KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER
BLOGI I STRONY INTERNETOWE POLECANE PRZEZ M-FORUM

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE DOŁACZ SWOJĄ STRONĘ LUB BLOGA DO PROMOWANYCH I POLECANYCH STRON PRZEZ M-FORUM

CZERWONE

Odmawiają matce Kristiny dostępu do akt. Co jest w telefonie dziewczynki?

The following two tabs change content below.

Gabi

Witam, nazywam się Gabriela Nowak, pracuję jako asystentka  zarządzania i obsługi Klienta w Kancelarii Prawnej,  niedawno w kwietniu 2019 r zostałam Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej w Radzie Miasta - gdzie czynnie reprezentuję interesy mieszkańców, którzy mi zaufali i mnie wybrali ! STOP CENZURZE   UWAŻASZ, ŻE CENZURA - ŁAMIE TWOJE PRAWA RP ?  WESPRZYJ MNIE - W TYM CO ROBIĘ - ♛  z dopiskiem - DAROWIZNA  ! Nest Bank Polska 75187010452078115029220001  Nest Bank zagranica IBAN PL75187010452078115029220001  Kod SWIFT Nest Bank: NESBPLPW   Dziękuję, -  $$$ Pozdrawiam i zapraszam do komentowania ! ♡♡♡  ZOBACZ TAKŻE Nature’s Sunshine 50 lat na rynku! VIDEO - https://youtu.be/MYPR5UHSQvw
Kristina z Mrowin© BRAK Kristina z Mrowin
 

[UWAGA! TKEST MOŻE ZAWIERAĆ TREŚCI NIEODPOWIEDNIE DLA MŁODSZYCH CZYTELNIKÓW]

Pełnomocnik rodziny zamordowanej Kristiny († 10l.) z Mrowin złożył zażalenie do sądu na odmowę udostępniania akta sprawy przez prokuraturę – donosi serwis tvn24.pl. Jak stwierdził, matka zabitej dziewczynki do tej pory nie wie, jak zginęła jej córka. Śledczy tłumaczą się, że m.in. jeszcze nie zbadano telefonu komórkowego Kristiny oraz jej komputera. Teraz sprawę ma rozstrzygnąć sąd.

– Prokurator prowadzący sprawę od początku śledztwa nie zgadza się, żebyśmy zapoznali się z aktami sprawy. Przez takie podejście pokrzywdzona dowiaduje się o sprawie z mediów. Nie wie nawet, jak zginęła jej córka, czy długo cierpiała… To jest koszmar dla matki – powiedział mecenas Sebastian Kujacz w rozmowie z tvn24.pl. – W ciągu 25-letniej praktyki zawodowej nie spotkałem się z sytuacją, żeby pokrzywdzonej odmówiono wglądu do akt – dodaje.

Jak twierdzi pełnomocnik rodziny, prokuratura tłumaczyła się, że jeszcze nie został zbadany telefon komórkowy Kristiny. – Prokurator ma te rzeczy praktycznie od momentu zdarzenia. Fakt, że nie wykonał wszystkich czynności śledczych nie powinien mieć znaczenia w momencie, kiedy chcemy się zapoznać z materiałem zebranym do tej pory – mówi mec. Kujacz.

Do sprawy odniósł się prokurator. – Jednym z zabezpieczonych nośników jest irlandzka karta sim. Pokrzywdzona nie posiadała do niej kodów dostępu PIN i PUK, dlatego prokurator był zmuszony wystąpić w ramach międzynarodowej pomocy prawnej do irlandzkiego operatora. Należy zabezpieczyć korespondencję między pokrzywdzoną, a podejrzanym (matka Kristiny jest ciotką Jakuba A., w której miał być on zakochany – przyp. red.) – powiedział w rozmowie tvn24.pl Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratory Okręgowej w Świdnicy.

Niebawem Sąd Okręgowy w Świdnicy zadecyduje czy rodzina Kristiny otrzyma dostęp do akt. Decyzja będzie prawomocna i nie będzie można się od niej odwołać.

Ograniczony dostęp do akt

Dostępu do akt sprawy nie ma także Jakub A., 22-latek oskarżony o zabicie Kristiny. – Z uwagi na charakter zbrodni dostęp do akt jest mocno ograniczony dla każdego, również dla podejrzanego i jego obrońcy. Prokurator stwierdził, że na obecnym etapie udostępnienie akt pokrzywdzonej może mieć negatywny wpływ na prowadzone postępowanie – tłumaczy Tomasz Orepuk, rzecznik Prokuratory Okręgowej w Świdnicy.

Znany seksuolog zbada mordercę Kristiny

Do końca września miała powstać opinia psychologiczna w sprawie 22-letniego Jakuba A. Termin przedłużono o miesiąc. Jak udało nam się w poniedziałek dowiedzieć, do grona ekspertów dołączył wybitny seksuolog Zbigniew Lew-Starowicz. Na początku lipca śledczy wstępnie ustalili, że morderstwo nie miało podłoża seksualnego, a student obnażając dziewczynkę zrobił to, aby zatrzeć ślady. Czy po opinii seksuologa zostaną zmienione zarzuty? Teraz Jakub A. odpowiada za morderstwo i znieważenie zwłok. – Prokurator zasięgnął opinii 2 psychiatrów. W trakcie sprawy biegli poprosili o dołączenie do zespołu jeszcze psychologa i seksuologa, a także zasugerowali, żeby na biegłego seksuologa powołać prof. Lwa-Starowicza. Teraz czwórka specjalistów wyda jedną, kompleksową opinię – tłumaczy Tomasz Orepuk, rzecznik prokuratury w Świdnicy.

Kristina zaginęła w drodze na lekcję śpiewu 

Przypominamy, 10-letnia Kristina z Mrowin na Dolny Śląsku zaginęła 13 czerwca. Około godziny 13 wyszła ze szkoły w centrum miejscowości i skierowała się do pobliskiego Żarowa, gdzie odbywały się lekcje śpiewu. Jej nieobecność zaniepokoiła koleżankę, która zadzwoniła do matki 10-latki, by powiedzieć, że ta nie dotarła na miejsce. Pani Agnieszka natychmiast zaczęła szukać córki. W akcję włączyła się także szkoła i mieszkańcy. Na bramie miejscowego boiska znaleziono kurtkę Kristiny. Niedługo potem poinformowano o sprawie policję.

Sprawca zadał Kristinie liczne ciosy nożem 

Poszukiwania dziecka trwały kilka godzin. Wieczorem media obiegła informacja, że w oddalonym o 6 km od Mrowin lesie, znaleziono roznegliżowane zwłoki Kristiny. Autopsja potwierdziła, że dziecko zostało zamordowane. Sprawca zadał 10-latce liczne ciosy ostrym narzędziem w klatkę piersiową oraz szyję. Podejrzanego Jakuba A. zatrzymano 16 czerwca we Wrocławiu w domu należącym do jego rodziny. Jedną z hipotez śledczych jest ta, że zabił, bo Kristina była przeciwna jego relacji z matką.

msn

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: