TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1441102 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

USA przenosi 2 członków brytyjskiego IS zwanych „Beatlesami” z Syrii

WASHINGTON (AP) – Dwóch brytyjskich bojowników uważanych za członków grupy Państwa Islamskiego, która ścięła zakładników i była znana jako „The Beatles”, została wywieziona z aresztu w Syrii i przebywa w amerykańskim areszcie, jak podali w środę amerykańscy urzędnicy.

Prezydent Donald Trump powiedział wcześniej w środę, że USA przeniosły niektórych więźniów Państwa Islamskiego w obawie, że niektórzy mogą uniknąć aresztu, gdy Turcja atakuje północno-wschodnią Syrię.

Dwaj mężczyźni, El Shafee Elsheikh i Alexanda Amon Kotey, wraz z innymi brytyjskimi dżihadystami, rzekomo stworzyli komórkę IS o pseudonimie „The Beatles”, utrzymując jeńców z powodu angielskich akcentów. W 2014 i 2015 r. Bojownicy przetrzymywali w Syrii ponad 20 zachodnich zakładników i torturowali wielu z nich. Ścięto siedmiu amerykańskim, brytyjskim i japońskim dziennikarzom i pracownikom pomocowym oraz grupie syryjskich żołnierzy, szczycąc się rzezią w filmach wydanych na całym świecie.

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że obaj zostali wywiezieni z Syrii przez amerykańskie wojsko i organy ścigania, aby upewnić się, że nie uciekną, jeśli bezpieczeństwo ulegnie awarii w wyniku wtargnięcia Turcji. Do tej pory są jedynymi dwoma bojownikami IS usuniętymi z Syrii przez USA, ale urzędnicy twierdzą, że w razie potrzeby można by również przenieść inne osoby.

Inny urzędnik powiedział, że dwóch mężczyzn zabrano do Iraku z dużą dozą ostrożności, dodając, że Stany Zjednoczone są nadal w pełni zaangażowane w doprowadzenie ich do odpowiedzialności.

Urzędnicy przemawiali pod warunkiem anonimowości w celu omówienia ruchów wojskowych.

Turcja atakuje wspierane przez USA Syryjskie Siły Obronne, siły kurdyjskie, które walczyły z grupą Państwa Islamskiego wraz z wojskami amerykańskimi i są teraz odpowiedzialne za ochronę tysięcy zatrzymanych bojowników.

Ale oczekuje się, że ochrona tych więźniów będzie teraz mniej priorytetem dla sił kurdyjskich, gdy pędzą, by bronić swojego terytorium przed inwazją tureckiego wojska.

Trump powiedział dziennikarzom w Białym Domu, że niektóre z „najbardziej niebezpiecznych” zostały przeniesione, ale nie podał żadnych szczegółów. Chociaż do tej pory tylko dwie osoby zostały relokowane, ale tysiące innych osób zatrzymanych w grupie Państw Islamskich pozostaje w areszcie i nie ma bezpośrednich obaw, że Kurdowie całkowicie porzucą obiekty.

„Umieszczamy je w różnych miejscach, gdzie jest to bezpieczne” – powiedział Trump.

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że niektórzy Kurdowie opuścili więzienia, aby dołączyć do walki, ale nie uciekli licznie. Urzędnicy powiedzieli, że operacje przeciwko pozostałym członkom grupy Państwa Islamskiego są wstrzymane po inwazji w środę przez Turcję, która postrzega Kurdów jako zagrożenie i próbuje stworzyć strefę buforową między terytorium posiadanym przez SDF a granicą syryjską.

Dwóch Brytyjczyków zostało schwytanych w styczniu we wschodniej Syrii przez siły kurdyjskie podczas rozpadu IS. Ich zatrzymanie zapoczątkowało debatę w USA i Europie na temat ścigania obywateli, którzy przystąpili do IS.

Wśród zabitych dziennikarzy był Amerykanin James Foley, który był pierwszy, a następnie Amerykanie Steven Sotloff i Peter Kassig, brytyjscy pracownicy pomocy David Haines i Alan Henning oraz japońscy dziennikarze Haruna Yukawa i Kenji Goto. Ścinanie, często przeprowadzane przed kamerą, przeraziło świat wkrótce po tym, jak IS przejęło znaczną część Iraku i Syrii w 2014 roku.

W marcu siły kurdyjskie i amerykańskie oczyściły ostatnich członków grupy Państwa Islamskiego z pozostałości po deklarowanym przez siebie kalifacie, który kiedyś rozprzestrzenił się na znaczną część Iraku i Syrii.

Urzędnicy amerykańscy powiedzieli, że siły amerykańskie nie biorą udziału w patrolach w poszukiwaniu bojowników grup Państwa Islamskiego, ponieważ ich kurdyjscy partnerzy są bardziej skoncentrowani na walce z Turcją. Ale powiedzieli, że operacje w USA mogą się szybko wznowić w razie potrzeby.

Około 30 do 50 żołnierzy amerykańskich zostało odsuniętych z drogi z dwóch placówek w regionie przygranicznym. Istnieje szereg sił amerykańskich w innych bazach poza tak zwaną strefą bezpieczną, a także w Manbij i innych miejscach w całym kraju. Nie zostały przeniesione, ale pozostają głównie na miejscu, aby uniknąć ataków.

W Syrii przetrzymywanych jest około 2500 zagranicznych bojowników Państwa Islamskiego, a także około 10 000 bojowników z Syrii i Iraku.

Trump i inni urzędnicy amerykańscy wielokrotnie naciskali na inne narody w Europie i na Bliskim Wschodzie, aby zabrać zatrzymanych z ich krajów. Ale międzynarodowi przywódcy byli w dużej mierze niechętni i nie spieszyli się z powrotem.

„Nawiasem mówiąc, powinni wrócić, powinni wrócić do Europy. Wielu z nich pochodziło z Europy. I powinni wrócić do Niemiec i Francji – powiedział w środę Trump.

Trump powiedział, że inni przywódcy powiedzieli mu, że nie chcą zatrzymanych.

„My też ich nie chcemy” – powiedział. „Nikt ich nie chce, ale są źli i ktoś musi nad nimi czuwać”.

__

Powiązani pisarze prasowi Sarah El Deeb w Bejrucie i Eric Tucker w Waszyngtonie przyczynili się do powstania tego raportu.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: