DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 ILE JESZCZE ZOSTAŁO POLSKI W POLSCE ? RZECZ O KOŃCÓWCE RABUNKU POLSKI !! SZOKUJĄCY TEMAT - stan na koniec roku 2019 !!19 listopada 2019
21.00 START LIVE STREAM

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Egipt ujawnia szczegóły 30 starożytnych trumien znalezionych w Luksorze

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

LUXOR, Egipt (AP) – władze starożytnego Egiptu ujawniły w sobotę szczegóły 30 starożytnych drewnianych trumien odkrytych niedawno w południowym mieście Luksor.

images1

Bez tytułu 3

PLIK – Zdjęcie z pliku dostarczone przez egipskie Ministerstwo Starożytności we wtorek, 15 października 2019 r., Pokazuje egipskiego ministra starożytności Khaleda el-Anany’ego, który patrzy na niedawno odkryte starożytne kolorowe trumny z napisami i obrazami w południowym mieście Luksor w Egipcie. (Egipskie Ministerstwo Starożytności za pośrednictwem AP, plik)

Mostafa Waziri, sekretarz generalny Najwyższej Rady Starożytności, powiedział dziennikarzom, że trumny z napisami i obrazami znaleziono w Nekropolii Asasif na zachodnim brzegu Nilu w pobliżu Luksoru.

Powiedział, że odkryte w zeszłym tygodniu trumny były w dwóch warstwach, z 18 trumnami na 12 innych.

Trumny były przeznaczone dla mężczyzn, kobiet i dzieci z 22. dynastii (945-715 pne) i zostały zebrane i ukryte przez księdza w obawie przed rabunkiem, powiedział Waziri.

Minister starożytności Khaled el-Anany powiedział, że mumie znalezione w trumnach obejmowały 23 dorosłych mężczyzn, pięć dorosłych kobiet i dwoje dzieci. Powiedział, że trumny zostały „wyjątkowo pomalowane i zachowane”. Jego służba określiła je jako jedno z „największych i najważniejszych” odkryć ostatnich lat.

Archeolodzy otworzyli trumny mężczyzny i kobiety owinięte w tkaniny. Ich płeć można rozróżnić po kształcie dłoni, powiedział Waziri, który wyjaśnił, że starożytne kobiety były pochowane z otwartymi rękami, podczas gdy męskie ręce były zamknięte.

Dwie mumie wydawały się być dobrze zachowane, a zewnętrzne opakowania wciąż były nietknięte, całkowicie zakrywając ich twarze i ciała.

El-Anany powiedział, że trwają dalsze wykopaliska na nekropolii, w tym grobowce z okresu środkowego, nowego królestwa i późnych okresów (1994 pne do 332 pne).

Powiedział, że trumny zostaną przeniesione w listopadzie do Muzeum Wielkiego Egiptu, które Egipt buduje w pobliżu słynnych piramid w Gizie w Kairze. Muzeum jest budowane od ponad dekady i ma na celu zaprezentowanie starożytnych skarbów Egiptu, a jednocześnie przyciągnięcie turystów do finansowania przyszłego rozwoju. Władze podały, że muzeum zostanie otwarte w przyszłym roku.

Odkrycie trumien jest najnowszym z serii nowych znalezisk, za którymi Egipt szukał rozgłosu w nadziei ożywienia swojego kluczowego sektora turystyki, który został bardzo dotknięty zawirowaniami po powstaniu w 2011 r., Które obaliło długoletniego autokratę Hosniego Mubaraka.

___

Magdy zgłosiła się z Kairu.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: