TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1438697 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

Super tajfun na drodze do zalania głównej wyspy Japonii

TOKYO (AP) – Japonia przygotowuje się do super tajfunu, który uderzy w regiony środkowe i wschodnie w trzydniowy weekend, z odwołanymi wydarzeniami sportowymi i lotami krajowymi oraz rozdawaniem worków z piaskiem, aby zminimalizować potencjalne szkody spowodowane ulewnymi deszczami i silnymi wiatrami.

9 października 2019 r. Zdjęcie satelitarne wykonane przez satelitę Suomi NPP NASA-NOAA pokazuje tajfun Hagibis zbliżający się do Japonii. Japońska agencja pogodowa ostrzega, że potężny tajfun może w weekend spowodować ulewne deszcze w centralnej Japonii. Tajfun Hagibis wiał wiatr wiejący z prędkością do 270 kilometrów na godzinę (168 mph) w czwartek rano. Oczekuje się, że osłabi się w chłodniejszych wodach, gdy zbliża się do głównej wyspy Japonii (NASA Worldview, System danych i informacji o systemie obserwacji Ziemi (EOSDIS) za pośrednictwem AP

Typhoon Hagibis spowodował już odwołanie dwóch meczów Pucharu Świata w Rugby, które miały zostać rozegrane w sobotę. Organizatorzy odwołali mecz Anglia-Francja zaplanowany w Jokohamie pod Tokio i mecz Nowa Zelandia-Włochy w Toyocie w środkowej Japonii.

Organizatorzy odwołali również maraton w Sendai i innych miastach na północy wybrzeża. Może to również dotyczyć wyścigów samochodowych Formuły 1 w Suzuka w środkowej Japonii.

Japońskie Ministerstwo Obrony złomowało pierwsze dwa dni corocznego przeglądu marynarki wojennej w dniach 12-14 października.

Hagibis, co oznacza prędkość w filipińskim, miał maksymalne podtrzymywane wiatry do 270 kilometrów (168 mil) i silniejsze podmuchy w czwartek w południe w pobliżu wyspy Chichi na Pacyfiku, około 1000 kilometrów (620 mil) od południowego wybrzeża Tokio. Poruszał się na północ z prędkością 20 km / h (12 mil na godzinę) i oczekuje się, że osłabi się na chłodniejszych wodach, gdy zbliża się do głównej wyspy Japonii.

Jest to odpowiednik huraganu kategorii 5.

Japońska Agencja Meteorologiczna twierdzi, że tajfun uderzy na brzeg w okolicach Tokio w późną sobotę i wezwała ludzi do podjęcia środków ostrożności, aby uniknąć potencjalnie zagrażającego życiu niebezpieczeństwa. Środkowe wybrzeże Pacyfiku w Japonii może zacząć ulewne deszcze od piątku, podczas gdy wysokie fale i przypływy mogą powodować powodzie.

Linie lotnicze i kolejowe przewidują anulowanie rezerwacji przez wczasowiczów podróżujących w trzydniowy weekend, który obejmuje święto sportowe w poniedziałek. Wszystkie linie lotnicze Nippon Airways poinformowały, że uziemiają wszystkie loty krajowe w sobotę na międzynarodowych lotniskach Haneda i Narita w Tokio.

W zależności od ruchu tajfunu All Nippon Airways i Japan Airlines poinformowały, że mogą odwołać loty już w piątek.

Zdjęcie z 9 października 2019 r. Pokazuje pokryte dachami dachy domów uszkodzonych przez tajfun Faxai w Kyonan, niedaleko Tokio. Japońska agencja pogodowa ostrzega, że potężny tajfun może w weekend spowodować ulewne deszcze w centralnej Japonii. (Kyodo News via AP)

Zbliżający się tajfun rozprzestrzenia strach, szczególnie w Chiba, niedaleko Tokio, które zostało dotknięte przez Typhoon Faxai w zeszłym miesiącu, a wielu mieszkańców wciąż wraca do zdrowia po zniszczeniach w swoich domach. Tajfun rozerwał wiele biegunów elektrycznych i zatrzasnął kable, powodując rozległe awarie, które trwały przez tygodnie, przyczyniając się do chorób cieplnych i innych problemów zdrowotnych wśród osób starszych.

Sekretarz generalny gabinetu Yoshihide Suga, podczas regularnej konferencji prasowej, powiedział, że rząd zrobi wszystko, co w jego mocy, i wezwał mieszkańców w pobliżu trasy tajfunu do wczesnego podjęcia środków ostrożności.

W niektórych miejscach rozpoczęły się przygotowania.

Lokalne biura w mieście Chiba rozpoczęły dystrybucję bezpłatnych worków z piaskiem, aby chronić przed powodzią. Miasto ostrzegło również przed przerwami w dostawie prądu spowodowanymi potencjalnym zniszczeniem tajfunu i wezwało mieszkańców do zapewnienia wystarczającej ilości jedzenia, wody i naładowania telefonów.

W Chofu na zachodnich przedmieściach Tokio pracownicy w remoncie ratusza wzmocnili rusztowania i umieścili siatki ochronne, aby zapobiec zrzuceniu sprzętu i materiałów budowlanych.

Japońska telewizja NHK powiedziała, że ​​w czwartek w winnicy w Yamanashi na północ od Tokio pracownicy wybrali winogrona w czwartek, aby uratować je przed tajfunem.

East Japan Railway Co. poinformowało, że może zawiesić usługi na większości lokalnych linii i pociągów pociskowych w Tokio przed przybyciem tajfunu.

Japonia jest regularnie nawiedzana przez burze na Pacyfiku, w tym we wrześniu w Faxai. W zeszłym roku Typhoon Jebi zalał terminal i pas startowy na międzynarodowym lotnisku w Kansai.

___

Ta historia poprawia pisownię miejsca meczu rugby.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: