TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
LISTA - KANAŁY - AUTORÓW PUBLIKUJĄCYCH FILMY I ARTYKUŁY NA STRONIE M-FORUM -WYBIERZ Z LISTY KANAŁ Z WSZYSTKIMI PUBLIKACJAMI AUTORA
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-2114841 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

Najnowsze:Strzelanie najnowsze oznaki rosnącego antysemityzmu

Strzelanina, która spowodowała śmierć dwóch i kilku rannych w Halle w Niemczech, w środę – kiedy Żydzi świętowali Jom Kippur, najświętszy dzień roku dla ich wiary – rzuciła światło na światowy wzrost incydentów antysemickich.

POPRAWIA MIASTO DO NIEDOSTĘPNEGO – policjanci zabezpieczają synagogę w Dreźnie, Niemcy, środa, 9 października 2019 r. Jeden lub więcej bandytów oddało kilka strzałów w środę w niemieckim mieście Halle. Policja twierdzi, że osoba została aresztowana po strzelaninie, w której zginęły dwie osoby. (Robert Michael / dpa przez AP)

Atak w Niemczech, w którym śledczy realizują antysemickie motywy po tym, jak napastnik miał strzelać do drzwi synagogi w celu uzyskania dostępu, szybko potępił Sekretarza Generalnego ONZ António Guterresa i wznowił telefony od grup żydowskich w USA zacieśnić współpracę w zwalczaniu antysemityzmu.

Policjanci przekraczają mur na miejscu zbrodni w Halle w Niemczech, w środę, 9 października 2019 r. Po incydencie ze strzelaniem. Bandyta wystrzelił w środę kilka strzałów w niemieckim mieście Halle. Policja twierdzi, że osoba została aresztowana po strzelaninie, w której zginęły dwie osoby. (Sebastian Willnow / dpa przez AP)

„Od kilku lat mówimy, że antysemityzm jest prawdziwy, odradza się, jest zabójczy i ma wiele źródeł” – powiedział w wywiadzie dyrektor generalny Amerykańskiego Komitetu Żydowskiego David Harris.

Harris dodał, że środowy atak Yom Kippur w Halle, który miał miejsce w rocznicę rocznej antysemickiej strzelaniny, w której zginęło 11 wiernych w synagodze Tree of Life w Pittsburghu, „powinien wywołać alarm. Pytanie brzmi, czy są. ”

Robert Bank, prezes i dyrektor generalny American Jewish World Service, wydał oświadczenie wzywające ludzi „ze wszystkich środowisk na całym świecie do zwalczania rosnących fal nienawiści i nietolerancji wobec wszystkich ludzi, w tym antysemityzmu, rasizmu, islamofobii, mizoginizmu, homofobii i przemoc transfobiczna. ”

Krótkie spojrzenie na stan globalnego antysemityzmu:

STANY ZJEDNOCZONE I KANADA

Anti-Defamation League, który nazwał Niemcy strzelanie „bolesny” w oświadczeniu Środa, poinformował na początku tego roku, że gwałtowne antysemickie epizody w Stanach Zjednoczonych podwoiła się w 2018 roku święty dzień środowym Jom Kippur zobaczył także antysemicki incydent doniósł w Nowym Jorku, gdzie gubernator Andrew Cuomo wydał oświadczenie potępiające to, co nazwał „ zbezczeszczeniem pomnika Holokaustu” w mieście White Plains w przeddzień święta.

W Kanadzie rząd zgłosił 4% spadek ataków antysemickich w ubiegłym roku – ale dopiero po gwałtownym wzroście w 2017 r.

EUROPA

Antysemityzm jest głównym problemem w Niemczech, gdzie według doniesień dane incydenty antysemickie wzrosły w ubiegłym roku o 10%, zgodnie z Centrum Kantora Uniwersytetu w Tel Awiwie, i gdzie proces grupy rzekomych neonazistów za planowanie ataku w Berlin rozpoczął się w zeszłym tygodniu. Rząd kanclerz Angeli Merkel na początku tego roku potwierdził swoje zaangażowanie w ochronę Żydów noszących czaszki przed zagrożeniami antysemickimi.

Ale poza Niemcami kilka innych narodów zmaga się z doniesieniami o antysemickich nastrojach i zachowaniach.

Mężczyzna w tradycyjnym żydowskim stroju reaguje po tym, jak policja eskortuje go do autobusu na cmentarzu żydowskim i synagodze w Halle, Niemcy, środa, 9 października 2019 r. Mocno uzbrojony napastnik próbował wcisnąć się do synagogi Środa w wschodnich Niemczech, w Jom Kippur, najświętszy dzień judaizmu, i dwie osoby zginęły, gdy strzelał strzałami na zewnątrz budynku do sklepu z kebabem, jak podają władze i świadkowie. (AP Photo Jens Meyer)

W Wielkiej Brytanii organizacja charytatywna Community Security Trust niedawno zgłosiła 10% wzrost incydentów antysemickich w ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku. W Czechach Federacja Wspólnot Żydowskich zgłosiła wzrost incydentów antysemickich w ubiegłym roku.

 

zrodlo:apnews,com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: