KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

Kary za zbieranie grzybów. 10 tys. zł to minimum. Lasy najechały watahy barbarzyńców, 5 tys. to za mało

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw
kary-za-niszczenie-grzybow© Provided by Spider’s Web kary-za-niszczenie-grzybow

Ciepłe noce, delikatny deszczyk, a do tego pełnia – wysyp opieniek i gąsek gwarantowany. A ponieważ grzybobranie to nasz sport narodowy, w lasach zaroiło się od rodzin pustoszących wszystko wokół niczym ósma z biblijnych plag.

5000 zł kary za takie zbieranie grzybów to zdecydowanie za mało. Powinno być o wiele więcej. Po inwazji Polaków na bory i olsy zostają całe hektary skopanych okazów, nieważne jadalnych, trujących, chronionych czy nie. Wystarczy, że pan Rysio z sąsiadem nie mają pojęcia, że borowik ceglastopory nie ma nic wspólnego z szatańskim, i traktują go z buta podobnie jak olszówki, gołąbki i wszystkie gatunki muchomorów, nawet tych najpiękniejszych czerwonych w białe kropy.

Pomijając znieczulicę na walory estetyczne, niszczenie owocników to masakra całego leśnego ekosystemu. Bo chociaż jako grzybiarze mocno wyróżniamy się na tle Europy, uchodząc za znawców tematu, to o tym, jak ważną rolę grzyby pełnią, kompletnie nie mamy pojęcia. Bo gdybyśmy cokolwiek o tym wiedzieli, zachowywalibyśmy się zupełnie inaczej.

Bizblog.pl poleca:

Kary za zbieranie grzybów. Mogą ci wlepić nawet 5 tys. zł grzywny Cerber na usługach skarbówki. A spróbuj się nie wpisać. Puszczą cię z torbami 8 mld dol. kary grozi firmie Johnson & Johnson

Zbieranie grzybów. Nie niszczmy gatunków, których nie znamy!

Mykolodzy naliczyli w naszym kraju 14,5 tys. gatunków grzybów. Około 4,5 tys. to te, które rosną w lasach, na łąkach i pastwiskach. Około 1400 z nich to gatunki, które po spożyciu nie są groźne dla człowieka. 200-250 może spowodować zatrucie, a zaledwie kilka z nich jest śmiertelnie niebezpiecznych dla człowieka.

W ściśle powiązanych ze sobą elementach leśnego ekosystemu grzyby pełnią bardzo odpowiedzialną rolę, rozkładając przede wszystkim materię roślinną i zwierzęcą. Stanowią 60-70 proc. wszystkich organizmów pasożytujących na roślinach. Eksperci przekonują, że gdyby nie gatunki rozkładające drewno, to to w ciągu 30 lat zabrakłoby na kuli ziemskiej dwutlenku węgla (!), fotosynteza by zamarła, a rośliny zaczęły wymierać. Jako pasożyty pełnią ważną rolę w selekcji naturalnej, bo eliminują ze środowiska organizmy osłabione, tworząc miejsca dla nowych zdrowych osobników.

„Bardzo ważne jest, by nie zbierać gatunków, których nie znamy, nie niszczyć owocników, a zbierając grzyby, nie grabić ściółki, nie robić tego w sposób destrukcyjny. Każdy gatunek ma swoją rolę, więc nie wolno niszczyć ich bezmyślnie – wyjaśniła w rozmowie z Polską Agencją Prasowej dr hab. Małgorzata Ruszkiewicz-Michalska.

Kary za niszczenie grzybów. Od 500 do 5000 zł

Teraz możecie sobie wyobrazić, jakie spustoszenie sieją jesienne inwazje Polaków na bory. W 2014 roku Minister Środowiska wydał rozporządzenie, wymieniając 232 gatunki grzybów, które znalazły się się pod ochroną. Na liście znalazł się między innymi borowik szatański, choć coraz rzadszy, to bezlitośnie tępiony przez gawiedź udającą grzybiarzy.

© Dostarczane przez ProBIZ Przemysław PająkLista chronionych gatunków opublikowanych przez Minister Środowiska.

Generalnie delikwent złapany na gorącym uczynku w czasie znęcania się nad grzybnią jakiegokolwiek gatunku, może spodziewać się mandatu w wysokości 500 zł.

Sęk w tym, że część homo sapiens zapuszczająca się w knieje trenuje na grzybach wykonywanie rzutów karnych i wolnych, a to powinno się zakończyć sprawą w sądzie i grzywną w wysokości 5000 zł.

Można sobie pomarzyć. Kary za leśny wandalizm są w Polsce czysto teoretyczne. 1000 funkcjonariuszy Straży Leśnej (co z tego, że wyposażonych w broń?) to zdecydowanie za mało, żeby przywołać do porządku towarzystwo żądne prawdziwków i rydzów, a wszystko inne niszczące. Na 7,3 mln ha lasów należących do państwa są niemal tak rzadkimi okazami jak drobnoporek miękki czy kustrzebianka klonowa.

W dodatku strażnicy mają o wiele większe problemy niż grzybiarze. Na co dzień muszą się zmagać ze złodziejami drewna, kłusownikami, amatorami quadów, motocrossu oraz z włościanami notorycznie wywożącymi śmieci do lasu.

Z tego wynika, że nie czeka nas nic dobrego…

msn

One thought on “Kary za zbieranie grzybów. 10 tys. zł to minimum. Lasy najechały watahy barbarzyńców, 5 tys. to za mało

  1. no tutaj pewna prawda,bo już widziałem podeptane dziś,rozwalone,a przecież zwierzęta też się żywią i chcą widzieć nawet takie

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: