TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

live-stream pobrane (1).png

Najnowsze: Australia nie odzyska uchodźców w zawieszeniu broni

BEIRUT (AP) – Najnowsze informacje o inwazji Turcji na północ Syrii (zawsze lokalnie):

03:15

Australia wykluczyła wydobywanie dziesiątek australijskich kobiet i dzieci z obozów dla uchodźców podczas zawieszenia broni w Syrii.

PropellerAds

Minister spraw wewnętrznych Australii Peter Dutton powiedział w piątek, że sytuacja jest zbyt niebezpieczna, aby wysłać australijskie wojska lub urzędników do rozdartego wojną narodu.

Dutton mówi, że ma nadzieję, że zawieszenie broni doprowadzi do trwałego pokoju.

W obozie dla uchodźców al-Hawl w północnej Syrii przetrzymywanych jest około 46 kobiet i dzieci z Australii, które uciekły z terytorium państwa islamskiego.

Osiem australijskich potomków dwóch zabitych bojowników grupy Islamskiego Państwa zostało usuniętych z Syrii w czerwcu, jedynej zorganizowanej repatriacji Australii ze strefy konfliktu.

___

23:40

Prezydent Turcji odpowiedział na tweeta Donalda Trumpa, w którym przywódca USA twierdzi, że umowa o zawieszeniu broni między Turcją a USA uratuje miliony istnień ludzkich.

W swojej odpowiedzi Recep Tayyip Erdogan napisał na Twitterze w czwartek: „Pan Prezydencie, wiele więcej ludzi zostanie uratowanych, gdy pokonamy terroryzm, który jest największym wrogiem ludzkości. ”

Odpowiedź Erdogana nadeszła kilka godzin po tym, jak USA i Turcja zgodziły się na pięciodniowe zawieszenie broni w północnej Syrii, podczas którego bojownicy kurdyjscy wycofają się do około 20 mil od granicy z Turcją. Turcja uważa syryjskich kurdyjskich bojowników za terrorystów ze względu na ich powiązania z zakazanymi kurdyjskimi rebeliantami walczącymi w Turcji.

Porozumienie to wydawało się znaczącym przyjęciem pozycji Turcji w tygodniowym konflikcie.

___

23.25

Organizacja Narodów Zjednoczonych twierdzi, że sekretarz generalny Antonio Guterres z zadowoleniem przyjmuje wszelkie wysiłki mające na celu zmniejszenie eskalacji sytuacji w północno-wschodniej Syrii i ochronę ludności cywilnej.

Rzecznik ONZ Stephane Dujarric powiedział w krótkim oświadczeniu w czwartek, że „sekretarz generalny uznaje, że jest jeszcze długa droga do skutecznego rozwiązania kryzysu w Syrii”.

Dujarric powiedział, że Guterres zdaje sobie sprawę z dyskusji między wiceprezydentem USA Mike Pence i prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, która doprowadziła do ogłoszenia pięciodniowego zawieszenia broni.

Turcja rozpoczęła ofensywę przeciwko bojownikom kurdyjskim, którzy byli sprzymierzeni z siłami USA w ich kampanii przeciwko ekstremistycznej grupie Państwa Islamskiego. Inwazja rozpoczęła się po tym, jak prezydent USA Donald Trump ogłosił wycofanie sił amerykańskich z północnej Syrii.

___

23:09

Dowódca sił dowodzonych przez Kurdów w Syrii powiedział Kurdish TV, że będą przestrzegać porozumienia o zawieszeniu broni ogłoszonego w Ankarze przez wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a.

Mazloum Abdi mówi Ronahi TV, że zasięg zawieszenia broni rozciąga się na 100 km (60 mil) od miasta Tal Abyad do Ras al-Ayn.

Wydawało się to być sprzeczne z naciskiem Turcji, że jej „bezpieczna strefa”, z której muszą zostać usunięte siły kurdyjskie, powinna rozciągać całą długość granicy od rzeki Eufrat do Iraku.

„Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by osiągnąć sukces w zawieszeniu broni”, powiedział Mazloum w czwartek, opisując to jako „wstępne porozumienie”.

USA i Turcja zgodziły się na pięciodniowe zawieszenie broni w północnej Syrii, podczas którego bojownicy kurdyjscy wycofają się na odległość około 20 mil od granicy z Turcją.

Porozumienie to wydawało się znaczącym przyjęciem pozycji Turcji w tygodniowym konflikcie.

___

22:50

Przewodniczący Rady Bezpieczeństwa ONZ twierdzi, że zawieszenie broni dla ataków Turcji na kurdyjskich bojowników w północnej Syrii byłoby „wspaniałą rzeczą, gdyby tak się stało”.

Ambasador ONZ RPA Jerry Matjila, prezydent tego miesiąca, powiedział dziennikarzom w czwartek, że członkowie czekają na szczegóły.

USA i Turcja zgodziły się w czwartek na pięciodniowe zawieszenie broni, które, jak powiedział wiceprezydent USA Mike Pence, miało na celu zakończenie rozlewu krwi z ofensywy wojskowej Turcji, która nastąpiła po wycofaniu wojsk amerykańskich.

Matjila powiedział, że zawieszenie broni da partiom „szansę na powrót na ścieżkę polityczną” i zachęci do pierwszego spotkania 150-osobowego komitetu, który opracuje nową konstytucję dla Syrii 30 października.

„Jeśli tak się stanie, myślę, że jest to krok w dobrym kierunku” – powiedział Matjila.

___

22:30

Minister spraw zagranicznych Rosji mówi, że Moskwa będzie próbowała promować porozumienie, które pomoże Turcji zabezpieczyć granicę, zapewniając jednocześnie integralność terytorialną Syrii.

Siergiej Ławrow powiedział, że Rosja będzie pracować nad „rozwiązaniem problemu kurdyjskiego poprzez dialog między przywódcami kurdyjskimi a prawowitym rządem w Damaszku”. Dodał, że przyszłe porozumienie musi zapewnić „integralność terytorialną Syrii i interesy bezpieczeństwa Turcji”.

Rosja rozmieściła swoje siły na północy Syrii jako siły buforowe w obliczu Turków po wycofaniu wojsk amerykańskich.

Ławrow rozmawiał z Interfaxem w czwartek, zanim wiceprezydent USA Mike Pence powiedział po rozmowach z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem, że Turcja zgodziła się na zawieszenie broni w Syrii, aby umożliwić wycofanie się Kurdów ze strefy bezpieczeństwa 20 mil na południe od granicy z Turcją.

___

21:50

Turecki minister spraw zagranicznych Mevlut Cavusoglu powiedział, że Stany Zjednoczone zaakceptowały „wagę i funkcjonalność” „bezpiecznej strefy”, od dawna popieranej przez Turcję, i mówi, że tureckie siły zbrojne będą kontrolować taką strefę na podstawie porozumienia zawartego ze Stanami Zjednoczonymi.

Cavusoglu w czwartek nalegał, aby Turcja zgodziła się na „pauzę” w walce, odrzucając termin zawieszenia broni, który, jak powiedział, jest możliwy tylko między „dwiema uprawnionymi stronami”.

„Zatrzymamy naszą operację dopiero po odejściu elementów terrorystycznych”, dodał Cavusoglu.

Cavusoglu dodał: „Ta pauza nie oznacza, że nasi żołnierze i nasze siły się wycofają. Pozostajemy tam i nadal tam jesteśmy. ”

Cavusoglu przemawiał w czwartek po ponad czterech godzinach rozmów między delegacjami pod przewodnictwem tureckiego prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana i wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a na temat ofensywy Turcji w północno-wschodniej Syrii.

___

20.00

Turecka agencja informacyjna twierdzi, że od początku tureckiej wtargnięcia do północno-wschodniej Syrii zginęło 71 bojowników opozycji syryjskiej wspieranych przez Turcję.

Agencja Anadolu powiedziała w czwartek, że kolejne 207 bojowników zostało rannych w starciach od czasu rozpoczęcia ofensywy 9 października.

Siedmiu bojowników zginęło w czwartek w „gwałtownych walkach”, które miały miejsce w pobliżu miejscowości Tal Abyad i Ras al Ayn, donosi Anadolu. Raport mówi, że 20 innych zostało rannych.

Turcja twierdzi, że zamierza stworzyć „bezpieczną strefę” wzdłuż swojej granicy, która byłaby oczyszczona z syryjskich kurdyjskich bojowników, których uważa za terrorystów.

Tureccy urzędnicy twierdzą, że od początku wtargnięcia zginęło sześciu tureckich żołnierzy. Zginęło także co najmniej 20 cywilów.

___

18:05

Prezydent Francji Emmanuel Macron wzywa swoich partnerów z Unii Europejskiej do zjednoczenia się, potępiając inwazję Turcji na północną Syrię i ostrzega, że wtargnięcie może zrewitalizować tak zwaną grupę Państw Islamskich.

Przemawiając w czwartek w Brukseli przed szczytem UE, Macron powiedział dziennikarzom, że „chcę, abyśmy ponownie przemówili jednym, jasnym i stanowczym głosem, aby potępić ten atak”.

Wzywa on blok 28 państw, aby zgodził się „wspólnie powstrzymać eksport broni do Turków”.

Macron mówi, że UE powinna współpracować z głównymi partnerami międzynarodowymi „, aby położyć kres tej ofensywie, która dziś tworzy prawdziwy dramat humanitarny i grozi wznowieniem Daesh

___

17.00

Prezydent Syrii Bashar Assad zniszczył turecką „zbrodniczą agresję” w Syrii, przysięgając, że Damaszek zareaguje na ofensywę.

Assad wypowiedział się w czwartek w Damaszku, przyjmując irackiego doradcę ds. Bezpieczeństwa narodowego Faleha al-Fajjada, który odwiedza Syrię.

Istnieją obawy, że turecki atak na bojowników kurdyjskich może doprowadzić do wznowienia działalności przez grupę Państwa Islamskiego, która niegdyś kontrolowała dużą część Iraku i Syrii.

Assad powiedział, że operacja wojskowa jest częścią ambicji prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana i jest prowadzona pod „fałszywymi hasłami”.

Syryjski przywódca ślubował odpowiedzieć na atak Turcji „w dowolnym miejscu w Syrii i przy użyciu wszelkich dostępnych legalnych środków”.

___

16:15

Turecka agencja informacyjna twierdzi, że główny doradca prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana spotkał się z wysłannikiem Rosji w Syrii Aleksandrem Ławrentiewem w Ankarze.

Spotkanie odbyło się w czwartek, kiedy wiceprezydent USA Mike Pence i sekretarz stanu Mike Pompeo przybyli do Turcji, aby naciskać na Turcję, aby zaprzestała ofensywy wojskowej w Syrii.

Agencja Anadolu poinformowała, że Ławrentiew spotkał się z Ibrahimem Kalinem w celu omówienia trwającego najazdu Turcji, a także sytuacji w północnej prowincji Syrii w Idlibie.

Obaj zgodzili się co do potrzeby dalszej współpracy rosyjsko-tureckiej, aby zapobiec zagrożeniu, jakie „wszystkie organizacje terrorystyczne” stanowią dla integralności terytorialnej Syrii, poinformowała agencja.

Erdogan ma spotkać się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Soczi w Rosji w celu omówienia operacji wojskowej.

___

13:55

Kreml mówi, że prezydent Rosji Władimir Putin omówi problemy humanitarne wynikające z operacji wojskowej Turcji w północnej Syrii, kiedy spotka się ze swoim tureckim odpowiednikiem w przyszłym tygodniu.

Putin wyraził zaniepokojenie „możliwymi konsekwencjami humanitarnymi tej operacji” podczas niedawnej rozmowy telefonicznej z Recepem Tayyipem Erdoganem.

Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział w czwartek, że żniwo operacji Turcji, która odbędzie się już dziewiątego dnia, „będzie bardzo ważnym tematem rozmów”. Obaj przywódcy spotkają się we wtorek.

Pieskow powiedział również, że jest zaskoczony ostrym tonem zastosowanym przez prezydenta USA Donalda Trumpa w ostatnim liście do Erdogana, ostrzegając tureckiego przywódcę, aby nie był „twardym facetem”.

Rosyjski rzecznik powiedział: „Taki język nie jest często spotykany w komunikacji przywódców państw. To dość niezwykły list. ”

___

13:35

Minister spraw zagranicznych Iraku mówi, że jego kraj odbierze tylko obywateli Iraku zatrzymanych w Syrii, którzy byli bojownikami grupy państw islamskich i ich rodzin.

W czwartkowe komentarze Mohammeda Ali-Hakima stwierdzono, że kraje macierzyste innych byłych członków IS i ich rodzin powinny podjąć niezbędne środki.

Jego uwagi nastąpiły po spotkaniu z francuskim ministrem spraw zagranicznych Jean-Yves Le Drianem w Bagdadzie i wzbudzały obawy o los tysięcy członków IS trzymanych przez kurdyjskich bojowników w Syrii.

Siły dowodzone przez Kurdyjczyków w Syrii ostrzegają, że mogą nie być w stanie odpowiednio strzec około 10 000 myśliwców IS z powodu trwającej operacji wojskowej Turcji w północnej Syrii, która rozpoczęła się w zeszłym tygodniu. To budzi obawy przed potencjalnymi jailbreakami IS.

Le Drian mówi, że jego wizyta ma na celu omówienie konsekwencji tureckiej operacji, ostrzegając, że „zagraża ona zyskom osiągniętym przeciwko IS”.

___

11:30

Niemiecka kanclerz Angela Merkel ponownie wezwała Turcję do zaprzestania ofensywy wojskowej w Syrii.

Merkel powiedziała w czwartkowym wystąpieniu w parlamencie, że ofensywa „sprawia, że dziesiątki tysięcy, w tym tysiące dzieci, uciekają”.

Nazywa operację wojskową „dramatem humanitarnym o wielkich konsekwencjach geopolitycznych”.

Mówi, że wzmacnia rolę Rosji i Iranu w regionie, i mówi, że konsekwencji tego „nie można dziś ocenić”.

Merkel twierdzi, że zarówno Bliski Wschód, jak i Europa czują się niepewnie, ponieważ więźniowie grupy ekstremistycznej Państwa Islamskiego nie są już odpowiednio chronieni przez siły kierowane przez Kurdów. Siły te zwracają teraz uwagę na inwazję turecką.

Kurdyjscy bojownicy Syrii od 2014 r. Sprzymierzają się z USA, by walczyć z bojownikami IS.

Merkel powtórzyła również, że Niemcy nie dostarczą broni do Turcji.

___

10:55

Dowódca syryjskich sił kurdyjskich dowodzi, że prezydent USA Donald Trump nie sprzeciwił się układowi, który jego grupa zawarła z Rosją i rządem Syrii w celu ochrony przed ofensywą turecką w północno-wschodniej Syrii.

Komandor Mazloum Kobani powiedział Ronahi, kurdyjskiemu kanałowi telewizyjnemu, w późną środę, że Trump zasadniczo udzielił zgody na zawarcie umowy. Kobani i Trump rozmawiali telefonicznie w poniedziałek, dzień po ogłoszeniu porozumienia przez siły kurdyjskie.

Porozumienie nastąpiło po tym, jak Trump nakazał żołnierzom USA odstąpić na bok, gdy Turcja rozpoczęła atak w zeszłym tygodniu. Kurdyjscy bojownicy Syrii od 2014 roku sprzymierzają się ze Stanami Zjednoczonymi, aby walczyć z bojownikami Państwa Islamskiego. Kobani powiedział, że teraz priorytetem jest powstrzymanie inwazji Turcji.

Kobani powiedział, że jego siły zdecydują, co zrobić z zatrzymanymi więźniami IS i ich rodzinami.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: