TRANSLATOR CHANGE NAVIGATION CONTENT AND PAGE TO ANY LANGUAGE FROM 160 AVAILABLE// Tłumacz/ zmień język strony nawigacji i chat na dowolny jezyk z 160 dostępnych.
Kategorie
archiwum bloga wpisy od 2009 roku
WIELKI BUNT SPOŁECZNY W POLSCE WYWOŁANY GŁODEM26 kwietnia 2020
-1433512 sekund temu.

M-forum A.V Live.

╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝ ╔╦╦╦═╦╗╔═╦═╦══╦═╗ ║║║║╩╣╚╣═╣║║║║║╩╣ ╚══╩═╩═╩═╩═╩╩╩╩═╝

CZERWONE

Najnowsze:Przywódca Ukrainy: Poprzednik próbuje wykoleić proces pokojowy

KYIV, Ukraina (AP) – prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński oskarżył swojego poprzednika w czwartek o wzniecanie protestów w celu wykolejenia procesu pokojowego dla separatystów utrzymywanych na wschodzie kraju i powiedział, że rozmowy z Rosją były jedynym sposobem na zakończenie tam pięcioletniej wojny.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Żeleński przemawia podczas rozmów z dziennikarzami w Kijowie na Ukrainie, w czwartek, 10 października 2019 r. Prezydent Ukrainy organizuje całodzienny „maraton medialny” w kijowskim sądzie żywnościowym w związku z rosnącymi pytaniami o jego działania jako prezydenta. (AP Photo / Efrem Lukatsky)

Zelenskiy powiedział dziennikarzom, że Petro Poroszenko, obecny przywódca, którego pokonał w kwietniu, „popychał” ludzi do sprzeciwienia się wycofaniu ciężkiej broni we wschodniej Ukrainie, gdzie wojna zabiła ponad 13 000 osób.

„Jest przeciwny wycofaniu się i myśli, że może przewodzić innemu Majdanowi” – powiedział Zeleński, odnosząc się do placu w Kijowie, który był miejscem protestów w latach 2013–2014, które ostatecznie doprowadziły Poroszenkę do władzy. „Chcemy zakończyć tę wojnę. Nie sądzę, by poprzedni rząd miał takie samo pragnienie. ”

Zelenskiy powiedział, że ma nadzieję, że lud jego kraju poprze jego wysiłki na rzecz zakończenia konfliktu z wspieranymi przez Rosję separatystami.

Ukraina wraz z Rosją i separatystami podpisała w zeszłym tygodniu porozumienie, w którym wzywa do przeprowadzenia lokalnych wyborów i wycofania broni na wschodzie, torując drogę do długo oczekiwanego szczytu z udziałem przywódców Niemiec i Francji.

Opozycja polityczna i Poroszenko, nazywając te kroki, są zbyt wielkim ustępstwem wobec Moskwy. Poroszenko przegrał próbę ponownego wyboru przez osunięcie się ziemi do Zeleńskiego, komika bez wcześniejszego doświadczenia politycznego.

Planowane wycofanie broni przez siły rządowe i separatystów miało się rozpocząć w poniedziałek, ale opóźniło się z powodu ostrzału z obu stron. Ciężkie ostrzał został zgłoszony w kilku miejscach wzdłuż linii frontu późno w środę.

W środę przybyło także kilkadziesiąt skrajnie prawicowych aktywistów i weteranów, grożąc utratą zaangażowania.

Zelenskiy oskarżył separatystów i weteranów o próbę zepsucia wysiłków pokojowych.

„Tak długo, jak różne osoby z obu stron, które nie chcą, aby wycofanie się tam przychodziło i wykonywały losowe strzelanie, nie będzie żadnego wycofania się” – powiedział.

Rosja wspiera od 2014 roku rebeliantów w przemysłowym sercu Ukrainy za pomocą funduszy, broni, a czasem żołnierzy, którzy mieliby przedostać się na Ukrainę w celu przeprowadzenia istotnych działań przeciwko ukraińskim siłom rządowym. Rosja zdecydowanie zaprzecza, że jest stroną konfliktu ukraińskiego, nalegając, aby separatyści działali niezależnie.

Według przedstawicieli separatystów wycofanie broni również zakończyło się niepowodzeniem w czwartek we wschodniej Ukrainie. Ukraińscy urzędnicy powiedzieli, że będą czekać na obecny zawieszenie broni przez tydzień przed próbą wycofania się.

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow w komentarzach państwowych agencji prasowych powiedział w czwartek, że żałuje, że wycofanie się nie nastąpiło, i wyraził podejrzenie, że Ukraina może chcieć wycofać się z umowy.

Zapytany o szczegóły porozumienia politycznego, a także warunki przeprowadzenia lokalnego głosowania na wschodzie, Zelenskiy powiedział, że szczegóły dotyczące kontroli nad granicą rosyjsko-ukraińską zostaną omówione podczas czterokierunkowego szczytu z Rosją, Francją i Niemcami.

Zelenskiy powiedział, że jest otwarty na spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na pojedynek jeden na jednego, pomimo przytłaczającego poglądu na Ukrainie, że sprytny przywódca Rosji otoczy ukraińskiego przywódcę wokół palca i zmusi go do przyjęcia niedopuszczalnych ustępstw.

 

zrodlo:apnews,com

Wyraź swoją opinię ! TO WAŻNE !!

%d bloggers like this: