M-forum A.V Live.

ARTYKUŁY PRASOWE , NIUS INFO , POLITYKA GOSPODARKA, POLSKA I ŚWIAT , FILMY , REPORTAŻE , STREAM LIVE ZAŁÓŻ WŁASNE AUTORSKIE KONTO I PUBLIKUJ BEZ CENZURY FELIETONY ARTYKUŁY FILMY DOKUMENTY MATERIAŁY PRASOWE WŁASNE

pobrane (1).png

Umysł na diecie

miejsce-na-reklame.

Jedną piątą przyjmowanego pokarmu zużywa mózg. Tak jak nasze ciało, wymaga on odpowiedniego odżywienia. Dieta to jeden z naturalnych i prostych sposobów na poprawę zdrowia i kondycji mózgu. Dlatego warto sięgnąć po jadłospis, który eksperci nazywają dietą Mind.

Umysł na diecieWarzywa liściaste to coś, czego trzeba naszemu mózgowi! (Fot. Getty Images)

Zespół naukowców z Rush University Medical Center w Chicago opracował dietę będącą połączeniem diety śródziemnomorskiej i diety DASH. Program żywienia nazwany po prostu Mind (Umysł), ma wspomóc zachowanie zdrowia i dobrej kondycji mózgu.

Z jednej strony naukowcy sięgnęli po jeden z najzdrowszych modeli żywienia – dietę śródziemnomorską – obfitującą w świeże ryby, warzywa, owoce, zdrowe tłuszcze; z drugiej zaś wykorzystali elementy z diety DASH, opracowanej przez amerykańskich naukowców w celu zapobiegania nadciśnieniu tętniczemu.

Czerpiąc z obu modeli żywienia, stworzono dietę dla mózgu, która zakłada spożycie: roślin strączkowych, owoców jagodowych, zielonych warzyw liściastych, orzechów, oliwy z oliwek, warzyw, drobiu, produktów pełnoziarnistych.

Ponieważ dieta Mind bazuje na produktach roślinnych, zawiera wiele składników odżywczych, które utrzymują zdrowie mózgu i zapobiegają pogorszeniu funkcji poznawczych. Dieta ta dostarcza witamin E i C, które są przeciwutleniaczami, które chronią mózg przed uszkodzeniem przez wolne rodniki.

Jagody, truskawki – pamiętajmy o nichj w naszej diecie… (Fot. Getty Images)

Ponadto zielone warzywa liściaste są bogate w witaminy B6, B12 i kwas foliowy, które poprawiają funkcje poznawcze. Witamina K, która występuje również w zielonych warzywach, również przyczynia się do zapobiegania chorobie Alzheimera.

Jagody, które są zalecane w diecie Mind, zapewniają również silne korzyści dla zdrowia mózgu. Poprzednie badania wykazały, że jagody, zwłaszcza jagody i truskawki, wpływają na poprawę pamięci. Te owoce są bogate w flawonoidy, zwłaszcza antocyjany, które działają przeciwko dwóm głównym przyczynom choroby Alzheimera: uszkodzeniom i stanom zapalnym wywołanym stresem oksydacyjnym.

Witamina B12 i kwasy omega-3 znajdujące się w rybach również pomagają poprawić zdrowie mózgu. Kwasy tłuszczowe omega-3, są niezbędne do prawidłowej budowy mózgu i utrzymania funkcji.

Dieta Mind dostarcza również wytycznych dotyczących tego, jakich pokarmów należy unikać. Należą do nich masło, ser, smażone jedzenie, ciastka, czerwone mięso i słodycze. Te produkty są bogate w cukry i tłuszcze trans, które są szkodliwe zarówno dla umysłu, jak i ciała. Spożycie tych pokarmów jest powiązane z wieloma chorobami, w tym chorobą Alzheimera, rakiem, cukrzycą, otyłością i chorobami serca.

zrodlo:londynek.net

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

REKLAMA 300 X300.jpg
%d bloggers like this: