilową zmianę taktyki. Nic z tego.

MAREK JĘDRASZEWSKI, METROPOLITA ŁÓDZKI / HTTP://ARCHIDIECEZJA.LODZ.PL

Arcybiskup Marek Jędraszewski, do tej pory znany raczej z tego, że tworzył atmosferę wykluczenia i nienawiści wokół środowisk LGBT, postanowił również popisać się w sferze biznesu.

Wysłał do władz Krakowa pismo z prośbą o przekazanie wskazanej przez niego działki pod budowę kościoła. To ziemia w okolicach niegdyś znanego motelu Krak, w doskonałym punkcie miasta. W tym miejscu powstało nowe osiedla z kilkoma tysiącami mieszkańców. Hierarchia krakowska widać uznała, że potrzeba im będzie pilnie posługi religijnej i stąd zapewne pismo Jędraszewskiego. Jeżeli hierarchowie liczą, że na ich prośbę przychylnie spojrzą miejscy radni, to mają ku temu podstawy, bo są oni dość łaskawi dla roszczeń kościoła, a poza tym Kraków jest wyjątkowo poszkodowanym miastem na skutek niepohamowanych żądań poszczególnych podmiotów kościelnych.

Problemy związane z prośbą Jędraszewskiego są dwa. Pierwszy to ten, że mieszkańcy chcą, by w tym miejscu, jak pisze Onet.pl, powstał park. To zrozumiałe, że ludzie mieszkający w betonowych blokowiskach bardzo chcą mieć w okolicy kawałek zieleni dla odpoczynku dla siebie i swoich bliskich. Teraz tli się gotowy konflikt o to, co ma na tym miejscu powstać. Drugi zaś, to taki, że zgodnie z niezrozumiałymi przepisami, kościół kat. ma prawo do gigantycznej bonifikaty w takich wypadkach. Może ona dochodzić do 98 proc. wartości gruntu. Oczywiście, zgodę na to muszą wyrazić radni, lecz warto pamiętać, że są oni dość łaskawi dla roszczeń kościoła, a poza tym Kraków jest wyjątkowo poszkodowanym miastem na skutek niepohamowanych żądań poszczególnych podmiotów kościelnych.

Z ostatniej chwili: rzeczniczka prezydenta Monika Chylaszek oznajmiła, że miasto w ogóle nie rozważa sprzedaży kościołowi wskazanych przez Jędraszewskiego działek, ze względu na roszczenia dawnych właścicieli oraz w związku z tym, że są one własnością gminy i ma tam powstać wspomniany park.

Dalszy ciąg tej sprawy pokaże, na ile polskie państwo potrafi postawić tamę kościelnej chciwości, ponieważ można oczekiwać, że kościół nie cofnie się przed forsowaniem swojej koncepcji i zapewne pójdzie do sądu.

 

zrodlo:strajk.eu

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
miejsce-na-reklame.
CZERWONE

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

%d bloggers like this: