Brudna gra Kaczyńskiego.

Prof. Jan Szyszko został znaleziony martwy w środę. Było to zaledwie dwa dni po aferze jaką wywołały słowa polityka PiS o żłobkach. Minister stwierdził, że żłobki i przedszkola to wymysł komunistów, a ich brak to urojony problem. – Żłobki i przedszkola to sprawy chwilowe, jako spuścizna po poprzednim systemie komunistycznym, no i po Platformie Obywatelskiej – przekonywał Szyszko.

Wypowiedź czołowego polityka PiS wywołała burzę i panikę wśród rodziców, dla których likwidacja żłobków i przedszkoli to poważny problem.

Początkowo politycy PiS milczeli w sprawie śmierci swojego kandydata. Jednak już po południu głos zabrał prezes PiS Jarosław Kaczyński. – Odszedł nasz stary kolega, wieloletni towarzysz naszej drogi, prawie 30 lat. Odszedł przedwcześnie, nagle. Odszedł w szczególnych okolicznościach. Majestat śmierci nie pozwala mi dzisiaj o tym mówić, ale trzeba będzie o tym powiedzieć, bo to nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz – stwierdził Kaczyński.

Maciej Świrski@Maciej_Swirski

Jeżeli można powiedzieć o kimś w Polsce, że został zaszczuty przez media – to właśnie o ś.p. Panu Prof. Janie Szyszko. I jeśli ta śmierć miała jakiś związek z wczorajszymi wypowiedziami TVN na Jego temat to obciąża to sumienia tych „dziennikarzy” wyspecjalizowanych w nagonkach.

Jacek Nizinkiewicz@JNizinkiewicz

Niestosowne. https://twitter.com/wpolityce_pl/status/1181949374848483328 

wPolityce.pl@wPolityce_pl

Prezes @pisorgpl #Kaczyński: „Prof. #Szyszko odszedł przedwcześnie, w szczególnych okolicznościach. To nie był przypadek, że akurat dzisiaj, że akurat teraz” https://wpolityce.pl/polityka/467550-prezes-pis-smierc-prof-szyszko-nie-jest-przypadkiem 

Po sugestii, że śmierć Szyszko nie była przypadkowa opozycję i niezależne media zaatakowała rządowa telewizja, obarczając ich winą.

Kamil Dziubka

@KamilDziubka

Jesteście obrzydliwi. Tak, do was z TVP mówię. Po ludzku jesteście po prostu zerami.

Screenshot_11

Źródło: Do Rzeczy / TVP