KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

ANTYSEMICKIE WPISY SĘDZIEGO JAROSŁAWA DUDZICZA. JEST ODPOWIEDŹ PROKURATURY

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw

Do KRS wpłynęła informacja z prokuratury dotycząca postępowania w sprawie domniemanych antysemickich wpisów sędziego Jarosława Dudzicza – przekazał w poniedziałek przewodniczący Rady Leszek Mazur. Zapowiedział też, że KRS zajmie stanowisko w tej sprawie na najbliższym posiedzeniu.

O informację dotyczącą śledztwa prowadzonego przez prokuraturę w sprawie wpisów o charakterze antysemickim, które miał w internecie umieszczać członek Krajowej Rady Sądownictwa Jarosław Dudzicz, przewodniczący KRS występował dwukrotnie do Prokuratury Krajowej.

Jak przekazał sędzia Mazur, w piątek do KRS wpłynęło pismo z Prokuratury Krajowej, w którym udzielono ogólnej informacji o stanie postępowania w tej sprawie. „Prokuratura potwierdziła fakt prowadzenia takiego postępowania. PK wskazuje, że sędzia Dudzicz występuje w nim w charakterze świadka oraz, że prowadzone są intensywne i wszechstronne czynności procesowe w tym z udziałem biegłych” – powiedział sędzia Leszek Mazur.

Przewodniczący KRS podkreślił przy tym, że Prokuratura Krajowa nie poinformowała o terminie ewentualnego zamknięcia tego postępowania.

Sędzia Mazur zaznaczył też, że na najbliższym posiedzeniu, zaplanowanym na początek listopada, komisja etyki wypracuje stanowisko w sprawie doniesień o wpisach Dudzicza i przedstawi je Radzie. Jeszcze na tym samym posiedzeniu Rada ma zająć stanowisko w tej sprawie.

Dudzicz wyraził „stanowczy sprzeciw i ubolewanie”

W połowie września „Gazeta Wyborcza” podała, że zastępca rzecznika prasowego KRS sędzia Jarosław Dudzicz miał zamieszczać w 2015 r. w internecie pod anonimowym profilem antysemickie wpisy. „Podły, parszywy naród, nic im się nie należy” – taki wpis o Żydach, jak pisał dziennik, umieścił w internecie użytkownik „jorry123”. Jak dodawała „GW”, prokuratorzy „ustalili, że ‚jorry123’ to Jarosław Dudzicz, wtedy jeszcze sędzia Sądu Rejonowego w Słubicach”.

KRS nie zajęła jeszcze oficjalnego stanowiska w sprawie tych doniesień. Rada postanowiła odroczyć zajęcie stanowiska i zdecydowała powrócić do dyskusji po otrzymaniu odpowiedzi z Prokuratury Krajowej. Przewodniczący Rady dwukrotnie występował do PK o przedstawienie Radzie informacji dotyczącej tego śledztwa.

Jeszcze we wrześniu Dudzicz przesłał do prezydium Rady oświadczenie, w którym poinformował m.in. o zawieszeniu swoich działań jako zastępcy rzecznika prasowego KRS. Dudzicz napisał, że w związku z doniesieniami prasowymi o jego „rzekomym udziale w internetowych wypowiedziach, które, jak zostało przedstawione, mogą nosić cechy antysemityzmu”, wyraża z tego powodu „stanowczy sprzeciw i ubolewanie”.

PAP

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: