DZIŚ NA ŻYWO - 21.00 -PIOTR RYBAK vs DYREKTOR MUZEUM OŚWIĘCIMSKIEGO AUSCHWITZ - 21,30 ALEKSANDER JABŁONOWSKI & JACK CALEIB13 listopada 2019
7 godzin pozostało.

M-forum A.V Live.

Najnowsze informacje , Polska i świat artykuły przedruki filmy zdjęcia i dokumenty.Unikatowe informacje i materiały które na innych portalach są cenzurowane z przyczyn politycznej poprawności..Do dyspozycji czytelników i widzów chat obsługujący wszystkie formaty multimediów które można załączać w dyskusji.Ponadto możliwość zakładania indywidualnych imiennych kont z możliwością publikowania wszelkich materiałów i multimediów BEZ CENZURY

Raport: Młodzi Polacy niezainteresowani sprawami politycznymi

OCEŃ TEN WPIS !
DZIĘKUJĘ ZA OCENĘ

Blisko 91 proc. młodych Polaków ocenia swój poziom zainteresowania polityką jako mały lub bardzo mały, a 60 proc. nie posiada sprecyzowanych poglądów politycznych – wynika z raportu ‚Polityczny portret młodych Polaków w 2019 r.’. Udział w wyborach parlamentarnych deklaruje jednocześnie większość (62,2 proc.) młodych.

Raport: Młodzi Polacy niezainteresowani sprawami politycznymiMłodzi Polacy wykazują dużą apolityczność. (Fot. Getty Images)

Raport „Polityczny portret młodych Polaków w 2019 r.” został przygotowany przez Centrum Badań Marketingowych INDICATOR w ramach projektu realizowanego przez Fundację Konrada Adenauera i politologa Adama Kądzielę. W badaniu przyjęto, że osoba młoda to ta, która posiada czynne prawo wyborcze (18 lat) i nie ukończyła 30. roku życia.

Z badania wynika, że 90,7 proc. młodych Polaków ocenia swój poziom zainteresowania polityką jako mały lub bardzo mały. Głównymi czynnikami wpływającymi na brak zaangażowania młodych w życie polityczne są: negatywny obraz życia politycznego (32,9 proc.) i brak poczucia wpływu na rzeczywistość (25,proc.) oraz niski poziom debaty publicznej (23,9 proc.).

Większość młodych ludzi w Polsce czuje się sfrustrowana niskimi zarobkami. (Fot. Getty Images)

60,1 proc. młodych Polaków nie posiada sprecyzowanych poglądów politycznych. Po 9,8 proc. deklaruje zaś poglądy lewicowe i centrowe, 6,5 proc. – prawicowe.

Z raportu wyłania się także negatywny obraz polityków w oczach młodego pokolenia. Działania polityków negatywnie ocenia 63,5 proc. młodych, według 74,1 proc. badanych działania polityków nie są zgodnie z ich oczekiwaniami.

Z badania wynika również, że przed przyszłym rządem młodzi stawiają oczekiwania związane z przede wszystkim z kwestiami podwyższenia płacy minimalnej (76,3 proc.), równouprawnienia płci (70,3 proc.), utrzymania programu 500 plus (54,8 proc.), neutralnego światopoglądowo państwa (49,3 proc.), powszechnego i bezpłatnego dostępu do edukacji przedszkolnej (37,8 proc.), a także rejestracji związków partnerskich (34,1 proc.).

zrodlo:londynek.net

One thought on “Raport: Młodzi Polacy niezainteresowani sprawami politycznymi

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: