KONTA AUTORÓW KLIKNIJ W WYBRANY BANER
KLIKNIJ W WYBRANY BANER

M-forum A.V Live.

TU ZNAJDZIESZ CODZIENNIE PONAD 150 INFORMACJI NIUS BEZ CENZURY !! ORAZ TRANSMISJE LIVE STREAM I MATERIAŁY AUDIO I WIDEO W ORYGINALE

CZERWONE

Najnowsze:Światła gasną: odcięcie zasilania w Kalifornii, aby zapobiec śmiertelnym pożarom

The following two tabs change content below.

SONOMA, Kalifornia (AP) – w środę ponad milion ludzi w Kalifornii było bez prądu, ponieważ największe narzędzie stanu wyciągnęło wtyczkę, aby zapobiec powtórzeniu się ostatnich dwóch lat, kiedy podmuchowe linie energetyczne wywołały śmiertelne pożary, które zniszczyły tysiące domów.

Carlos Lama z Bayside Cafe, który był jednym z przedsiębiorstw, które straciły moc z powodu odcięcia zasilania przez PG & E, korzysta z lampy LED i światła ze swojego telefonu na blacie restauracji w Sausalito, Kalifornia, środa, 9 października 2019 r. Ponad milion ludzi w Kalifornii było bez prądu w środę, ponieważ największe narzędzie stanu wyciągnęło wtyczkę, aby zapobiec powtórzeniu się z ostatnich dwóch lat, kiedy wietrzne linie energetyczne wywołały śmiertelne pożary, które zniszczyły tysiące domów. (Alan Dep / Marin Independent Journal via AP)

Niepopularny ruch, który zakłócił codzienne życie – wywołany prognozami nawołującymi do suchej, porywistej pogody – nastąpił po katastrofalnych pożarach wysłanych przez Pacific Gas & amp; Firma Electric Co. ogłosiła bankructwo i zmusiła ją do podjęcia bardziej agresywnych kroków w celu uniknięcia pożarów.

Ten drastyczny środek spowodował długie kolejki w supermarketach i sklepach ze sprzętem, gdy ludzie rzucili się, aby kupić lód, lodówki, latarki i akumulatory w pasie północnej Kalifornii. Samochody cofnęły się na ciemnych światłach. Szkoły i uniwersytety odwołały zajęcia. I wiele firm zostało zamkniętych.

Większość śródmieścia Sonoma była zupełnie czarna, kiedy emeryt Joseph Pokorski pojawił się na porannym rytuale picia kawy, a następnie piwa i koktajli.

Bar Town Square był otwarty i oświetlony latarniami, ale kawa nie wchodziła w rachubę i akceptowano tylko gotówkę. Pokorski postanowił zrezygnować z 30-minutowego czekania na filiżankę Joe z piekarni obok i przejść do piw i kilku koktajli chartów wódki i soku grejpfrutowego.

„Nie jestem maniakiem kawy” – powiedział Pokorski. „Mogę to wziąć lub odejść. To nic wielkiego. ”

Klienci w sklepie Friedman’s Home Improvement byli prowadzeni przez pracowników z latarkami i lampami czołowymi, aby złapać baterie, przewody zasilające i inne potrzeby, aby przetrwać kilka dni bez zasilania.

Ponieważ słońce świeciło na dworze, a nie kłębek dymu w powietrzu i tylko delikatny wietrzyk, akcja została potępiona przez wielu tych, których życie było niewygodne.

Kontrahent Rick Lachmiller, który kupował przedłużacze do swojego generatora, był zdenerwowany i powiedział, że poczuł, że PG & E wyskoczył z pistoletu podczas awarii, ponieważ nie był wietrzny środowy poranek i nie dostarczył wystarczającego ostrzeżenia.

„Ludzie mają lodówki pełne jedzenia” – powiedział. „Pozostawia to całą społeczność, która stara się ratować jedzenie, pracę, czy cokolwiek to jest.”

Narzędzie powiedział, że ponad 500 000 klientów w Północnej Kalifornii nie ma prądu.

Firma PG & amp. Ostrzegła, że planuje rozszerzyć przestoje na około 250 000 innych klientów w ciągu dnia, aby zapobiec wywoływaniu pożarów przez urządzenia podczas przewidywanych wiatrów. Oczekiwano, że dotknie to około 2 milionów ludzi przez kilka dni.

Jednak do późnej środowej nocy zamknięcia zostały rozszerzone tylko na kilka hrabstw u podnóża Sierra Nevada i środkowej doliny, pozostawiając obszar San Francisco Bay niezmieniony.

Rzecznik Jeff Smith powiedział, że nie jest jasne, kiedy zostanie uderzony obszar zatoki, ponieważ zależy to od pogody, którą władze uważnie obserwują.

Scott Strenfel, główny meteorolog z PG & E, zastosował drastyczne działanie z powodu gorących, suchych wiatrów Diablo, które wieją do Północnej Kalifornii. Powiedzieli również, że byli częścią systemu pogodowego obejmującego całą Kalifornię, który wytworzy wiatry w Santa Ana na południu następnego dnia.

„Te (pogodowe) wydarzenia historycznie są wydarzeniami, które powodują najbardziej niszczycielskie pożary w historii Kalifornii”, powiedział Strenfel.

„Do wszystkich pytających:„ Gdzie jest wiatr? Gdzie jest wiatr? Nie martw się, nadchodzi wiatr – powiedział Steve Anderson, meteorolog z National Weather Service. „Oczywiście PG i E nie chcą odcinać zasilania, gdy już wieje silny wiatr. Chcesz odciąć moc, zanim to się stanie.

Przewidywano, że porywy od 35 do 45 mil / h (56-72 km / h) przeniosą się z San Francisco Bay Area do rolniczej Central Valley, a zwłaszcza u podnóża Sierra Nevada, gdzie listopadowy pożar obwiniony o linie przesyłowe PG i E zabił 85 osób i praktycznie spopielono miasto Raj.

Cięcia uznano za ostateczność i postępowano zgodnie z planem ustanowionym po rajskim piekle i kilkoma innymi płomieniami obwinianymi o sprzęt PG & E, który zmusił przedsiębiorstwo do bankructwa w wysokości około 30 miliardów dolarów potencjalnych szkód wynikających z procesów sądowych.

PG i E w tym roku kilkakrotnie obniżały moc, a celowe przerwy w dostawie energii mogą stać się nową normą w erze, w której naukowcy twierdzą, że zmiany klimatu prowadzą do ostrzejszych pożarów i dłuższych sezonów pożarów.

W środę w Kalifornii płonęło bardzo niewiele pożarów. Jak dotąd tylko niewielki ułamek powierzchni spłonął w tym roku w porównaniu do ostatnich lat, choć nikt nie przypisał tego przerwom w dostawie prądu.

Zakład planował odcięcie zasilania w częściach 34 hrabstw, aby zmniejszyć ryzyko gwałtownego wiatru powalającego lub przewracającego drzewa na linie energetyczne podczas oblężenia suchej, porywistej pogody.

Awarie nie ograniczały się do obszarów podatnych na ogień, ponieważ narzędzia muszą wyłączyć całe linie dystrybucyjne i przesyłowe do znacznie szerszych obszarów, aby zminimalizować ryzyko pożarów.

Zanim światła miały zgasnąć w Moraga we wschodniej zatoce, samochody stały w kolejkach na stacjach benzynowych, a klienci napełniali wózki w jedynym supermarkecie w mieście torbami lodu, konserw, bochenków chleba, płatków śniadaniowych i wody.

Linie były również długie w aptekach i sklepach ze sprzętem, w których brakowało zapasów.

„Czy masz jakieś lampiony?” Zapytała Elma Lear w Moraga Hardware and Lumber. „Lub świece?”

W sklepie, w którym we wtorek sprzedano 500 latarek, zabrakło zarówno obu, jak i akumulatorów i chłodnic – nawet bardzo drogich lodówek Yeti, które kosztują nawet 400 USD, powiedział Bill Snider.

Lear, która zaopatrzyła się w żywność, której nie można łatwo zepsuć, zapłaciła gotówkę i napełniła zbiornik paliwa, została skierowana do pobliskiego sklepu z dekoracjami do domu, gdzie musiała wydać ponad 40 dolarów za świece z wosku pszczelego.

„Ugryzę kulę”, powiedziała.

Awarie pojawiły się, gdy mieszkańcy regionu winiarskiego na północ od San Francisco zaznaczyli dwuletnią rocznicę śmiertelnych pożarów, w których zginęły 44 osoby i zniszczono tysiące domów. San Francisco jest jedynym hrabstwem w dziewięcio-hrabstwie Bay Area, w którym przerwy w dostawie prądu nie będą miały wpływu.

Przywrócenie zasilania może minąć nawet pięć dni po minięciu niebezpieczeństwa, ponieważ każdy cal linii zasilającej musi zostać sprawdzony przez helikopter i załogę naziemną, aby upewnić się, że nie jest uszkodzony lub nie grozi mu iskrzenie, powiedział PG & amp; E .

„Jeśli wystąpią uszkodzenia, może to wydłużyć czas awarii” – powiedział rzecznik PG & Mark Mark Mesesan. „Ale nie przywrócimy zasilania, dopóki nie będzie to absolutnie bezpieczne”.

Na południu Edison w Południowej Kalifornii rozważał przerwy w dostawie prądu dla prawie 174 000 klientów w dziewięciu krajach, ponieważ w czwartek przewidywano wiatry w Santa Ana. San Diego Gas & amp; Firma Electric powiadomiła około 30 000 klientów, że mogą stracić moc w obszarach za granicą.

Zajęcia zostały odwołane dla tysięcy uczniów i na University of California, Berkeley, Sonoma State University i Mills College.

Szpitale działałyby na zasilaniu awaryjnym, ale inne systemy mogły zobaczyć awarię ich generatorów po kilku dniach. Awarie stanowiły nawet zagrożenie, że hydranty przeciwpożarowe nie będą działać w czasie ekstremalnego zagrożenia pożarowego.

Powiaty uruchomiły swoje centra ratunkowe, a władze wezwały ludzi do posiadania zapasów wody na kilka dni, do trzymania wrażliwych leków, takich jak insulina, w chłodnych miejscach, do prowadzenia pojazdów ostrożnie, ponieważ mogły zgasnąć światła, aby mieć pełny zbiornik paliwa na wypadek awarii i sprawdzić żywność w zamrażarkach i lodówkach psuje się po przywróceniu zasilania.

PG & amp utworzyło około 30 domów kultury oferujących klimatyzację, toalety, wodę butelkowaną i elektroniczne stacje ładowania w ciągu dnia.

W El Dorado Hills na wschód od Sacramento w Kalifornii Ruth Self i jej syn robili sobie przerwę, wychodząc ze sklepu spożywczego Safeway, który został prawie pozbawiony wody butelkowanej i lodu.

Powiedziała, że nie była zdenerwowana, biorąc pod uwagę życie stracone prawie rok temu w raju, przywołując obrazy ludzi, którzy spalili się w samochodach próbujących uciec.

„Po prostu nie mogę sobie wyobrazić”, powiedziała. „Mam nadzieję (przerwy) trwają tylko kilka dni. Myślę, że to bardziej pozytywne niż negatywne. Zapytaj mnie ponownie w piątek wieczorem, kiedy nie brałem prysznica od dwóch dni, kiedy musiałem spędzić dwa dni, grając w gry karciane. ”

Melley donosi z Los Angeles. Powiązani pisarze prasowi: Janie Har i Olga Rodriguez w San Francisco, Jocelyn Gecker w Moradze, Don Thompson w El Dorado Hills, Haven Daley w Oakland oraz Christopher Weber i John Antczak w Los Angeles przyczynili się do tej historii.

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: