TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1432425 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

Najnowsze:Światowe akcje spadają głównie w Chinach, USA, aby wznowić rozmowy handlowe

TOKIO (AP) – Światowe rynki akcji były w czwartek głównie niższe, ponieważ inwestorzy oczekiwali ponownego otwarcia rozmów handlowych między USA i Chinami.

Rynki stały się coraz bardziej roztrzęsione w ostatnich rozmowach, gdy sprzeczne plotki wirowały i pojawiły się rozłamy między chińskim rządem a prywatnymi amerykańskimi przedsiębiorstwami, takimi jak NBA i Apple Inc.

Inwestorzy zachęcają z raportów, że Pekin jest otwarty na częściową umowę. Jednak raport gazety South China Morning Post w Hongkongu, w którym wstępne rozmowy na spotkaniach nie poszły dobrze, osłabił część tego entuzjazmu.

Niemiecki DAX spadł w połowie dnia o 0,1% do poziomu 12.086. We Francji CAC 40 wzrósł o 0,2% do 5510, podczas gdy brytyjski FTSE 100 spadł o 0,1% do 7,158.

Wall Street wyglądało na straty na otwarciu, a przyszłe kontrakty na Dow Jones Industrial Average i S & amp; 500 obie były o około 0,2%.

W Azji japoński test Nikkei 225 dodał 0,5%, kończąc na 21 555,98. Australijski S & P / ASX 200 był na płaskim poziomie 6547,10, podczas gdy Kospi w Korei Południowej stracił 0,9% do 2 028,15. Indyjski Sensex spadł o 0,7% do 37 890,59.

Hang Seng w Hongkongu wzrósł o 0,1% do 25 702,91, podczas gdy Shanghai Composite wzrósł o 0,8% do 25 702,91.

„Aktualizacje handlu USA-Chiny utrzymują kontrolę nad rynkami, gdy czekamy na rozpoczęcie rozmów handlowych w czwartek”, mówi Jingyi Pan, strateg ds. Rynku w IG w Singapurze.

Wojna handlowa między USA a Chinami trwała 15 miesięcy, powodując szkody gospodarcze w obu krajach. Obie strony podniosły cła importowe na miliardy dolarów towarów, podsycając obawy, że ich spór może doprowadzić światową gospodarkę do recesji.

Waszyngton i Pekin wstrzymywały się od eskalacji konfliktu do tego tygodnia, kiedy to USA umieściły na czarnej liście grupę chińskich firm technologicznych za rzekome naruszenia praw człowieka.

Mówiąc ogólnie, administracja Trumpa nałożyła cła na towary o wartości ponad 360 miliardów dolarów i planuje opodatkować dodatkowe 160 miliardów dolarów importu 15 grudnia. To rozszerzyłoby taryfy amerykańskie na prawie wszystko, co Chiny wysyłają do Stanów Zjednoczonych. Chiny zrównoważyły opodatkowanie 120 miliardów dolarów amerykańskiego eksportu, zwłaszcza soi i innych produktów rolnych.

Dalsze komplikacje sprawiły, że chińskie władze zostały oburzone tweetem opublikowanym w zeszłym tygodniu przez Daryla Moreya, dyrektora generalnego Houston Rockets NBA. Odtąd tweet Moreya wyrażający poparcie dla antyrządowych protestujących w Hongkongu został usunięty, ale chińscy urzędnicy odwołali konferencje informacyjne zaplanowane wokół czwartkowej gry przedsezonowej między Los Angeles Lakers i Brooklyn Nets w Szanghaju.

Tymczasem Apple poddał się naciskom chińskiego rządu, aby porzucić aplikację pokazującą ruchy policji wokół protestów w Hongkongu. Apple usunęło aplikację na smartfony ze swojego sklepu internetowego w czwartek.

ENERGIA: Benchmark ropa naftowa zyskała 9 centów do 52,68 USD za baryłkę w handlu elektronicznym na giełdzie Mercantile w Nowym Jorku. W środę spadł o 4 centy do 52,59 USD za baryłkę. Ropa Brent, międzynarodowy standard, wzrosła o 7 centów do 58,39 USD za baryłkę.

WALUTY: Dolar nieznacznie spadł do 107,42 jena japońskiego z 107,46 jena. Euro wzrosło do 1,1024 USD z 1,0989 USD w środę.

 

zrodlo:apnews.com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: